بنویس تا اتفاق بیفتد

مطالعه یکی از اساسی ترین گام ها برای افزایش مهارت نویسندگی است. علاوه بر این کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد مجموعه با ارزشی از تجربیات نویسنده و افراد عادی است. کسانی که بعد از برداشتن قدم های کوچکی به سمت موفقیت توانسته اند به قله آن برسند. اگر شما هم به دنبال راهی برای تحقق اهداف و رویاهای خود هستید مطالعه این کتاب یکی از بهترین گزینه ها برای شماست.

⊕ معرفی کلی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد ⊕

دکتر هنریت آن کلاوسر در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد شرح می دهد که گام نخست در راه رسیدن به اهداف نوشتن آنهاست. نوشتن حتی کمک می کند تا بفهمید چی می خواهید. در این کتاب با داستان هایی از انسان های عادی آشنا می شوید. این افراد بعد از آوردن آرزوهای خود به روی کاغذ شاهد معجزه های کوجک و بزرگ در زندگی خود بوده اند.( در این باره مقاله هایی از بخش هایی از این کتاب با نام های هدف هایتان را بنویسید تا اتفاق بیفتد و اهدافتان را نمی دانید، پس بنویسید تا مسیر را پیدا کنید در این سایت قرار گرفته است. مطالعه این مقالات بخشی از ارزش های این کتاب را به شما نشان می دهد.).

توصیه های واقع بینانه و تمرین های آسان خانم کلاوسر مسلما قوه خلاقانه شما را فعال می کند.( در مقاله ایده ها را از صندوق پیشنهادات مغزتان بیرون بیاورید می توانید نمونه ای از این تمرین ها را مشاهده کنید.) بعد از مظالعه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد درمدت کوتاهی متوجه می شوید با نوشتن آرزوها پرواز خود را به سوی موفقیت آغاز کرده اید.

بنویس تا اتفاق بیقتد کتابی است که می تواند تا آخرین کلمه شما را با خود همراه کند. اگر دیگران با عمل به توصیه های آن توانسته اند به خواسته های خود برسند شما هم می توانید. پس از خواندن کتاب منتظر تحقق رویاهای خود باشید.


⊕ در بخشی از کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد می خوانیم  ⊕


⇐ خلاصه ای از فصل اول : روش اصولی نوشتن اهداف :

شناخت و انتخاب هدف، یکی از اساسی ترین موضوعات زندگی انسان است. اگر انسان هیچ شناختی از هدف خود در زندگی نداشته باشد، آن را پوچ و بی معنا خواهد یافت. همه فعالیت های آگاهانه و ناآگاهانه انسان زمانی مفهوم خواهد داشت که هدف نهایی اش در زندگی روشن باشد.پس به جرأت می توان گفت که اساس موفقیت انسان در مسیر پر پیچ و خم زندگی، شناخت و انتخاب هدف می باشد .

داستان لو هولتس 

لو هولتس ، مربی مشهور فوتبال ، این کار را در سال ۱۹۹۶ انجام داد. بیست و هشت ساله بود که یکصد و هفت آرزوی محال را روی کاغذ آورد . او تازه شغلش را از دست داده بود . در بانک هیچ پولی نداشت . همسرش بت ، سومین فرزندشان را هشت ماهه حامله بود . بد ترین دوران زندگی او بود . همسرش یک نسخه از کتاب جادوی بزرگ نوشته دیوید جی شوآرتز را به او داد . به گفته هولتس ، تا آن لحظه به کلی بی انگیزه بود .

« خیلی ها ، که من هم جزوشان بودم ، هیچ کار خاصی در زندگی خود نمی کنند . در کتاب نوشته شده بود که باید قبل از مرگ تمام اهدافی را که قصد رسیدن به آنها را دارید به روی کاغذ بیاورید.»

اهدافی که در واکنش به آن درخواست نوشت هم شخصی بود و هم حرفه ای . اغلب آن ها برای یک مرد بیست و هشت ساله بیکار دست نیافتنی به نظر می رسیدند . از جمله آن اهداف عبارت بودند از  شام خوردن در کاخ سفید . شرکت در برنامه تلوزیونی تونایت شو. ملاقات با پاپ . رسیدن به مقام سرمربی گری در نوتردام . قهرمان شدن در مسابقات ملی. انتخاب شدن به عنوان بهترین مربی سال . فرود آمدنروی یک ناو هواپیمابر و سقوط آزاد از هواپیما .

اگر به سایت اینترنتی هولتس مراجعه کنید در کنار این فهرست عکس هایی را مشاهده خواهید کرد . عکس های هولتس با پاپ. عکس با رئیس جمهور رونالد ریگان در کاخ سفید. عکس در حال خندیدن در کنار جانی کارسون. به علاوه توضیحی از احساس او در لحظه سقوط آزاد هواپیما.از یکصد و هفت هدفی که در فهرست او وجود داشت ، هولتس به هشتاد و یک مورد آن رسیده است .

ترفند حسابداری ذهنی،انتخاب مقصد و هدف.روش اصولی نوشتن اهداف

برای مطالعه خلاصه کامل تر و کاربردی تری از فصل اول این کتاب اینجا کلیک کنید.

