آموزش فن بیان و سخنرانی

کتاب آموزش فن بیان و سخنرانی نوشته دکتر احمد حلت اصول بنیادی سخنرانی مقابل جمع را به زبان ساده بیان می کند. در این کتاب نکات کلیدی برای تبدیل شدن به سخنران حرفه ای آورده شده است . علاوه بر این نمونه سخنرانی های دکتر حلت نیز در لابه لای این نکات آورده شده است. کتاب آموزش فن بیان و سخنرانی به روش های مختلف تولید متن سخنرانی و نحوه ویرایش مناسب آن اشاره می کند. علاوه بر این موضوعات شما را برای مقابله با احساساتی مثل ترس و اضطراب و عدم اعتماد به نفس که ممکن است درحین سخنرانی به سراغتان بیاید، آماده می کند.

دکتر احمد حلت فارغ التحصیل لیسانس روانشناسی، فوق لیسانس علوم ارتباطات و روزنامه نگاری و دکتری روانشناسی بالینی می باشد، در کنار سخنرانی موسس مجله موفقیت است . او همچنین رئیس بنیاد سخنرانان حرفه ای ایران است. به گفته دکتر حلت، برای درک بهتر اصول فن بیان و تکنیک های سخنرانی یک راه بیشتر وجود ندارد. این راه انجام عملی سخنرانی در مقابل جمع است. به عنوان یک اصل لیدی همیشه به خاطر داشته باشید که سخنرانی را فقط با سخنرانی می توان یاد گرفت.


اگر بپذیریم سخنرانی یک فرآیند ارتباط انسانی است، پس باید قبول کنیم که در عصر اطلاعات و ارتباطات ،فن بیان و دانستن آیین سخنوری برای تک تک انسان هایی که میخواهند پیشرفت کنند ضروری است . دکتر احمد حلت


:: در بخشی از این کتاب می خوانیم ::

موقع سخنرانی همه حاضرین را به یک چشم ببینید و اصلا در مورد ظاهر و رفتار آنها پیشداوری نکنید. اینکه شنوندگان شما زن هستند یا مردا و اینکه مال کدام شهرستان هستند و زشت اند یا زیبا و نظایر آن نباید روی رفتار شما اثر بگذارد. سخنران هایی که بین مخاطبین خود تفاوت قائل می شوند و به بخشی از آنها بیشتر توجه می کنند، به دست خود تیشه به ریشه اعتبار و شهرت و مهارت سخنرانی خود می زنند. – به یاد داشته باشید که سواد دانشگاهی داشتن به معنای باهوش بودن نیست. فارغ التحصیلان دانشگاه الزاما در همه امور باهوش نیستند و گاهی افرادی که اهل مطالعه اند و به اصطلاح خود آموخته هستند، از لحاظ هوشی بسیار بالاتر قرار دارند. البته نمی توان انکار کرد که هر چه سطح تحصیلات مخاطبین بالاتر رود عناوین متفاوت تری را می توان با زبان های بیشتری به آنها منتقل کرد.

در ربط دادن شغل و درآمد افراد احتیاط کنید. مواظب باشید همه – مهندس ها پولدار نیستند و همه پزشکها پولشان از پارو بالا نمی رود.  به خاطر داشته باشید که در بین مخاطبین سخنرانی شما ممکن است افرادی از لحاظ جسمی و ذهنی ناتوان و یا کم توان هم حضور داشته باشند. این افراد در برقراری ارتباطات انسانی با چالش هایی مواجه هستند. مراعات حال آنها را هم بکنید. حتی الامکان شمرده حرف بزنید و اگر جمله مهمی را میخواهید بگوئید آن را به صورت آهسته بیان کنید و حتی اگر لازم است تکرار کنید. – به خاطر داشته باشید که صفات شخصی و خصلت های فردی افراد بسته به رویدادهای خاص، گرایش های غالب جامعه و فرصت هایی که ظهور می کنند در طول زمان در تاریخ بشر تغییر کرده است. خلاصه اینکه تاثیر وقایع و رویدادها را روی تغییر خصلتهای مخاطبین لحاظ کنید.


شما می توانید برای دانلود و خرید قانونی کتاب آموزش فن بیان و سخنرانی  به سایت دیجی کالا و فیبدو مراجعه کنید


.

.

امیدوارم از مطالعه کتاب آموزش فن بیان و سخنرانی لذت ببرید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.