بالابردن انضباط فردی و استقامت

در مقالات قبل درباره یازده مرحله ضروری قبل از آغاز سفر به سمت مقصد و هدف صحبت کردیم.این مراحل به ترتیب شامل انتخاب مقصد و هدف،برسی تمام گزینه های موجود برنامه ریزی،به دست آوردن آمادگی کامل ، برداشتن اولین قدم  ،حل مشکلات احتمالی در راه رسیدن به مقصد ،برنامه ریزی برای بحرانها و بالابردن مهارت در یادگیری و بالابردن قدرت فکر و ذهن، پیدا کردن مسیر و بالابردن مهارت در کنترل ترس است.در این مقاله قصد داریم شما را با نقش بالابردن انضباط فردی و استقامت در ایجاد تعهد به اهدافتان آشنا کنیم.در واقع انضباط فردی مهمترین عنصر برای رسیدن به موفقیت است.انضباط فردی یا همان خویشتن داری یعنی شما براساس قدرت تعهد و اراده به نیروی درونی دست پیدا کنید که حتما در یک زمان مشخص کاری که از قبل مشخص شده،چه به آن کار علاقه داشتید باشید یا نداشته باشید،را انجام دهید.

در تمام مراحل رسیدن به اهداف داشتن انضباط فردی و استقامت ضروری است.به عنوان مثال هنگام انتخاب هدف،برنامه ریزی،اصلاح برنامه ها و اولویت بندی و تمرکز روی مهمترین وظایف خود به انضباط فردی نیاز داریذ.داشتن این عنصر درونی باعث پیشرفت شما از نظر کاری و شخصیت،به دست آوردن استقلال مالی و یادگیری مطالب لازم برای رسیدن به اهدافتان می شود.در واقع با استفاده از انضباط فردی می توانید ذهنتان را بر روی خواسته های خود متمرکز کنید و ترس و تردید را از خودتان دور کرده و همیشه برای حل مشکلات و بحرانها آماده باشید.

: در شرایط سخت بالابردن انضباط فردی و استقامت در برابر مشکلات مشکل اما ممکن است :

در شرایط سخت مقاومت در برابر مشکلات همان استفاده از انضباط فردی به صورت عملی است.درواقع میزان مقاومت شما در برابر بحرانها مقیاس اندازه گیری باور و توانایی های شما در رسیدن به موفقیت است.هربار که در برابر مشکلات مقاومت می کنید غرور،قدرت،اعتماد به نفس و در نهایت انضباط فردی را به شخصیتتان تزریق می کنید.در واقع با این کار برای خودتان زرهی مقاوم در برابر تمام مشکلات می سازید تا از مسیر پر پیچ خم رسیدن به موفقیت به سلامت عبور کنید.تمام افرد موفق در برابر سختی ها و مشکلات بزرگی که زندگی سر راهشان قرار داده مقاومت کردند.درواقع همین مقاومت و اراده عامل موفقیت آنهاست.

درواقع موانع و سختی ها همان سنگ محکی هستند که ما را وادار می کنند برای رسیدن به خواسته هایمان بجنگیم.همه افراد در هر مرحله از زندگی با سختی ها و مشکلاتی رو به رو می شوند.تفاوت میان افراد قوی و ضعیف این است که افراد قوی از موانع برای افزایش توانایی هایشان استفاده می کنند. اما افراد ضعیف در برابر سختی ها تسلیم شده و مایوس و ناامید می شوند.این را به یادداشته باشید که بدون وجود موانع هیچ وقت نمی توانید خودتان به فردی تبدیل کنید که همیشه به دنبال اهداف بزرگ و برای بسیاری از افراد دست نیافتنی است.


تاریخ ثابت کرده پیروزمندان برجسته پیش از هر پیروزی با موانعی برخورد کرده اند که دلشان را شکسته است. پیروز شدند چون در مقابل شکست ها کمر خم نکردند.“فوربز”


: سرگذشت اوریسون سویت ماردن نمونه ای از مقاومت و اراده :

بعد از رکود شدید اقتصادی در آمریکا اوریسون سویت ماردن که هتلش را از دست داده بود،تصمیم گرفت کتابی بنویسد ودیگران را به مقاوت در برابر مشکلات پیش آمده تشویق کند.بنابراین در یک اسطبل عمومی اتاق گرفت.او بعد از یک سال تلاش شبانه روزی توانست کتاب را تمام کند.بعد از اتمام کتاب تصمیم گرفت به رستوران کوچکی برود و موفقیت خود را جشن بگیرد.اما وقتی برگشت اسطبل آتش گرفته بود و کتاب او که هزاروپانصد صفحه بود بی رحمانه در آتش سوخت.

