ترفندهای کسب احترام دیگران

اگر به اطراف خود نگاه دقیقی بیاندازید ، می بینید که بعضی از افراد اعتماد ، وفاداری ، تحسین و احترام دیگران را برمی انگیزند. اما شرایط برای همه بهه این شکل نیست. این طرز فکر شماست که تعیین می کند شما در کدام گروه قرار بگیرید. درواقع یکی از ترفندهای کسب احترام دیگران و بزرگ شدن ، احترام گذاشتن به خودتان است . دیگران در شما آن چیزی را می بینند که شما در خودتان می بینید. با شما به شکلی رفتار می کنند که فکر می کنید لیاقتش را دارید.

فکر است که به این شکل عمل می کند. فردی که فکر می کند زیردست است، بدون در نظر گرفتن استعداد و توانایی اش زیردست خواهد ماند. به این علت که فکر است که عمل را تحت سلطه خود در می آورد. اگر فردی احساس کوچک بودن داشته باشد، به همان صورت عمل می کند و اهداف بزرگی را برای زندگی خود درنظر نمی گیرد. کسی که احساس می کند مهم نیست به آدم مهمی تبدیل نمی شود. اما کسی که واقعا فکر می کند برای پذیرش مسئولیتی مناسب است، موفق می شود. برای اینکه مهم باشیم باید فکر کنیم که فرد مهمی هستیم و به همین صورت فکر کنیم. در این صورت دیگران هم همین فکر را در مورد ما خواهند کرد.


نوع فکر شما تعیین می کند که چطور عمل کنید

نحوه عملکرد شما هم تعیین می کند که دیگران چگونه نسبت به شما عکس العمل نشان دهند


| با احترام گداشتن به خودتان احترام دیگران را به دست بیاورید |

کسب احترام مانند بقیه مراحل مربوط به برنامه موفقیت ساده ولی دارای ترفندهای خاص خودش است. برای اینکه احترام دیگران را به دست بیاورید، اول باید فکر کنید که استحقاق این احترام را دارید . هرچقدر خودتان برای خودتان بیشتر احترام قائل باشید، دیگران احترام بیشتری به شما می گذارند. احترام به خودتان در همه کارهایی که انجام می دهید، نمود پیدا می کند. در ادامه ترفندهای کسب احترام دیگران را به شما معرفی می کنیم.


وانمود کنید فرد مهمی هستید. این کار کمک می کند تا افکار مهم به ذهن شما خطور کند


| یکی از ترفندهای کسب احترام دیگران حفظ آراستگی و پوشیدن لباس مناسب است |

به خاطر داشته باشید که ظاهر شما حرف می زند. مطمئن شوید ظاهرتان نکات مثبتی را درمورد شما بیان می کند. هیچ وقت از خانه به طوری بیرون نروید که احساس می کنید آن طور که می خواهید نیستید. امروزه بسیاری از افراد دیگران را از روی طاهرشان قضاوت می کنند و وقتی ذهنیت آنها درمورد یک نفر شکل گرفت، به سختی می توان این ذهنیت و نگرش را تغییر داد. پس سعی کنید همیشه طاهر مرتب و مناسبی داشته باشید. مطمئن باشید این کار به نفع شماست. همچنین سعی کنید ظاهر افراد مهم را به خود بگیرید. این کار به شما کمک می کند که تفکرات مهمی را در ذهنتان پرورش دهید.

از لباس به عنوان ابزاری برای بالابردن روحیه و اعتماد به نفس در خودتان استفاده کنید. سعی کنید برای کارهای بزرگ بهترین لباس هایتان را انتخاب کنید. کراوات و یا گل سر جدید بگیرید. لباس هایتان را اطو کنید. کفشهایتان را تمیز و براق کنید. در کل هشیارانه لباس بپوشید. زیرا این کار کمک می کند که افکارتان هم به همین صورات شکل بگیرد. طاهر بیرونی و فیزیکی شما روی باطن و درونی ذهنی شما تاثیر می گذارد. اینکه شما در بیرون چگونه به نظر می رسید بر نحوه تفکر و احساسات درونی شما تاثیر خواهد داشت.

ظاهر هر فرد بیانگر شخصیت اوست . ظاهر افراد مهم به ما می گوید که فرد باهوش،موفق و قابل اتکایی رو به روی ما قرار گرفته است. همچنین متوجه می شویم که این فرد برای خودش احترام قائل است. چس این فرد برای دیگران هم قابل احترام است

| کلام آخر : یکی از مهم ترین ترفندهای کسب احترام دیگران توجه به ظاهرتان است : |

ظاهر شما با شما و دیگران حرف می زند. ظاهر شما نشان دهنده این است که دیگران درباره شما چه فکری می کنند. درست است که علاوه بر ظاهر لازم ایت به دورن و هوش و استعداد هم توجه کرد. اما اکثر مردم شما را بر اساس طاهرتان ارزیابی و قضاوت می کنند. ظاهر هر کس اولین معیار برای ارزیابی اوست و این تاثیر اولیه روی دیگران پایدار است. پس شما به دیگران و از همه مهم تر به خودتان مدیون هستید که به بهترین شمل ممکن ظاهر شوید.

شما همان چیزی هستید که فکر می کنید. اگر ظاهرتان باعث می شود که فکر کنید در سطح پایینی قرار دارید، پس در سطح پایینی خواهید بود. اگر ظارهرتان باعث می شود فکر کنید کوچک هستید،کوچک خواهید بود. به بهترین شکل ظاهر شوید تا فکر و عملتان هم به بهترین شکل ممکن نمایان شود.

این مقاله خلاصه ای از فصل پنجم  کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم و پنجم این کتاب را در این سایت مطالعه کنید.

.

.

امیدوارم مطالعه این مقاله شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.