بالابردن توانایی نه گفتن

حتما پیش آمده که شخصی از شما درخواست کند لطف کوچکی در حق او بکنید.به این فکر کنید که چند بار بدون معطلی به او جواب مثبت و یا منفی داده اید و چند بار از جواب مثبت یا منفی خود پشیمان شده اید؟.اکثر افراد به درخواست های کوچک به خصوص اگر از طرف یک دوست و یا آشنا مطرح شود، پاسخ کثبت می دهند.اما آنها به این نکته توجه نمی کنند که گاهی اوقات با کار کوچکی که در حق دیگران می کنند به خودشان ظلم کرده اند.به این علت که اگر همین زمان را صرف کارهای خودشان می کردند در زندگی جایگاه بهتری نصیب آنها می شد و موفق تر بودند. می توانیم نام این مشکل را ” اصرار برای راضی کردن دیگران” بگذاریم. اما بالابردن توانایی نه گفتن می توانیم به راحتی این مشکل را حل کنیم.

جالب است بدانید در دنیای حیوانات هم چنین حالتی وجود دارد. با این تفاوت که آنها از قانون رویکرد مقابله به مثل استفاده می کنند. به عنوان مثال علت اینکه شامپانزه غذای خود را با اعضای گروه تقسیم می کند این است که  تصور می کند که اگر دفعه بعد شکاری نصیبش نشود دیگر اعضای گروه این عمل را جبران کرده و بخشی ازغذاهایشان را به شامپانزه می دهند. آن دسته از میمون هایی که از این روش استفاده نکرده اند اکنون منقرض شده اند. درواقع این قانون به صورت غریزی و برای بقا در بین حیواناتی که حافظه بلند مدت دارند وجود دارد. پس از آنجایی که انسانها بسیار تکتمل یافته تر از حیوانات هستند احساس مقابله به مثل در ما هم وجود دارد.

: استفاده از قانون مقابله به مثل خیلی بهتر از بله یک طرفه است :

اکسلرد دانشمند آمریکایی مسابقه کامپیوتری برگذار کرد و در آن برای اولین بار از یک روش به نام “قانون مقابله به مثل “استفاده کرد. این روش چند اصل شاده داشت.در شروع بازی همکاری می کنم و در ادامه رفتار رقیب را تقلید کنم. بنابراین اگر بعد از اولین حرکت رقیب شروع به همکاری کرد پس من هم همکاری می کنم.اما اگر رقیب همکاری نکرد و فقط به دنبال سود یک طرفه بود من هم از همکاری با او صرف نظر می کنم.در نهایت اگر میزان همکاری رقیب کمتر از من بود پس من هم خودم را با او منطبق کرده اما این رابطه را قطع نمی کنم.

مراقب باشید چون این روش خطرات خاص خود را دارد. اولین خطر این است که وقتی شخصی لطفی به شما می کند شما بر اساس این قانون خودتان را موظف به جبران آن می دانید. چون از درخواست طرف مقابل اطلاعی ندارید این وطیفه ای که بر دوش شماست می تواند به قیمت از دست روفتن اعتبار و آبروی شما تمام شود. دوم اینکه وقتی چندین بار از این روش استفاده می کنید ناخودآگاه به شخص مقابل اعتماد می کنید.در نتیجه ممکن است به درخواست هایی جواب مثبت دهید که بعد از کمی تفکر درباره آنها از کرده خود به شدت پشیمان شوید. ممکن است قدمی بعدی توجیه برای این پاسخ مثبت اشتباه و در نتیجه تلف شدن وقت با ارزش شما برای انجام این درخواست باشد.


ما برای دلایل خود ارزشی به مراتب بیشتر از وقتمان قائل هستیم. زیرا دلایل بسیاری برای اشتباه وجود دارد و زمان همیشه محدود است. “رولف دوبلی”


: بالابردن توانایی نه گفتن بهترین راهکار شما برای پاسخ به درخواست های نابجاست :

اگر می خواهید از هجوم سیل درخواست هایی که به سمت شما قرار دارد در امان باشید بالابردن توانایی نه گفتن و استفاده از آن بهترین راه حل است.شما می توانید از قانون نه گفتن پنج ثانیه ای چارلی مانگر تحت عنوان “اگر در نود درصد جواب منفی دهید را در این دنیا از دست نخواهید داد” استفاده کنید. این روش به شما پیشنهاد می کند که قبل از دادن جواب مثبت به درخواست شخصی چنج ثانیه روی آن درخواست متمرکز شوید.

می بینید که در این صورت در اکثر مواقع پاسخ شما منفی خواهد بود. سعی کنید ریسک عدم محبوبیت درصورت نه گفتن را بپذیرید اما گرفتار تله جواب مثبت همیشگی نشوید. البته اکثر افراد به علت این پاسخ محکم در درون خود شما را تحسین می کنند. مطمئن باشید که اصل نه گفتن پنج ثانیه ای یکی از قواعد کاربردی در زندگی شماست و به شما کمک می کند که بهتر از قبل زندگی کنید.


تمام افرادی که شما را به سمت خود فرا می خوانند، شما را از خود واقعیتان دور می کنند.” فیلسوف رومی،سنکا “


این مقاله از فصل ۱۰ کتاب هنر خوب زندگی کردن انتخاب شده است. شما می توانید مقالات “حسابداری ذهنی” ، “تله روراستی” و “اثر معکوس” که مربوط به همین کتاب است را در سایت دیجی خاطره بخوانید.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله بالابردن توانایی نه گفتن برای شما مفید باشد


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.