برنامه ریزی برای هدف - بهترین اهکاهای مدیریت محیط اطرافتان - راهنمای هدف گذاری سی روزه

ذهن شما یک مکانیسم حیرت آور است. وقتی دهنتان به یک شیوه درست عمل کند می تواند شما را به موفقیت برساند. اما اگر همین ذهن با شیوه ها و روش های متفاوت می تواند باعث شکست شما شود. ذهن ظریف ترین ابزار هستی است. همه ما می دانیم بدنمان براساس رژیم غذایی که از آن تغذیه میکند، عکس العمل نشان می دهد. استقامت فیزیکی، مقاومت در برابر بیماری ها، حجم بدن و حتی طول عمرمان همگی به تغذیه وابسته است. درواقع بدن همان چیزی است که از آن تغذیه می کند. ذهن ما هم به همین شکل است. ذهن ما همان چیزی است که از آن تغذیه می کند. غذای ذهن شما محیط شماست. همه آن چیزهایی که بر افکار خودآگاه و ناخودآگاهمان تاثیر می گذارند. پس بهتر است بهترین راهکارهای مدیریت محیط اطرافتان را بدانید تا بتوانید آن را به بهترین شکل در بیاورید.

نوع غذای ذهنی که ما از آن تغذیه می کنیم تعیین کننده عادت ها، نگرش ها و شخصیت ماست. هرکدام از ما وارث یک ظرفبت خاص برای توسعه خودمان هستیم. اما اینکه چه مقدار از این ظرفیت را توسعه دادیم و یا شیوه توسعه آن ظرفیت به نوع غذای ذهنی که دریافت کرده ایم بستگی دارد. درواقع ذهن ما منعکس کننده ی نوع محیط تغذیه کننده ی خودش است. همانطور که بدنمان غذای دریافتی خود را در نوع رفتار و ظرفیتش منعکس می کند.


شما محصول محیط زندگی خودتان هستید. پس آن را به بهترین شکل تغییر دهید. محیط به ما شکل می دهد و باعث می شود افکار امروزمان را داشته باشیم


برای داشتن محیط زندگی آرام از افراد منفی نگر دوری کنید

رابطه طولانی مدت با افراد منفی نگر باعث می شود تا افکار منفی ذهنتان را تصرف کنند. رابطه نزدیک با افرادی با اهداف کوچک ، ما را از موفقیت دور می کند. اما دوستی با افرادی مه ایده های بزرگ دارند، سطح فکر ما را بالا می برد. درواقع سخت کوشی این افراد خیلی زود به ما منتقل می شود.

به کفته متخصصان شخصیت امروز شما، توانایی و جاسگاه فعلیتان در زندگی تا حد زیادی نتیجه محیط روانشناختی و انسان های اطرافتان به وجود آمده و شخصیتتان در چند سال آینده تا حد زیادی به محیط آینده شما بستگی دارد. همه شما در طول زمان تغییر خواهید کرد. اما اینکه چطور تغییر خواهید کرد چه تغییراتی در شما به وجود خواهد آمد به محیط زندگی شما و غذایی که به ذهنتان می دهید بستگی دارد.


انتخاب موسیقی،ادبیات،سرگرمی ها و لباس ها تا حد زیادی ریشه در محیط اطرافتان دارند. از همه مهم تر اندازه تفکرات شما،اهداف ، نگرش ها و شخصیتتان به وسیله محیط شکل می گیرد


بهترین راهکارهای مدیریت محیط اطرافتان که شما را به موفقیت می رساند

  • نسیت یه محیط خود هوشیار باشید. همانطور که رژیم جسم بدن را می سازد، رژیم ذهنی هم ذهن را به وجود می آورد.
  • محیط خود را به گونه ای تنطیم کنید که به نفعتان عمل کند نه به ضرر شما. اجازه ندهید نیروهای سرکوب گر و افکار منفی نگر که می گویند از چس انجام کار بر نمی آیید،در ذهنتان پرورش پیدا کنند
  • اجازه ندهید افرادی با افق دید کم شما را به عقب ببرند. یادتان باشد افراد حسود می خواهند در شما لغزش ایجاد کنند. پس این خوشحالی و رضایت را از آنها بگیرید.
  • سعی کنید از افراد موفق مشورت بخواهید. آینده شما خیلی اهمیت دارد. هرگز آینده خود را با مشورت با مشاوران بی ارزشی خودشان در زندگی شکست خورده اند، به خطر نیندازید.
  • سعی کنید با دیگران تعامل داشته باشید. در گروه های جدیدی قرار بگیرید. کارهای جدید و انگیزه بخش را امتحان کنید.
  • سموم یک تفکر خوب را از محیط زندگیتان بیرون کنید. از بدگویی و شایعه پراکنی دوری کنید. در کورد دیگران حرف بزنید . اما جنبه مثبت  ویژگی های خوب آنها را درنظر بگیرید.
  • و در آ[ر در هرکاری که انجام می دهید درجه یک باشید. به یادداشته باشید که شماره اول همیشه در خاطره ها می ماند و مدال طلا را به گردن می اندازد.

این مقاله خلاصه ای از فصل  هفتم کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم و پنجم و ششم این کتاب را در این سایت مطالعه کنید.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” بهترین راهکارهای مدیریت محیط اطرافتان “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.