بالابردن مهارت در یادگیری،عکاس این تصویر:Aaren Reggis Sela - چهار قانون تغییر عادتها

در مقالات قبل درباره شش مرحله ضروری قبل از آغاز سفر به سمت مقصد و هدف صحبت کردیم.این مراحل به ترتیب شامل انتخاب مقصد و هدف،برسی تمام گزینه های موجود برای رسیدن به هدف،برنامه ریزی،به دست آوردن آمادگی کامل برای هدف، برداشتن اولین قدم برای هدف ،حل مشکلات احتمالی در راه رسیدن به مقصد وبرنامه ریزی برای بحرانها است.در این مقاله می خواهیم شما را با هشتمین مرحله که همان بالابردن مهارت در یادگیری است،آشنا کنیم.مهم ترین توانایی شما در راه رسید به هدف توانایی یادگیری است.این توانایی شامل ترکیبی از دانش،مهارت،تجربه،تحصیلات،سابقه،خلق و خو و ویژگی عای فکری و اخلاقی شماست.وقتی توانایی یادگیری موثر را داشته باشید می توانید وارد بازار کسب و کار شده و به تمام خواسته های خود برسید.

~ بالا بردن مهارت در یادگیری همان دارایی نامرئی شماست ~

توانایی یادگیری نامرئی است.بنابراین اندازه گیری و تضمین آن هم مشکل است.این دارایی و توانایی می تواند در وجود شما کاهش و یا افزایش پیدا کند.اگر در طول زندگی به طور مداوم در حال یادگیری و بالابردن دانش و مهارت خود باشید،این مهارت در شما افزایش پیدا می کند.افزایش دانش و مهارت مانند ریختن بنزین مرغوب در موتور هنگام رفتن به سمت هدف و مقصد است.یادگرفتن مهرت جدید می تواند مشارکت شما را در جامعه افزایش دهد بنابراین مثل پدال گاز برای بالا بردن مهارت به  دست آوردن عمل می کند.پس راز بالا بردن این مهارت یادگیری بیشتر است.

اغلب افراد موفق توانایی به دست آوردن و مشارکت خود را هر لحظه افزایش می دهند.بهترین کتابها را می خوانند.بهترسی سی دی های آموزشی را تماشا می کنند و حتی در دوره های لازم برای یادگیری شرکت می کنند.این افراد طوری برای یادگیری وقت می گذارند که انگار موفقیت آینده آنها وابسته به این مسئله است و البته موفقیت آنها قطعا به این مهارت مربوط است.

~ با بالابردن مهارت در یادگیری می توانید بهترین باشید ~

سعی کنید در حوزه کاری خود جزو ده درصد افراد برتر باشید.در این صورت شما هم به گروه پردرآمدترین افراد ملحق می شوید.در این صورت از احترام مردم نسبت به خودتان لذت برده و طوری زندگی می کنید که دوست دارید.همچنین به بالاترین سطح اعتماد به نفس و خوشبختی و عزت نفس می رسید.

هر کسی که اکنون جزو افراد برتر قرارگرفته در گذشته جزو ده درصد افراد ضعیف بوده.پس در نتیجه هرکسی که امروز کارش را خوب انجام می دهد در گذشته مهارت بالایی در آن نداشته است.به قول هارو اکر:«هر خبره ای در گذشته فاجعه بوده است.» .پس هر کسی می تواند با بالا بردن مهارت به دست آوردن خواسته های خود به بالاترین رتبه و درنتیجه تمام خواسته هایش برسد.