قطعا او ناامید شد اما در نهایت توجه شد که موضوع کتابش درباره استقامت در برابر مشکلات بود.پس یک سال دیگر وقت گذاشت تا دوباره کتابش را بنویسد.بعد از اتمام کتاب آن را به چند ناشر معرف کرد اما به علت شرایط بد اقتصادی هیچ کس علاقه ای به چاپ کتاب انگیزشی نداشت.او در نهایت با حفظ آرامش و خونسردی تصمیم گرفت که برای چاپ کتاب تا پایان رکود منتظر بماند و برای کار به شیکاگو رفت.در نهایت کتاب از طریق دوست او به یک ناشر معرفی وتحت عنوان”حرکت به سوی جلو” چاپ شد.این کتاب جزو پرفروش ترین کتاب ها و منبع الهام و انگیزه برای هزاران نفر و بزرگترین کتاب رشد فردی از نظر منتقدان و تاجران است.در واقع برخی از تاجران و سیاست مداران دسته اول آمریکا معتقدند که آمریکا به وسیله این کتاب وارد قرن بیستم شد.

: تاثیرات بالابردن انضباط فردی و استقامت زبان اوریسون سویت ماردن :

برای رسیدن به موفقیت به دو مولفه اساسی نیاز داریم.یک شروع و دو ادامه. برای کسی که قدرتش را شناخته هیچ شکستی وجود ندارد.حتی از شکست خود باخبر نخواهد شد چون در برابر یک هدف مشخص شده یا عزم راسخ شکست معنایی ندارد. برای کسی که هر بار پس از افتادن برمی خیزد،شکست وجود ندارد. برای کسی که مثل توپ لاستیکی به حالت اولیه باز میگردد و وقتی همه تسلیم می شوند مقاومت می کند و به سوی جلو حرکت می کند،شکست بی معناست.


موانع و مشکلات می تواند توانایی ها و ویژگی هایی را آشکار سازد که قبلا نهفته بود.“هرودوت”


: بزرگترین موفقیت ها بعد از بزرگترین شکست ها به دست می آید :

پشت سر بزرگترین شکست ها بزرگترین موفقیت ها حضور دارند. درواقع همان جایی که تمام وجودتان از شما می خواهد که تسلیم شوید.در واقع موفقیت پاداشی برای مقاومت در برابر همین شکستها و مشکلات است. راس پرو می گوید: «اغلب مردم وقتی تسلیم می شوند که در یک قدمی رسیدن به موفقیت قرار دارند. در دقیقه نود،جایی که دیگر چیزی به پایان بازی نمانده ناامید خواهند شد.». بالا بردن انضباط فردی و استقامت درواقع همان توانایی مقابله در برابر شکست ها بدون تسلیم شدن است. همان قدرت نامرئی که به شما را وادار می کند تا سختی ها را شکست دهید.پس وقتی که اوضاع برایتان خوشایند نیست،بدهی های زیادی دارید اما حساب بانکی شما خالیست و وقتی نگران هستید هیچ وقت به تسلیم شدن فکر نکنید. در این صورت میبینید که موفقیت شما را غافلگیر می کند.


موفقیت با عمل همراه است.افراد موفق به راهشان ادامه می دهند. اشتباه می کنند ولی تسلیم نمی شوند.“کنراد هیلتون”


این مقاله از فصل دوازدهم کتاب نیروی برنامه ریزی انتخاب شده است.شما می توانید خلاصه ای کاربردی ازفصل اول ، دوم، سوم ، چهارم ، پنجم، ششم ، هفتم ،هشتم ، نهم ،دهم و یازدهم آن را تنها در این سایت بخوانید.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله بالابردن انضباط فردی و استقامت شما را به هدفتان نزدیک کند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

دیجی خاطره یجربه خاطره نویسی آنلاین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.