⇐ خلاصه ای از فصل دوم کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد : با نوشتن مسیر خود را پیدا کنید :

آیا شما اهدافتان که تعیین کننده مسیر زندگی شماست را می دانید ؟. وقتی سوالی برای این سوال نداشته باشید ،وقتی اهدافتان را نمی دانید،می توانید از نوشتن برای یافتن مسیر درست استفاده کنید. اگر نمی دانید چه می خواهید نوشتن را شروع کنید. نوشتن اهدافتان ا را می سازد. حتی اگر مطمئن نسیتید چه میخواهید اچازه دهید نوشتن به شما نشان دهد چه مسیری را باید طی کنیدتا به اهدافتان برسید.

برای اینکه بدانید چه میخواهید می توانید از تمرین های زیر استفاده کنید
  1. وشتن در ساعات بامداد روش فوق العاده ای برای آشکار کردن آرزوها و اهدافتان است. ساعت را پانزده دقیقه زودتر از وقتی که معمولا بیدار می شوید کوک کنید. کاغذ و قلم را به درون رختخواب بیاورید. در حالت خواب و بیداری بنویسید. افکار مبهم و نامشخص خود را روی کاغذ بریزید. اگر چشم هایتان میسوزد درباره سوزش آنها بنویسید. اگر آرزو میکنید دوباره میتوانسنتید بخوابید درباره آن بنویسید.این مثال ها مانند حرکات گرم کردن قبل از یک تمرین سخت برای شروع نوشتن هستند.این کار را دو هفته به دقت انجام دهید. نوته های خودد را مجددا نخونید. بعد از پایان دو هفته آن ها را از ابتدا تا انتها بخوانید. به روندی که در نوشتن داشتید توجه کنید.
  2. سه سوال درباره زندگی خود طرح کرده و آنها را در سه برکه جدا بنویسید. تا کنید. به طورتصادفی در پاکت های شماره دار قرار دهید.چند روز یا چند هفته عمیقا فکر کنید. بعد به سرعت داستانی درباره هر موصوعی که به ذهنتان خطورمیکند را بنویسید. بعد از نوشتن داستان یکی از پاکت ها را باز کنید. ببینید به کدام سوال جواب داده اید.

برای مطالعه خلاصه کامل تر و کاربردی تری از فصل دوم این کتاب اینجا کلیک کنید.

⇐ خلاصه ای از فصل سوم کتاب : تکنیک بیرون کشیدن ایده ها از صندوق پیشنهادات مغز :

وقتی شروع به نوشتن اهداف خود می کنید مغز شما ایده هایی ابتکاری و نیرو بخش را برای شما می فرستد. شما با این ایده ها میتوانید برای آرزوهای خود برنامه ریزی کرده و آنها را گسترش دهید. اگر روشی برای ثبت و مرور بهترین ایده های خود نداشته باشید آنها را فراموش خواهید کرد. امواج ناگهانی دریافت ها و ایده ها به سرعت می آیند و می روند.

برای رهایی از مشکل فراموشی ایده ها بهتر است دفترچه کوچکی خریده و آن را همیشه برای نوشتن ایده های ناب خود به همراه داشته باشید.  در بسیاری از شرکت های بزرگ صندوق انتقادات و پیشنهادات برای ترقیب کارمندان به ارائه پیشنهادات خلاقانه وجود دارد. این دفترچه در واقع نوعی صندوق انتقادات و پیشنهادات مغز شماست. داشتن جایی برای ثبت افکار و ایده ها پیامی به مغز می فرستد.«من آماده هستم.» همراه داشتن این دفترچه در واقع نوعی ادای احترام به قسمت ایده پرداز مغز شماست. این ایده پرداز بزرگ بعد از این توجه و ادای احترام اندک آنچنان به وجد می آیدکه آبشاری از ایده را به سمت شما سرازیر می کند.

راه حل هایی برای پیدا کردن بهترین ایده ها با استفاده از خلاقیت شما 
  1. یک دفترچه یادداشت کوچک برای نوشتن تهیه کنید. همراه داشتن یادداشت مغز شما را وادار میکند که راه هایی برای رسیدن به اهداف مورد نظر ارائه دهد. همچنین در شما انگیزه ای برای ثبت ستایش ها و نشانه ها و علائمی ایجاد می کند که نشان می دهد مسیر درستی را پیش گرفته اید.
  2. برای یک هفته کارت بزرگ نمایه را جایگزین دفتر یادداشت ها کنید. روی هر کارت فقط یک فکر را ثبت کنید. سپس هر ایده دیگری را که پیرامون آن لحظه کلیدی به ذهنتان حطور می کند یادداشت کنید. در کل روشی را انتخاب کنید که بیشترین کارایی را برای شما دارد. هر از گاه روش های دیگری را نیز امتحان کنید.

هدف و ایده

برای مطالعه خلاصه کامل تر و کاربردی تری از فصل سوم این کتاب اینجا کلیک کنید.

