خلاقیت

سعی کنید زمانی را به مشورت با خودتان و استفاده از افکار ارزشمند و خلاقانه خود اختصاص دهید تا اصل چهارم رهبری واقعی را رعایت کنید . ما معمولا درذهن خود رهبران را افرادی پرکار تصور می کنم . این تصور کاملا درست است و اداره یک سازمان به شیوه ی اصولی کار زیادی می طلبد. اما این نکته را فراموش نکنید که رهبران بزرگ تاریخزمان زیادی را در تنهایی سپری کرده و به افکارشان توجه می کنند. به عنوان مثال حضرت موسی وعیسی معمولا تنها بودند. حضرت محمد ، گاندی ، بودا و کنفوسیوس هم زمان زیادی را درتنهایی و به دور از حواس پرتی سپری می کردند. هیتلر هم اگر ماه ها در تنهایی و زندان نبود نمی توانست انقدر قدرتمند شود. او در تنهایی خود توانست کتاب مین کمپف را بنویسد. همان نقشه ای که باعث نابودی آلمان ها شد.

رهبران سیاسی بزرگ تاریخ هم در انزوا و تنهایی طرح های مهمی را به سرانجام رساندند. فرانکلین روزولت در همان حال که از بیمار فلج اطفال رهایی پیدا می کرد و مدت زیادی تنها بود، توانست به افکارش نظم دهد. همچنین هری ترومن در کودکی و بزرگسالی زمان زیادی را در مزرعه ی میسوری به تنهایی سپری کرد. لنین ، استالین ، مارکس و بسیاری از رهبران برجسته ی دیگر هم زمان زیادی را در زندان سپری کردند. تنها نکته مثبت زندانی شدن آنها توانایی فکر کردن بدون حواس پرتی برای برنامه های آینده شان بود.


فرد موفق در هر زمینه ای زمانی را برای مشورت با خود اختصاص می دهد. رهبران از تنهایی و انزوا برای کنار هم قراردادن قطعات مربوط به مشکلاتشان استفاده می کنند. به این ترتیب راه حل ها را برسی کرده ، برنامه ریزی می کنند ودریک کلام به تمامی ابعاد فکر میکنند


چرا بعضی افراد نمی توانند از اصل چهارم رهبری واقعی به خوبی استفاده کنند ؟

بسیاری از افراد نمی توانند از قدرت رهبری خلاقانه خود استفاده کنند. به این علت که با هرکس وهرچیزی غیر از خودشان مشورت می کنند. این افراد هرکاری می کنند که تنها نمانند. آنها اطرافشان را با افراد مختلف پرمی کنند. این افراد نمی توانند تنهایی را حتی در محل کارشان تحمل کنند. پس همه جا پرسه می زنند تا دیگران را ببینند. این افراد حتی شب ها را هم به خودشان اختصاص نمی دهندو در تمام لحظات بیداری نیاز دارند با کسی صحبت کنند. این افراد حتی اگر مجبور باشند زمانی را در تنهایی سپری کنند، راه هایی را برای دور ماندن از تنهایی ذهنی پیدا می کنند. آنها از تلوزیون ، روزنامه ، تلفن همراه ، رادیو ویا هرچیز دیگری برای پناه گرفتن در برابر فکر کردن استفاده می کنند.

آنها نمی توانند تنهایی را تحمل کنند و از افکار مستقل دوری می کنند. این افراد ذهنشان را خاموش نگه می دارند. از لحاظ روانشناسی از افکار خود می ترسند.این عدم تحمل تنهایی این لفراد را کم عمق و کم عمق تر می کند. پس نمی تواند درست تصمیم بگیرد و ثبات شخصی خود را حفظ کند. حرکات نامناسب زیادی انجام می دهد. ور از همه بدتر نسبت به قدرت ذهنی بالای خود بی اطلاع باقی خواهد ماند.


