هنر تعهد و کارگزوهی. کمک کردن به دیگران

در مقاله قبل درباره اولین اصل تبدیل شدن به بهترین ورژن رهبری یعنی تبادل تفکرات صحبت کردیم . در این مقاله سعی داریم شما را با اصل رهبری واقهی دوم یعنی توانایی مدیریت شرایط و بحران ها به شیوه انسانی آشنا کنیم. داین روش به این معنی است که رفتاو اعمالتان به دیگران نشان دهد که افراد را در اولویت قرار می دهید. برای بهتر شدن روابط خود با کارمندانتان علاقه خود را به آنها نشان دهید. با آنها محترمانه رفتار کنید. دائما به خودتان یادآوری کنید که مهمترین هدف در زندگی لذت بردن از آن است. در کل هرچقدر علاقه خود را نسبت به فردی بیشتر نشان دهید، آن فرد برایتان مفیدتر کار خواهد کرد. در این صورت هم شما هم کارمندتان به سمت موفقیت می روید.

پس در هر فرصتی برای تعریف کردن از زیردستان و کارمندانتان استفاده کنید. مطمئن باشید کارمندانتان قدردان این رفتارتان خواهند بود. همچنین وفاداری آنها نسبت به شما به شدت افزایش پیدا می کند. تعریف از کارمندانتان در حضور رئیستان نه تنها باعث پایین آمدن ارزش شما نمی شود، بلکه شما را بزرگ نشان می دهد . همچنین شما را فردی با اعتماد به نفس بالا نشان می دهد. پس کمی شکست نفسی تاثیر خیلی خوبی روی دیدگاه افراد نسبت به شما دارد. علاوه بر رشد فردی خودتان این تحسین باعث می شود که زیردستانتان تلاش بیشتری برای به دست آوردن این تمجیدها از خودشان نشان دهند. تحسین بزرگترین و کم هزینه ترین نیروی محرکی است که می توانید دراختیار آنها قراردهید. علاوه بر این شما هرگز نمی دانید چه زمانی زیردستانتان می توانند برای دفاع از شما پاپیش گذاشته و جبران مافات کنند.


سعی کنید از دیگران تعرف و تمجید کنید و با آنها رفتار انسانی داشته باشید


دیکتاتوری ممنوع : برای سلطان قلب ها شدن سرد و بی روح بودن را فراموش کنید :

یک دیکتاتور همه ی تصمیمات خود را بدون مشورت با افرادی که تحت تاثیر این تصمیم قرار می گیرند، اتخاذ می کند. او به حرف های کارمندان و زیردستان خود گوش نمی دهد. شاید چون فکر می کند که حق با زیردستانش باشد و آنها ایده های بهتری داشته باشند و در این صورت وجهه خود را از دست می دهد. البته دیکتاتور ها خیلی دوام نمی آورند. ممکن است برای مدتی کارمندان یک وفاداری ساختگی از خودشان نشان بدهند، اما خیلی زود محیط آشفته و ناآرام می شود. بعضی از بهترین کارمندان شرکت را ترک خواهند کرد. آنهایی که می مانند با هم یکی شده و برای بیرون کردن فرد دیکتاتور نقشه می کشند. درنهایت عملکرد سازمان با مشکل مواجه خواهد شد. این شرایط فرد دیکتاتور را نسبت به بالادستان خود در شرایط خیلی بدی قرار می دهد.

یک روش اشتباه دیگر رویکرد سرد و ماشینی است. در این روش رئیس فقط براساس قانون و مقررات عمل می کند. این فرد مدیریت کتابی را انتخاب کرده و هیچ انعطافی ندارد. او درک نمی کند که هر قانون یا برنامه ای فقط یک راهنمای برای شرایط عادی و روتین است. این به اصطلاح رهبر با انسان ها دقیقا مثل ماشین و ربات رفتار می کند. از بین همه رفتار هایی که زننده و زشت است، شاید بدترین مورد همین طرز رفتار با انسان ها باشد. این رئیس سرد و رباتی قطعا فرد ایده آلی برای رهبری و ریاست نیست. پس کارمندان یا از دیدگاه او ماشین هایی که برایش کار می کنند تنها از بخش کوچکی از انرژی خود استفاده می کنند.

کلام آخر : برای رعایت اصل دوم رهبری واقعی مدیریت و رفتار انسانی را فراموش نکنید :

[wpdiscuz-feedback id=”r8dtrsl304″ question=”نظرتون راجب جمع بندی پایانی چیه ؟” opened=”0″]افرادی که رهبران بزرگی می شوند از رویکرد انسانی استفاده می کنند. در صورت بروز مشکل ابتدا به صورت خصوصی با فرد صحبت می کنند. سپس برای کارهایی که درست انجام داده او را تحسین می کنند. درنهایت به نکته ای اشاره می کنند که می توانست بهتر انجام دهد و کمکش می کنند تا راه درست را پیدا کند.[/wpdiscuz-feedback]

این مقاله خلاصه ای از فصل  سیزدهم  کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم، پنجم ، ششم ، هفتم  ،هشتم  ، نهم ، دهم  ، یازدهم و دوازدهم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” اصل دوم رهبری واقعی “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.