⇐ خلاصه ای از فصل ۸ کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد : روی نتیجه تمرکز کنید :

زندگی مانند هزارتو است. در راه رسیدن به اهداف خود ممکن است بارها وارد کوچه بن بست شوید. در این صورت با تمرکز روی نتیجه مطلوب می توانید بر ناامیدی غلبه کنید. گاهی موقع برای حل کردن یک معمای مارپیچ می توان از کلک کوچکی استفاده کرد.آن را از آخر به اول انجام دهیم. یعنی از محل خروج شروع کرده و به نقطه  ورود برسیم. حل کردن مارپیچ از این راه آسان تر است. برای رسیدن به اهداف خود نیز می توانید از این روش استفاده کنید. از مقصد شروع کنید و بعد ببینید از چه راهی می توانید به آنجا برسید.

داستان استخر  

ین داستان لو تایس یک سخنران مشهور است. بچه هایش می خواستند در حیاط پشتی یک استخر داشته باشند. ساختن چنین استخری در توان مالی خانواده نبود. اما لو هم آدمی نبود که افراد را برای رسیدن به خواسته هایشان مایوس کند. لو به آنها نگفت که داشتن استخر محال است. بلکه به آنها می گفت «به یاد داشته باشید که یک استخر می خواهید.»

یک روز همگی برای ماشین سواری ببیرون رفتند. متوجه استخر آماده بزرگی در حیاط خانه شدند. بچه ها از پدر خواهش کردند که درباره استخر از اهالی آن خانه بپرسد. لو به خاطر هیجان و شوق بچه ها پذیرفت. نمی توانید تصور کنید که پاسخ صاحبخانه چقدر او را شکه کرد.

«ما میخواهیم از شر استخر خلاص شویم. خیلی کم از آن استفاده میکنیم و میخواهیم آن را تبدیل به باغچه کنیم. از این استخر خوشتان آمده ؟»به این ترتیب خانواده تایس مجانی صاحب استخر شدند. داستان استخر به ما یادآوری می کند که باید ایمان داشته یاشیم. ایمان داشته باشیم که به نتیجه مطلوب می رسیم.

رسیدن به موفقیت و هدف و باور و اراده در راه رسیدن به هدفتان

برای مطالعه خلاصه کامل تر و کاربردی تری از فصل هشتم این کتاب اینجا کلیک کنید.

⇐ خلاصه ای از فصل نهم :رابطه ی بین خلاقیت و نوشتن کنار آب روان :

شاید فکر کنید که برای نوشتن باید پشت میز یا هر میزی بنشینید که پشتی صندلی آن صاف باشد. پاهایتان را محکم روی زمین قرار دهید. قلم را در دست گرفته و کاغذ را دقیقا در زاویه مناسب قرار دهید. شاید برای انجام کار در ادارات و محیط های رسمی مجبور باشید زمان زیادی را به این شکل سپری کنید. اما نوشتن از روی علاقه با نوشتن نامه های خشک رسمی تفاوت دارد. هنگامی که اهداف خود را می نویسید و تصویر دقیقی از برنامه های خود برای رسیدن به آن اهداف ترسیم می کنید،یا آنقدر می نویسید که به راه حل برسید، این را بدانید که خارج شدن از خانه و مخصوصا رفتن به کنار آب،به اوج گرفتن خلاقیت شما در نوسندگی کمک زیادی می کند.

مطالعات نشان داده است که اگر هوا به علت وجود عواملی مثل تهویه های مدرن،فرستنده های تلوزیونی و بادهای موسمی ازمقدار زیادی یون مثبت اشباع شود افراد ممکن است دچار سردرد و خستگی شوند. باری مقابله با یون های مثبت مقدار زیادی الکترون و یا به عبارتی یون منفی را وارد هوا می کنند. این یون منفی باعث افزایش خلاقیت و انرژی افراد می شود. بنابراین رودخانه،دوش آب یا آبشار خلاقیت را در شما شکوفا می کند. برای اینکه لحظات زندگی را بهتر کشف کنید،به بالاترین سطح آگاهی برسید و آن را گسترش دهید و همچنین برای الهام گرفتن ار آن،به کنار آب و خصوصا آب روان رفته و یک قلم و کاغذ به همراه داشته باشید.هیچ بعید نیست موضوعی را کشف کنید که باعث شود به خیابان بروید و کشف خود را با همه به اشتراک بگذارید.

برای مطالعه خلاصه کامل تر و کاربردی تری از فصل نهم این کتاب اینجا کلیک کنید.


برای مطالعه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد و برداشتن گامی محکم به سوی موفقیت اینجا کلیک کنید 


⊕ توصیه پایانی ⊕

در پایان بخش های مختلف این کتاب تمرین های عملی و کاربردی وجود دارد. قبل از شروع مطالعه این کتاب دفترچه ای با عنوان دفترچه هدف نویسی تهیه کنید. ذهنتان را آماده کنید چرا که قرار است بعد از خواندن این کتاب و عمل به توصیه های آن شاهد تغییری اساسی در زندگی خود باشید.

.

.

امیدوارم با مطالعه این کتاب به تمام اهداف و آرزوهایتان برسید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.