فردی نباشید که می گوید من نمی توانم تنهایی را تحمل کنم. رهبران موفق با تنها ماندن از قدرت ذهنی بالای خود استفاده می کنند. شما هم می توانید مثل آنها باشید فقط لازم است اراده کنید


بهتر است چه زمانی از شبانه روز را برای خلوت با خودمان اختصاص دهیم ؟

همین حالا تصمیم بگیرید که هر روز حداقل سی دقیقه را برای خودتان کنار بگذارید. اول صبح قبل از اینکه کسی حواستان را پرت کند و یا آخر شب، از بهترینن زمان ها محسوب می شود. مسئله مهم این است که زمانی را انتخاب کنید که ذهنتان آزاد است. در این صورت می توانید بدون حواس پرتی های دیگر به تفکر مشغول شوید. وقتی فکر می کنیدافکار مستقیم و غیر مستقیم به سراغتان می آیند. افکار مستقیم همان مسائل اصلی است که ذهنتان آنها را برسی کرده و راه حل های درست را به شما نشان می دهد. برای افکار غیرمستقیم اجازه بدهید که ذهنتان خودش انتخاب کند که می خواهد به چه چیزی فکر کند. در این صورت ذهن نیمه هوشیارتان از بانک حافظه شما بهره برداری می کندو ذهن هوشیارتان را آزاد نگه می دارد. به خاطر داشته باشید که کار اصلی یک رهبر واقعی فکرکردن است . بهترین آماده سازی برای یک رهبر هم با فکرکردن به دست می آید. پس هر روز زمانی را در تنهایی سپری کنید و به موفقیت فکر کنید.

کلام آخر : همه شما می توانید رهبرانی بزرگ شوید، فقط لازم است که بخواهید :

برای اینکه به رهبری قدرتمند تبدیل شوید ۴ اصل زیر را فراموش نکنید :

اصل اول رهبری واقعی : خودتان را جای افراد دیگری بگذارید که می خواهید روی آنها تاثیر بگذارید. اگر بتوانید به امور از زاویه ی دید دیگران نگاه کنید، به راحتی می توانید آنها را برای انجام کارهایی که می خواهید مجاب کنید. ( یزای مطالعه کامل تر درباره ی این موضوع روی لینک آبی کلیک کنید )

اصل دوم رهبری : قانون مدییریت انسانی را فراموش نکنید. در هرکاری که انجام می دهید شیوه انسانی مدیریت را فراموش نکنید. نشان دهید که افراد برایتان اولویت دارند. همانطور با دیگران رفتار کنید که دوست دارید با خودتان رفتار شود.( لینک آبی جهت مطالعه بیشتر)

اصل سوم رهبری : همیشه به دنبال پیشرفت باشید . به پیشرفت فکر کنید . به آن باور داشته باشید و به سمتش حرکت کنید. در هرکاری که انجام می دهید به فکر بالابردن استانداردها باشید. این نکته را به خاطر داشته باشید که زیردستانتان با گذشت زمان تمایل دارند مانند روسای خود رفتار کنند. پس مطمئن شوید کپی اصلی ارزش تکثیر دارد.( لینک آبی جهت مطالعه بیشتر )

اصل چهارم رهبری : همیشه زمانی را برای مشورت با خودتان کنار بگذارید. تنهایی و انزوای مدیریت شده لازمه ی پیشرفت است. از تنهایی برای آزاد کردن قدرت خلاقیت خودتان استفاده کنید. از این زمان برای ساختنم راه حل هایی جهت حل مشکلات کاری و شخصیتان استفاده کنید. بنابراین هر روز زمانی را برای خلوت کردن با خودتان کنار بگذارید. از تکنیک رهبران بزرگ استفاده کرده و با خودتان مشورت کنید.

این مقاله خلاصه ای از فصل  سیزدهم  کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم، پنجم ، ششم ، هفتم  ،هشتم  ، نهم ، دهم  ، یازدهم و دوازدهم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” اصل چهارم رهبری واقعی “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.