تصمیم گیری و بهترین انتخاب- توانایی خلاقانه فکر کردن- داشتن انتخاب درست - فواید شک و بی اطمینانی

فرض کنید می خواهید یک منشی انتخاب کنید و صد نفر برای این مار درخواست داده اند. ساده ترین کار این است که با دو الی سه نفر مصاحبه کرده و به علت کمبود وقت بقیه را نادیده بگیرید. اما همیشه ساده ترین راه،بهترین راه نیست. بهترین روش این است که با سی و هفت نفر اول مصاحبه کرده و آنها را رد کنید. اما ویژگی های مثبت و منفی آنها را مدنظر داشته باشید. سپس مصاحبه را تا جایی ادامه دهید تا فردی را پیدا کنید که از سی و هفت نفر قبل بهتر باشد. درواقع شما از عدد نپر در ریاضیات یا همان ۷۸۱/ ۲ استفاده کرده اید. سی و هفت نتیجه تقسیم عدد صد بر عدد نپر است. شما با استفاده از یک ترفند ریاضی درست ترین تصمیم گیری و بهترین انتخاب را داشتید.

برای داشتن یک زندگی ایده آل سعی کنید در مقابل وسوسه تصمیم گیری سریع مقاومت کنید. وقتی زمان انتخاب یک حرفه ، شغل ، محل زندگی ، نویسنده مورد علاقه ، شریک زندگی ، رشته مورد علاقه و یا انتخاب مقصدی برای تعطیلات است، سعی کنید قبل از تصمیم گیری نهایی لذت داشتن گزینه های مختلف را تجربه کنید. تصمیم گیری بدون یک حس خوب و مثبت درباره آنچه قرار است انجام شود،منطقی نیست.

| چرا اکثر افراد تصمیم گیری سریع را در اولویت قرار می دهند |

این علاقه به این علت است که روش عدد نپر یا همان تاخیر در تصمیم گیری و بهترین انتخاب نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد. علاوه بر این ما ترجیح می دهیم که ذهنمان را شفاف نگه داریم. ما دورست داریم روی موارد نامناسب خط کشیده و سراغ موارد بعدی موجود در لیست برویم. این کار برای تصمیمات کم اهمیت خوب است اما برای تصمیمات مهم تر کارآمد نیست.


بهتر است تقریبا حق با شما باشد تا اینکه کاملا اشتباه کنید. وارن بافت


| کلام آخر : توانایی بهترین تصمیم گیری و بهترین انتخاب در تمام لحظات زندگی کمکتان می کند : |

جامعه آماری ما بسیار کوچک است و تصمیمات ما عجولانه هستند. متاسفانه ما بر تصویر دروغینی از واقعیت تکیه کرده و اعتقاد داریم با چند آزمایش تصادفی ساده می توانیم شغل ایده آل یا بهترین مکان برای زندگی را پیدا کنیم. اگرچه ممکن است این روش جواب دهد اما در غیر این صورت فقط باید منتظز شانس خوب بود. البته هیچ انسان موفقی به چنین چیزی امید نمی بندد.

جهان هستی بسیار بزرگ تر،غنی تر و متنوع تر از تصور ماست. اولین سالهای بزرگسالی محدود به کسب درآمد یا ایجاد حرفه نیست،بلکه فرصت خوبی برای آشنایی با جهان و امکان ها و احتمالات است. سعی کنید کاملا پذیرای هر موقعیتی باشید و طعم هر غذایی که سرنوشت در بشقابتان قرار می دهد را بچشید. زمان زیادی را به مطالعه اختصاص دهید. زیرا رمان ها و داستان های کوتاه یک دنیای شبیه سازی شده عالی هستند. فقط زمانی که سنتان بالا رفت باید خود را تطبیق داده و انتخاب گر شوید. اما آن موقع دقیقا می دانید که چه چیزی را دوست دارید و به چه چیزی علاقه ندارید.

این مقاله از فصل۴۸ کتاب هنر خوب زندگی کردن انتخاب شده است. شما می توانید مقالات هنر نادیده گرفتن نظر دیگران ، رهایی از دغدغه های اضافی،پیشگیری از بروز مشکلات  ، غلبه بر حسادت ،اصول کمک به دیگران،احساس شادی در زندگی و ضرورت دوری از تقلید کورکورانه که مربوط به همین کتاب است را در سایت دیجی خاطره بخوانید.

.

.

امیدوارم با مطالعه مقاله تصمیم گیری و بهترین انتخاب یک قدم به زندگی ایده آل نزدیک شوید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.