بزرگ فکر کنیم قسمت دوم- راز بزرگ و مهم بودن-دلایل اهمیت عمل گرایی - اصل سوم رهبری واقعی

در مقاله قبلی مقدمه ای درباره اینکه چرا لازم است بزرک فکر کنیم را برایتان بازگو کردیم. در این مقاله می خواهیم راجب چگونه” بزرگ فکر کنیم قسمت دوم “صحبت کنبم. همانطور که در مقاله قبل گفته شد تمایل بسیاری از افراد برای کوچک فکر کردن به این معناست که رقابت برای حرفه های ارزشمند کمتر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. پس اگر میخواهید وارد دنیای حرفه ای ها شوید بهتر است راه های چگونه بزرگ فکر کردن را بدانید. برای این کار لازم است روی دارایی ها و مهارت های خود تمرکز کنید. از کلمات و افکار بزرگ استفاده کرده و دیدگاهتان را گسترش دهید. شغل مناسب با روحیات و استعدادهای خود را پیدا کرده و درنهایت افکار و اهداف بزرگی داشته باشید.


با بزرگ فکر کردن،بزرگ شوید. دیوید جی شوارتز


شما می توانید برای مطالعه قسمت اول مقاله ی بزرگ فکر کنیم اینجاکلیک کنید

پنج راه برای توسعه ی کلمات افراد با فکرهای بزرگ

  • از کلمات و عبارات بزرگ، مثبت و شاد برای توصیف احساس خود استفاده کنید. وقتی یک نفر می پرسد: «امروز حالتان چطور است؟» و شما این گونه پاسخ میدهید: «خسته ام (سرم درد می کند، ای کاش جمعه بود، حالم خیلی خوب نیست)»، در واقع حس بدتری در خودتان ایجاد می کنید. سعی کنید تمرین ساده زیر را انجام دهید . این تمرین قدرت خارق العاده ای را در شما به وجود می آورد. هر زمان یک نفر از شما می پرسد: «حالتان چطور است؟» یا «امروز چه حسی دارید؟» این گونه پاسخ دهید: «بسیار عالی! متشکرم، شما چطورید؟» یا بگویید: «بسیار خوب هستم» یا «خوب هستم.»
  • در هر فرصتی که پیش آمد بگویید که حس خارق العاده ای دارید. آنگاه حسی خارق العاده پیدا خواهید کرد و بزرگ تر نشان داده خواهید شد. خودتان را به عنوان انسانی معرفی کنید که همیشه حالش خوب است. اینکار باعث میشود تا دوستان زیادی به  شما جذب شوند.
  • از کلمات و عبارات پر روح و بانشاط و مطلوب برای توصیف دیگران استفاده کنید. این را برای خودتان به یک قانون تبدیل کنید که کلمات بزرگ و مثبت را برای همه ی دوستان و آشنایان خود به کار ببرید. وقتی شما و فردی دیگر در مورد شخص ثالثی حرف میزنید که در انجا حضور ندارد، مطمئن شوید که از کلمات و عبارات بزرگ از او تعریف می کنید. مثلا بگویید: «او واقعا آدم خوبی است.» «شنیدم که خیلی خوب کار می کند.» دقت کنید که از زبان نامناسب استفاده نکنید. دیر یا زود آن شخص غایب می فهمد که شما چه چیزی در مورد او گقتید و درصورتی که کلمان نامناسبی را استفاده کده باشید،خودتان کوچک می شوید.
.

برای بزرگ فکر کردن دیدگاهتان را گسترش دهید. آن چیزی را ببینید که می تواند بشود نه آن چیزی که هست. تمرین کنید به افراد و اشیا و خودتان ارزش بیشتری بدهید

.
  • از کلمات و عبارات مثبت برای تشویق دیگران استفاده کنید. سعی کنید در هر فرصتی از دیگران تعریف کنید. همه انسان ها تعریف و تمجید را دوست دارند. سعی کنید از ظاهر،دستاورد ها و پیشرفت اطرافیانتان تعریف کنید. به افرادی که برای شما کار می کنند توجه کرده و از آنها تعریف کنید. این تعریف های درست و به جا یک ابزار کاربردی برای رسیدن به موفقیت است. شما می توانید از این ابزار بارها و بارها استفاده کنید.
  • از کلمات مثبت برای ارائه طرح ها و نقشه های خود برای دیگران استفاده کنید. وقتی دیگران جمله:« اینجا خبرهای  خوبی برای شما دارم.ما با فرصت بسیارخوبی رو به روشده ایم….» را می شنوند،ذهنشان شروع به درخشیدن می کند. اما اگر از جمله :«چه دوست داشته باشیم و چه نداشته باشیم مجبوریم این کار را انجام دهیم.» استفاده کنید ،فیلمی تاریک و خسته کننده در ذهن آنها نمایش داده می شود.بنابراین نمی شود انتطار عکس العمل مثبتی درقبال این جمله داشت.قول پیروزی را بدهید تا انرژِی مثبت را از دیگران دریافت کنید. قول چیروزی را بدهید تا پیروزی به سراغ شما بیاید.به جای قبر کندن برای خودتان کاخ سفید بسازید.

چهار تمرین برای دیدن قدرت و استعدادها تا بتوانیم بزرگ فکر کنیم

  1. به مسائل اطرافتان بیشتر توجه کنید. همیشه به دنبال کشف راه حل برای بالابردنسطح زندگی خود باشید.
  2. به دنبال ایده هایی باشید که به ارزش چیزهایی که در اطرافتان قرار دارد اضافه کند.هرچیزی به نسبت ایده هایی که برای استفاده آن به کار می بریم ارزشمند است.
  3. برای دیگران بیشتر ارزش قائل شوید. همانطور که در دنیای موفقیت بالا و بالاتر می روید،بیشتر شغلتان به توسعه افراد مربوط می شود. از خودتان بپرسید:« برای بالابردن ارزش دیگران چه کاری می توانم انجام دهم؟ چه کاری می توانم بکنم تا به دیگران کمک کرده و برایشان موثر باشم؟». به خاطر داشته باشید برای اینکه بتوانید بهترین ها را در یک فرد به وجود بیاورید،باید ابتدا آن را در ذهنتان تصویرسازی کنید.
  4. به خودتان ارزش بیشتری بدهید.روزانه با خودتان مصاحبه کنید و از خودتان بپرسید:« امروز چه کاری می توانم انجام دهم تا ارزشمندتر شوم؟» . خودتان را نه این گونه هستید بلکه به آن صورتی که می توانید باشید،تصور کنید. راه های اصلی برای کسب ارزش های بالقوه خودشان نمایان خواهند شد.فقط سعی کنید آنها را ببینید.

این مقاله خلاصه ای از فصل چهارم  کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول و دوم این کتاب را در این سایت مطالعه کنید.

.

.

امیدوارم  مطالعه مقاله” چگونه بزرگ فکر کنیم قسمت دوم “برای شما مفید باشد


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.