بهترین راه ذهن خوانی - تبدیل کست به موفقیت

در مقاله قبل درباره تاثیر دیدگاه روی موفقیت و شکست صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم شما را با راهکارهای تبدیل شکست به موفقیت آشنا کنیم. پس به این مثال ها توجه کنید. در سال ۱۳۹۶ میلادی مفصل ران آقای لیونل باریمور دچار شکستگی شد و هیچ وقت درمان نشد. اکثر مردم فکر می کردند که دوران حرفه ای این بازیگر تمام شده است. اما او از این حادثه و شکست برای موقفیت های بیشتر استفاده کرد. باریمور هجده سال بعدی ، با وجود دردی دائم در بدنش ، ده ها نقش موفق بر روی ویلچر را بازی کرد. او هیچ وقت شانس بدش را مقصر ندانست. و آن را مورد سرزنش قرار نداد. درباره شکستی که متحمل شده بود تحقیق کرد و از مزایای آن حادثه به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. او هیچ وقت دنبال همدردی نبود.

اگر هنوز قانع نشدید به این مثال توجه کنید. در ۱۵ مارس سال ۱۹۴۵ کلوین ویلیامز داشت پشت یک تانکر در فرانسه راه می رفت.  تانکر با مینی برخورد کرد، منفجر شد و ویلیامز برای همیشه کور شد. اما این موضوع آقای ویلیامز را از هدفش که و.زارت بود دور نکرد. او درباره ی این حادثه این دیدگاه را داشت که کور بودنش یک دارایی حرفه ای محسوب خواهد شد. به این علت که هیچ کس نمی تواند او را براساس ظاهرش قضاوت کند. بنابراین همیشه می تواند به افراد شانسی دوباره بدهد. علاوه بر این ک.ر بودن باعث می شود که به خاطر نحوه نگاهش به دیگران آنها را از خودش دور نکند.او دوست داشت فردی باشد که همه به سراغش بیایند،با او احساس امنیت کرده و تمام حرف هایشان را به او بگویند. ویلیامز به ما یاد داد که شکست تنها یک حالت ذهنی است نه چیزی بیشتر.

برای تغییر ۱۸۰ درجه ای موقعیت خود پافشاری هومندانه داشته باشید

شرکت نفت قبل ارز اینکه چاهی را حفر کند شکل سنگ ها را مورد مطالعه قرار می دهد. با این وجود از هر هشت چاهی که حفر می کند هفت تای آنها خشک هستند. کار شرکت نفت یک نوع پافشاری هوشمندانه است. به این علت که آنها نه با کندن یک حفره با عمق فراوان بلکه با پافشاری روی کندن چاه های متعدد به نفت می رسند. ادیسون نمونه دیگر این نوع پافشاری است. او هم هیچ وقت از هدفش نا امید نشد و با اصرار به ساخت لامپ الکتریکی ادامه داد. اما تنها زمانی این اصرار او با موفقیت همراه بود که این کار را هوشمندانه و با انجام آزمایشات متعدد ادامه داد.

پس ما باید برای رسیدن به هدف پافشاری کنیم. اما اصرار تنها یکی از ملزمات پیروزی است.ما می توانیم سعی کنیم و سعی کنیم و سعی کنیم اما هر بار شکست بخوریم. مگر اینکه این پافشاری هوشمندانه و توام با ازمایش و برسی باشد. افراد زیادی با پافشاری برای رسیدن به اهدافشان می جنگند اما لزوما همه ی آنها موفق نیستند. اما شما می توانید با پافشاری و اصرار هوشمندانه از این سد هم عبور کنید. فقط باید هیچ تردیدی به دلتان راه ندهید. اما اگر نتیجه نگرفتید سراغ رویکرد جدیدی بروید.افرادی که  به شدت پافشاری می کنند،کسانی که می توانند به هر چیزی چنگ  زده و آن را رها کنند، پتانسیل بالایی برای موفقیت دارند.

سه راهکار کاربردی برای تبدیل شکست به موفقیت

همیشه به دنبال راه حل باشید : به خودتان بگویید همیشه راهی وجود دارد. افکارتان داراینیروی مغتاطیسی است. پس تا وقتی خودتان را شکست خورده بدانید ، هیچ راهی برای غلبه بر مشکلتان پیدا نمی کنید. در این صورت افکار منفی به سراغتان می آیند و شما را متقاعد می کنند که شکست خورده اید.پس به جای جذب افکار منفی راهی برای حل مشکلتان پیدا کنید. در این صورت افکار مثبت به سراغتان می آید و به راحتی می توانید مسئله پیش آمده را حل کنید.پس مهم این است که باور کنید راهی وجود دارد. یک مشکل تنها زمانی غیرقابل حل می شود که فکر کنید راهکاری برای حل آن وجود ندارد. پس با باور به این که مشکلات قابل حل اند راه حل ها را به سوی خود جذب کنید.اجازه ندهید که کلمه غیرممکن فکرتان را مشغول کند.

به عقب برگردید و از نو شروع کنید: بعضی اوقانت ما آنقدر نزدیک به یک مشکل باقی می مانیم که نمی توانیم راه حل ها را ببینیم. پس وقتی به مانعی برخورد کردید،کل پروژه را کنار نکذارید. به جای آن یک عقب گرد داشته باشید و خودتان را از لحاظ ذهنی و روانی بازسازی کنید. کارهایی مثل گوش دادن به موسیقی یا قدم زدن و یا یک چرت کوتاه را امتحان کنید.سپس دوباره به سراغ پروژه بروید. می بینید که راه حل ها خودشان به سراغتان می آیند.

دیدن جنبه های مثبت در موقعیت های بزرگ : شما در هر موقعیتی همان چیزی را می بینید که انتظارش را دارید. پس چنبه های مثبت را ببینید و هر غیرممکنی را ممکن کنید. اگر بتوانید دیدگاه مناسبی در خودتان ایجاد کنید، مطمئن باشید همه چیز خوب پیش خواهد رفت.

این مقاله خلاصه ای از فصل  یازدهم کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم، پنجم ، ششم ، هفتم  ،هشتم  ، نهم و دهم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

.

 

امیدوارم مطالعه مقاله ” تبدیل شکست به موفقیت “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.