اصول کمک به دیگران - روشهای کسب حمایت دیگران

اگر خبری تحت عنوان بمباران محموله حاوی کمک برای بیمارستان توسط هواپیمای جنگی را بشنوید حتما عصبانی می شوید. هر فری دره ای احساسات در وجود خود داشته باشد نسبت به این خبر واکنش نشان می دهد. اما تعداد کمی از افراد برنامه ای برای مقابله با این خبر ناخوشایند دارند. همه افرادی که اندکی حس نوع دوستی دشته باشند،علاقه دارند که به دبگران کمک کنند. اما تنها در صورتی که اصول کمک به دیگران را بدانید می توانید بدون از دست دادن آرامش خود و با یک برنامه ریزی مناسب به دیگران کمک کنید.

| آشنایی با اصول کمک به دیگران، ۵ اصل ساده و کاربردی |

شما به تنهایی نمی توانید کار زیادی انجام دهید: حتی افراد معروفی مثل جان اف کندی هم نمی توانند فجایع پیچیده ای مثل جنگ و تروررا به تنهایی مدیریت کنند. به این دلیل که این وقایع از نظر زمانی قابل پیش بینی نبوده و معمولا بیش از حد انتظار طول می کشند. گاهی اوقات به علت همین پیچیدگی در تخمین توانایی خود برای حل فاجعه پیش آمده دچار اشتباه می شوید. البته مجمع جهانی اقتصادی هم با وجود ارتباط نزدیک با بسساری از افراد ثروتمند و قدرتمند هنوز نتوانسته موفقیت زیادی در رسیدن به هدف خود،تبدیل دنیا به مکانی بهتر برای همه، به دست بیاورد.پس از خودتان انتظار معجزه نداشته باشید و تنهایی به دنبال حل یک مشکل بزرگ نباشید.

به جای زمان پول صرف کنید: اگر وضعیت مالیمناسبی دارید برای کاهش رنج و درد مردم پول اهدا کنید.مطمئن باشید که اگر به جای حضور در مناطق آسیب دیده وقت خود را صرف کار تخصصی خودتان کنید، می توانید با کمک مالی بیشتر چند برابر به مردم کمک کنید. آنها بهتر از خودتان می توانند  از پولی که فرستاده اید برای کمک به مردم استفاده کنند .پس سخت کار کنید و پول خود را در اختیار متخصصان مربوطه قرار دهید.

هنر تعهد و کارگزوهی. کمک کردن به دیگران

تماشای اخبار را فراموش کنید: با مشاهده درد و رنج انسان ها و فقط ناراحت شدن برای آنها نه به خودتان و نه به قربانی ها کمک چندانی نمی کنید. با این کار شما فقط در نقش یک تماشاگر هستید. اگر می خواهید مفهوم واقعی یک جنگ و یا ظلم را درک کنید بهتر است کتاب بخوانید.

تمرکز روی خوبی های دنیا و جریان زندگی : زندگی در جریان است و همیشه خوبی و بدی در جهان وجود دارد. همچنین شرارت همیشه در جهان وجود دارد و نمی توان آن را از بین برد. پس برای کمک به مردم آسیب دیده می توانید دو یا چند سازمان خیریه مرتبط پیدا کنید و به آنها پول اهدا کنید. بعد از این کار می توانید با جنایت هایی که در دنیا رخ می دهد کنار بیایید.

شما مسئول وضع دنیا نیستید : به خاطر اینکه روی کارتان تمرکز می کنید و به فکر تاسیس یک بیمارستان در آفریقا نیستید احساس بدی نداشته باشید.دلیلی ندارد به خاطر اینکه قربانی بمب گذاری ر حلب نیستید و وضع بهتری دارید احساس گناه کنید. شرایط ممکن است به راحتی تغییر کند. یک زندگی درست و خوب داشته باشید و به انتقادها اهمیت ندهید. اگر به همینن جمله اهمیت بدهید عملا دنیا را به جای بهتری تبدیل کرده اید.


نو مسئول جهانی که در آن زندگی می کنی نیستی.” جان فوی نویمان “


| کلام آخر: برای رعایت اصول کمک به دیگران با استراتژی و برنامه پیش بروید |

یک استراتژی پیدا کنید که برای کمک به مردم آسیب دیده به شما کمک کند. اگر برنامه ی مشخصی برای این کار نداشته باشید ادامه دادن زندگی با آرامش برای شما سخت می شود. دراین صورت همیشه برای کارهایی که باید انجام شوند گرفتار می شوید و احساس گناه می کنید. در نهایت همیشه این بار سنگین را با خود حمل کرده و نمی توانید کارهای دیگر را به درستی و با دقت انجام دهید.

این مقاله از فصل ۳۴ کتاب هنر خوب زندگی کردن انتخاب شده است. شما می توانید مقالات حسابداری ذهنی ، تله روراستی، اثر معکوس، هنر نه گفتن ، شناختن تله تمرکز ، راهکارهای افزایش پول و ثروت  ،شناخت نقاط قوتتان  ، راهکار ایجاد تغییر در خودتان به بهترین شکل ممکن ، هنر نادیده گرفتن نظر دیگران ، رهایی از دغدغه های اضافی،پیشگیری از بروز مشکلات  و غلبه بر حسادت که مربوط به همین کتاب است را در سایت دیجی خاطره بخوانید.

.

.

امیدوارم با مطالعه این مقاله یک قدم به زندگی ایده آل نزدیک شوید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.