فوت و فن سخنرانی - اصول رهبری واقعی

کسی شما را به سمت موفقیت هل نمی دهد. بلکه افرادی که زیر دست یا کناردست شما هستند باعث بالارفتنتان خواهند شد. شما برای رسیدن به موفقیت های بیشتر به حمایت و همکاری دیگران نیاز دارید. دانستن اصول رهبری واقعی لازمه ی کسب این حمایت و همکاریست. موفقیت رهبر در مجاب کردن دیگران برای انجام کارهایی خارج از محدوده وظیفه ایست که برای آنها تعیین شده است. شما با دانستن چهار اصل رهبری می توانید در بخشهای مدیریت؛تجارت ؛ باشگاه های اجتماعی ؛ خانه و یا هرجای دیگری همکاری دیگران را به دست آورده و موفقیتتان را تضمین کنید.

اصول رهبری واقعی : چار اصل مهم و ضروری :

شما با رعایت این چهار اصل و استفاده از آنها درموقعیت های روزانه می تواند راز و مهارت کلمه طلایی رهبری را به دست آورید. این چهار اصل شامل موارد زیر است:

  • با افرادی که می خواهید روی آنها تاثیر بگذارید تبادل فکری داشته باشید.
  • روی شیوه مدیریت انسانی موصوع مورد نظرتان تمرکز کنید
  • زمانی را به مشورت با خودتان و توسعه قدرت تفکرتان اختصاص دهید.
  • به پیشرفت فکر کنید و به آن باور داشته باشید. در این صورت می توانید به سمت ‍پیشرفت حرکت کنید.

تبادل فکری با افرادی که می خواهید روی آنها تاثیر بگذارید را فراموش نکنید

تبادل فکری با افرادی که می خواهید روی آنها تاثیر بگذارید شیوه ای مهجزه گر برای دوستان ، همکاران ، مشتریان، کارمندان و در کل افرادی است که می خواهید به شیوه دلخواهتان رفتار کنند. برای اینکه دیگران را مجاب کنید تا کاری را انجام دهند که شما می خواهید ، این شیوه را امتحان کنید. برای این کار سعی کنید خودتان را جای دیگران بگذارید تا بتوانید از زاویه دید آنها به موضوع نگاه کنید.

بسیاری از نامزدهای سیاسی به این دلیل در انتخابات شکست می خورند که نمی توانند از دریچه دید مردم عادی به خودشان نگاه کنند. اکثر آنها از لغاتی استفاده می کنند که درصد پایینی از رای دهندگان معنا و مفهوم آن را درک می کنند. اما سیاستمداردن موفق بر اساس علائق رای دهندگانشان تصمیم می گیرند. وقتی با هر قشری از جامعه رو به رو می شوند به زبان آنها صحبت میکنند و از لغاتی استفاده میکنند که برای آنها قابل درک باشد. وقتی با تلوزیون مصاحبه می کنند خودشان را در برابر رای دهندگان معمولی می بینند نه اساتید دانشگاه. این کار مثالی از  تبادل فکری و تاثیرگذاری روی افراد است.

اصول مهم برای ایجاد تبادل فکری و تمرین اصول رهبری واقعی در زمینه های مختف زندگی

  1. موقعیت فرد مقابل را درنظر بگیرید. خودتان را جای او بگذارید. سپس صحبت کنید. درنظر داشته باشید ممکن است علایق،درآمد،هوش و گذشته ان فرد با شما تفاوت زیادی داشته باشد.
  2. سپس از خودتان بپرسید که اگر در موقعیت او قرار داشتید چگونه عکس العمل نشان می دادید.
  3. درنهایت کاری را انجام دهید که اگر به جای آن فرد بودید انجانم می دادید

این مقاله خلاصه ای از فصل  سیزدهم  کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم، پنجم ، ششم ، هفتم  ،هشتم  ، نهم ، دهم  ، یازدهم و دوازدهم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” اصول رهبری واقعی “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.