حل خلاقانه مسئله و خوت را به فنا نده/ تفکر خلاقانه

اکثر افراد تفکر و تخیل خلاقانه را فقط محدود به چیزهایی مثل کشف الکتریسیته یا واکسن بیماری ها، نوشتن یک رمان یا تولید تلویزیون های رنگی می دانند. درست است که موارد بالا همگی در دسته تفکرات خلاقانه قرار دارند اما علاوه بر این ها هر قدم رو به جلو برای فتح و غلبه بر فضا نتیجه ی تفکر خلاقانه است. تفکر خلاقانه تنها به حرفه ی خاصی محدود نشده و فقط در اختیار افراد نابغه قرار نمی گیرد.به عنوان مثال یک خانواده کم درآمد به نحوی برنامه ریزی می کنند که فرزند خود را به یک دانشگاه برجسته بفرستند.این بک مثال بارز از تفکر خلاقانه است. یا اینکه تبدیل کردن یک خیابان بد منظره به محلی زیبا برای رفت و آمد مثال بارزی از یک تفکر خلاقانه است.

پیدا کردن راهی برای فروش محصولات به مشتریان سخت گیر،تربیت صحیح کودکان،ایجاد علاقه در کارمندان نسبت به کارشان و یا راهکاری برای دوری از درگیری همگی در دسته تفکر خلاقانه قرار دارند. به طور کلی تفکر و تخیل خلاقانه یعنی پیداکردن راه جدید و اصلاح شده برای انجام کارها به بهترین شکل ممکن است. دستاورد و رسیدن به همه موفقیت ها در زندگی شحصی و شغلی، به پیداکردن بهترین و بهینه ترین راه ها بستگی دارد.

نقش عنصر باور در رسیدن به تفکر و تخیل خلاقانه

باورداشته باشید که کاری که درحال انجامش هستید عملی و ممکن است. باور به اینکه می توان کاری را انجام داد، ذهن را وادار می کند تا راهی برای انجام آن پیدا کند. وقتی باور داشته باشید کاری قابل انجام است، راهی خلاقانه برای انجام دادنش پیدا می کنید. می توانید راه حل هایی برای مشکلات شخصی خود پیدا کنید،درصورتی که باور داشته باشید که می توانید انجامش دهید. می توانید راهی برای خرید یک خانه جدید و بزرگتر پیدا کنید، در صورتی که باور داشته باشید می توانید آن کار را انجام دهید. باور قدرت تفکر خلاقانه را آزاد می کند. باور داشته باشید تا افکار سازنده به سراغتان بیاید.

اما درصورتی که باور داشته باشید چیزی غیرممکن است،ذهنتان تمام تلاش خود را برای اثبات دلیل آن به کار می گیرد. وقتی باور داشته باشید، ذهنتان به شما کمک می کند تا راهی خلاقانه برای جلو رفتن و پیشرفت پیدا کنید.باور به اینکه نمی توانید قطعا یک تفکر مخرب و آزاردهنده است. پس همین حالا تصمیمتان را بگیرید و مصمم باشید که راهتان را ادامه بدهید.اجازه دهید این فکر ذهنتان را تسخیر کند. سپس در مورد راه انجام آن با افراد قابل اعتماد اطراف خود مشورت کنید. می بینید که تا چند هفت هدیگر چه افکار نابی به ذهنتان می رسد.


ذهن شما راهی خلق خواهد کرد، درصورتی که خودتان به او این اجازه را بدهید


برای باور داشتن به آرزوها و خواسته هایتان این مقاله را از دست ندهید

چند راه حل برای توسعه تفکر خلاقانه از راه باور

اینکه باور داشته باشید کاری قابل انجام است، یک اصل برای تفکر خلاقانه است. در اینجا راه هایی برای توسعه تفکر خلاقانه از طریق باور را به شما پیشنهاد می کنیم :

  1. کلمه غیرممکن و نشدنی را از فکر و دهن و حرف هایتان حذف کنید. غیرممکن کلمه ای برای افراد شکست خورده است.فکر عملی نبودن کاری زنجیره از افکار منفی بعدی را به دنبال خواهد داشت که متاسفانه درنهایت شما را توجیه می کند که آن کار نشدنی است.
  2. به کار خاصی فکر کنید که قبلا می خوستید انجامش دهید،اما احساس کردید نمی توانید. حالا فهرستی از دلایل خود برای اینکه نمی توانید آن کار را انجام دهید،تهیه کنید. می بینید که بسیاری از تمیلات خود را رها کرده و فقط روی ناتوانی هایتان متمرکز شده اید. درحالی که تنها نکته باارزش درخصوص تمرکز ذهنی این است که بگویید چرا نمی توانید آن کار را انجام دهید.

راه های زیادی برای انجام یک کار خوب و عالی وجود دارد. درواقع تعداد این راه ها به اندازه ی افرادی است که آن کار برایشان محول شده است. کروفورد گرینوالت


این مقاله خلاصه ای از فصل پنجم  کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم و چهارم این کتاب را در این سایت مطالعه کنید.

.

.

امیدوارم  مطالعه این مقاله شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.