بهترین راه ذهن خوانی - تبدیل کست به موفقیت

دانستن بهترین راه ذهن خوانی ذهن خوانی آسان تر از آن چیزی است که تصور می کنید. شاید هرگز به این موضوع فکر نکرده اید، اما هر روز شما ذهن دیگران را می خوانید و آنها نیز ذهن شما را می خوانند. ما این کار را به طور خودکار و از طریق ارزیابی نگرش انجام می دهیم. چند سال قبل بینگ کراسبی ترانه ای را به نام  «لازم نیست برای بیان عشق خود زبان فرد مقابلتان را بدانید؟» خواند. در این ترانه ی ساده یک کتاب کامل روان شناسی کاربردی پنهان است. لازم نیست زبان در مقابل را بدانید تا به او بگویید که عاشقش هستید. هر کسی پیش از این عاشق شده باشد این را می داند. لازم نیست زبان دیگری را بدانید تا بگویید: «من تو را دوست دارم یا از تو متنفرم» .

لازم نیست کلمات را بدانید یا از کلمات استفاده کنید تا بگویید «من شغلم را دوست دارم» یا «خسته شده ام» یا «گرسنه ام». مردم را بیان هیچ حرفی با هم صحبت می کنند. نحوه ی تفکر ما در اعمال ما نمایان می شود. نگرشها آیینه ی ذهن هستند. آنها افکار را منعکس می کنند.  شما می توانید ذهن کسی را که پشت یک میز نشسته بخوانید. میتوانید با مشاهده ی حالات صورت و طرز رفتار او متوجه شوید که احساس او نسبت به شغلش چگونه است. شما می توانید ذهن فروشندگان، دانش آموزان و همسران خود را بخوانید؛ نه تنها می توانید این کار را انجام دهید، بلکه در حقیقت هر روز این کار را انجام می دهید.

بهترین راه ذهن خوانی دانستن نگرش افراد است

بازیگران نقش خودشان را بازی نمی کنند، بلکه هویت خود را از دست میدهند و در واقع همانند شخصیتی که نقش او را بر عهده دارند، فکر و احساس می کنند. در واقع آنها مجبورند که این کار را انجام دهند. در غیر این صورت بازیشان مصنوعی میشود. ما از طریق حالات صورت و آهنگ و لحن صدا نگرش افراد را می فهمیم. نگرش ها نه تنها از طریق ظاهر نمایان می شوند، بلکه از طریق صدا نیز مشخص می شوند.

در تاریخچه ی طولانی بشر، یک زبان حتی اگر شباهت چندانی با آنچه ما امروز می گوییم، نداشته باشد، اما یکی از اختراعات جدید ما به شمار می رود. آنقدر جدید که ممکن است بگویید ما همین امروز صبح این زبان را ابداع کردیم. مردم میلیون ها سال تنها با ناله و فریاد و خرخر و غرش در کنار هم زندگی می کردند.  بنابراین آنها میلیون ها سال از طریق بدن و حالات صورت و صداها و بدون استفاده از کلمات با هم ارتباط برقرار می کردند و امروزه نیز هنوز از همان طریق نگرش ها و احساساتمان را به یکدیگر منتقل می کنیم. علاوه بر تماس مستقیم بدن، حرکات بدن، حالات صورت و صدا تنها راههای برقراری ارتباط با نوزادان به شمار می روند و آن نوزادان کوچک نیز در کشف این حالات توانایی عجیبی از خود نشان میدهند. .


واضح است چیزی فراتر از تسهیلات و شایستگی است که باعث پیشرفت می شود. به عقیده ی من این عامل پیوند، این سازمان دهنده، تنها با یک کلمه قابل تعریف است، نگرش. وقتی نگرش ما درست باشد، توانایی مان به حداکثر تأثیرگذاری خود می رسد و نتایج خوب به دنبال آن پدید خواهد آمد.  “پروفسور اروین اسچل”


تفاوت در نکرش ها باعث ظهور ظرفیت های ذهنی متفاوت می شود

نگرش ها باعث ایجاد تفاوت می شوند. فروشندگانی که نگرش درستی دارند رقبای خود را از دور کنار می زنند. دانش آموزان با نگرش درست نمرات الف را به دست می آورند نگرش های درست مسیر را برای داشتن یک زندگی عالی آماده می کند. نگرش های درست شما را در ایجاد رابطه با دیگران تاثیر گذار تر می کند و به این وسیله شما می توانید رهبری بزرگ شوید. نگرش درست باعث می شود شما در هر موقعیتی برنده و پیروز باشید.


سعی کنید این سه نگرش کاربردی را در خود نهادینه کنید :

من فردی فعال هستم

 من آدم مهمی هستم

سعی می کنم در زمینه شغلی و حرفه ای بهترین خدمت را ارائه دهم


این مقاله خلاصه ای از فصل  هشتم کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارمو پنجم ، ششم و هفتم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” بهترین راه ذهن خوانی “برایتان مفید باشد


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.