اگر اهدافمان را یادداشت کنیم،مهارت هایمان را افزایش دهیم و هیچ وقت تسلیم نشویم می توانیم درآمدمان را دو برابر کنیم.“برایان تریسی”


~ مهم ترین باورهایی که برای بهترین شدن لازم است ~

⇐ همه از صفر شروع می کنند: احتمالا هر کسی که اکنون در حرفه شما حرف اول را می زند،در ابدا اصلا نمی دانسته چنین جایگاهی هم وجود دارد.پس اگر آن فرد توانسته به این جایگاه برسد. شما هم با بالابردن مهارت خود می توانید مسیر او را طی کنید و به موفقیت برسید.دائم به خودتان یادآوری کنید که آنقدر استعداد و هوش و توانایی دارید که تا صدها سال دیگر هم تمام نخواهد شد.پس جز افکار منفی شما هیچ محدودیتی برایتان وجود ندارد.البته این کار زمان بر است . تقریبا هفت سال طول می کشد که فرد با تمام تلاش خود بتواند مهارت کافی را به دست آورد و با بالابردن مهارت در یادگیری جزو ده درصد افراد برتر شود.

⇐ گذر زمان در دستان شما نیست: زمان در هر صورت می گذرد.پس در هفت سالی که برای برتر شدن سپری می کنید بجای فکر کردن به این زمان به آینده درخشان خود و سرمایه گذاری طولانی مدتتان برای کل عمر فکر کنید.به عنوان مثال معمولا هر شغل جدید در طول دو سال تول به ورشکستگی می رسد.در دوسال بعدی آنقدر پولساز می شود که می تواند ضررها را جبران کند.در انتهای سال چهارم کمی سوددهی داشته و در سال هفتم درآمد به شکل صعودی بالا و بالاتر می رود.

~ با بالابردن مهارت در یادگیری در مسیر رسیدن به هدف خود را به نیترو مجهز کنید ~

به صورت مداوم یاد بگیرید.در واقع یک رشد شخصی و حرفه ای بدون توقف را تجربه کنبد.سعی کنید هر روز درباره حرفه خودتان مطالعه کنید.داخل ماشین سی دی های آموزشی گوش داده و برای یادگیری مهارت های جدید در سمینارها شرکت کنید.سپس می توانید با تمرین مداوم دانشی را که به دست آورده اید به مهارت تبدیل کنید.سعی کنید آنقدر روی مهارت های جدید کار کنید تا به مرحله استادی در آنها برسید.

یادگیری یک مهارت جدید چیزی شبیه به آشپزی در خانه است.ممکن است اولین با غذا عطر و طعم خوبی نداشته باشد اما در صورت تغییر بعضی از مواد و ره روش پخت بالاخره غذا خوشمزه می شود.درباره کسب و کار و هدف هم در روز های اول هر فردی اشتباهاتی را انجام داده و ممکن است سردرگم شود.اما با تمرین مداوم روی مهارت می توان به درجه استادی در آن رسیدو تا آخر عمر از آن استفاده کرد.این مهم ترین اصول برای موفقیت است.

این مقاله از فصل هشتم کتاب نیروی برنامه ریزی انتخاب شده است.شما می توانید خلاصه ای کاربردی ازفصل اول ، دوم، سوم ، چهارم ، پنجم، ششم و هفتم آن را تنها در این سایت بخوانید.

.

.

امیدوارم مطالعه این مقاله شما را به هدفتان نزدیک کند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

دیجی خاطره یجربه خاطره نویسی آنلاین

7 پاسخ
  • digi_khatereh
   digi_khatereh گفته:

   Hello. Thank you for taking the time to read the contents of the site. I am extremely happy that you were from the writings and format of the site. By writing your beautiful and valuable comment, you multiplied my morale for posting new content and managing the site.
   Friendly to all esteemed visitors. Sara Doodabi Nezhad. digijhatereh Website management

   پاسخ
  • digi_khatereh
   digi_khatereh گفته:

   .Hello.I took this photo from https://unsplash.com site. The name of the photographer was not written on this site.In any case, I apologize for not mentioning your name.If you are not satisfied with this photo on this site, I can gladly replace it with another photo.
   Thank you for raising this issue.
   Friendly to all esteemed visitors، sara doodabi nezhad ، digikhatereh Management

   پاسخ
 1. Ira Wipprecht
  Ira Wipprecht گفته:

  Hi there! I like your post, keep it up. You’re really professional at it. Also check out my blog, I’m sharing some amazing stuff. okuryazarlık>

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.