سازمان بین‌المللی استانداردسازی که معمولاً به نام ایزو شناخته می‌شود. این سازمان فعالیت رسمی خود را از تاریخ بیست و سوم فوریه ۱۹۴۷ آغاز کرده‌است. این سازمان به ترویج جهانی استانداردهای بین المللی اقتصادی و صنعتی می‌پردازد تا مبادلات صنایع و فنون مختلف را با همدیگر هماهنگ کند. سازمان بین‌المللی استانداردسازی، با وجوداینکه یک سازمان غیردولتی است، به‌دلیل این که استانداردهای این مؤسسه تبدیل به قوانین می‌گردد از بیشتر سازمان‌های غیردولتی قدرتمندتر است. امروزه نزدیک به ۱۶۴ کشور در این سازمان عضو شدند که ایران نیز یکی از آنهاست.

هر سازمان ، شرکت و صنفی که به نوعی با صنایع غذایی در ارتباط بوده و در زنجیره تامین مواد غذایی از مزرعه تا خانه نقش داشته باشد می تواند گواهینامه ایزو صنایع غذایی نظیر ایزو ۲۲۰۰۰ را دریافت کند. به عنوان مثال کلیه تولید کنندگان مواد اولیه غذایی ، تولیدکنندگان خوراک دام و آبزیان ، شرکت های فعال در زمینه حمل و نقل مواد غذایی ، تولید کنندگان مواد افزودنی و شیمیایی به مواد غذایی نظیر نگهدارنده ها و طعم دهنده ها ، انبار و سیلوهای مواد غذایی ، شرکت های تولید بسته بندی مواد غذایی ، شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی نظافت سطوح کارخانجات مواد غذایی ، هتل هایی با سرو غذا و … می توانند گواهینامه های ایزو مرتبط با صنایع غذایی نظیر ایزو ۲۲۰۰۰ را دریافت کنند. در ادامه مهم ترین استانداردهای بین المللی را به شما معرفی می کنیم.

:: مهم ترین استانداردهای بین االمللی (گواهی های ایزو) ::

گواهینامه استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ : اصلی ترین و مهم ترین گواهینامه ایزو ویژه سازمان های مرتبط با غذا، گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ می باشد. اگر یک شرکت اقدام به دریافت ایزو ۲۲۰۰۰ کرد به این معنی است که دارای یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی در سازمان خود می باشد. ویژگی برتر ایزو ۲۲۰۰۰ این است که برای تمام شرکت ها و سازمان ها از مزرعه تا تحویل محصول به مشتری کاربرد دارد.

گواهینامه کنترل مخاطرات صنایع غذایی (hazard analysis critical control point) : دومین گواهینامه ی ایزو مهمی که به شرکت ها و صنایع فعال در صنایع غذایی توصیه می شود. گواهینامه HACCP است. این استاندارد یک سیستم را پایه ریزی می کند که در نهایت باعث کنترل خطرات در صنایع غذایی می شود. اکثر شرکت های صنایع غذایی گواهینامه آن را دریافت می کنند.

گواهینامه حلال : استاندارد حلال توسط کشورهای اسلامی باری اطمینان بابت محصولات غذایی حلال تدوین گردیده . اغلب محصولاتی که میخواهند در کشورهای اسلامی بفروش برسند برای اطمینان خاطر مشتریان بابت ذبح اسلامی ویا حلال بودن محصولات غذایی به لوگو حلال نیاز نیاز دارند.

گواهینامه استاندارد بین المللی

 

گواهینامه تولید خوب محصول : گواهینامهGMP  سومین گواهینامه ی مهمی است که تمام صنایع غذایی باید دریافت کنند. GMP  مخفف Good Manufacturing Practice (GMP)  می باشد که به معنی تولید خوب محصولات است. منظور از تولید خوب یعنی تولید در شرایط ایده آل از لحاظ محیطی تا آلودگی به غذا منقل نشود. شرکت هایی که برای دریافت گواهینامه GMP  اقدام می کنند حتما باید تولید کننده محصولات باشند و شرایط محیطی مطلوبی برای تولیدات خود تامین کرده باشند. این گواهینامه بسیار مرسوم بوده و توصیه می شود.

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ (گواهینامه ایزو مدیریت کیفیت) : گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را به عنوان استاندارد مادر و پایه اصلی تمامی استانداردهای مدیریتی ایزو شناخته می شود. تمام شرکت ها و سازمان ها صرف نظر از نوع تولید بهتر است این گواهینامه را دریافت کنند. بنابراین بهترین انتخاب برای یک سازمان فعال در زمینه مواد غذایی ایزو ۹۰۰۱ به همراه استانداردهای معرفی شده هستند. اخذ ایزو ۹۰۰۱ به شرکت ها و اصناف فعال در صنایع غذایی توصیه می گردد.

محصولات پروبیوتیک و پریبیوتیک از جمله مواد غذایی استاندارد و فوق العاده سودمند است. شما می توانید برای آشنایی کامل با این محصولات این مقاله را بخوانید.

منبع : مقاله بازاریابان چه چیزهایی باید در مورد گواهینامه ISO 9000 بدانند

.

.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد


در سایت دیجی خاطره بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. برای نوشتن خاطره خود اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.