مشکلات در سفر به مقصد- تفکر و تخیل خلاقانه - کتاب نیروی برنامه ریزی

در مقالات قبل درباره مقدمه ای از تفکر و تخیل خلاقانه و راه های توسعه آن صحبت کردیم. در مقاله ” تفکر و تخیل خلاق ” قصد داریم شما را با مواردی که سد راه استفاده از این قدرت خارق العاده هستند آشنا کنیم. این عوامل باعث شدند که افرادی نسبت به اختراع اتومبیل اعتراض کنند، چون قرار بود از طبیعتی که برای راه رفتن یا استفاده از اسب ساخته شده عبور کنند. هواپیما برای خیلی از افراد افراطی و طاقت فرسا بود. چون انسان حق نداشت به حد و مرزی که برای پرندگان درنظر گرفته شده ورود کند. به همین علت است که شما می توانید با دانستن این عوامل بازدارنده تمام سدها را شکسته و از تمام توان قوه تخیل خلاق خود استفاده کنید.


هیچ راه ممتازی برای انجام هیچ کاری وجود ندارد. هیچ راه ممتازی برای تزیین یک آپارتمان، فروش محصول، تربیت فرزندان یا پختن یک غذا وجود ندارد. تعداد این راه ها به اندازه ی تعداد ذهن های خلاق است


برای مطالعه مقدمه و بخش اول مقاله تفکر و تخیل خلاقانه اینجا کلیک کنید.

برای رسیدن به تفکر و تخیل خلاق با تفکر سنتی مبارزه کنید

تفکر سنتی دشمن درجه یک فردی است که به برنامه های خلاقانه موفقیت فردی علاقه مندد است. تفکر سنتی مطلق می تواند ذهنتان را فلج کند و سد راه پیشرفتتان شود. همچنین می تواند شما را از توسعه قدرت خلاقانه دور کند. سه راه مبارزه با این نوع تفکر سنتی شامل موارد زیر است :

ایده های جدید را بپذیرید و مشتقانه به این ایده ها خوش آمد بگویید. موانع فکری راهتان را که شمال جمله هایی مثل « نمی توانم این کار را انجام دهم.» و « این راه احمقانه است و فایده ای ندارد. » می شود را پست سر بگذارید.

یک فرد تجربی باشید. جریان های عادی و ثابت را از بین ببرید. با رستوران های جدید، کتابهای جدید، تئاتر و دوستان جدید آشنا شوید. بعضی روزها مسیر متفاوتی را برای رسیدن به محل کارتان انتخاب کنید. تصمیم بگیرید امسال تعطیلات خود را به شکل متفاوت تری بگذرانید وآخر هفته مارهای جدیدی انجام دهید.


دنبال پیشرفت باشید. سعی کنید همیشه به دنبال راهی برای بهتر انجام دادن کارها باشید و هیچ وقت متوقف نشوید


بالا بردن استاندارد بدون انتظار کمال مطلق از خودتان پیشرفتی خلاقانه است

کمال مطلق در تمام حیطه های زندکی انسان از ساخت موشک تا تربیت فرزندان غیرقابل دسترس است. البته این جمله به ای ن معنی نیست که نمی شود برای هر روز بهتر ازدیروز شدن تلاش کرد. افراد موفق این را می دانند و همیشه به دنبال راهی بهتر هستند. افراد هدفمند شکی برای بهتر انجام دادن کارها با توجه به توانایی های خود ندارند. تنها دغدغه آنها پیدا کردن راهی برای بهتر انجام دادن کارهاست.

موفقیت بزرگ نصیب کسانی می شود که دائما برای  خودشان و دیگران استاندارد های بالاتری درنظر می گیرند. افرادی که به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد خود هستند تا خروجی بیشتری را با صرف هزینه های کمتر به دست بیاورند. این افراد کاربیشتری را با تلاش کمتر و هوشمندانه تر انجام می دهند. موفقیت های بزرک برای افرادی درنظر گرفته شده که به خودشان ایما دارند. آنها می دانند که می توانند کارها را بهتر انجام بدهند و تنها نگرانی آنها پیدا کردن راهی برای بهتر انجام دادن کارهاست.

یک تمرین ساده برای رسیدن به نگرش یک فرد موفق و هدفمند

برای توسعه نگرش من می توانم این کار را بهتر انجام دهم ، این تمرین روزانه را امتحان کنید. هر روز قبل از کار، ده دقیقه به این موضوع که جگونه می توانم یک کار را بهتر انجام دهم، فکر کنید. از خودتان بپرسید: امروز برای تشویق کارمندانم چه کاری می توانم انجام دهم.» ، « امروز چه کار خاصی برای مشتریان خود انجام دهم. » و یا « چطور می توانم کارایی خود را افزایش دهم .» . این تمرین ساده و کارآمد به شما کمک می کند که راه های خلاقانه ای برای رسیدن به استاندارد های بالاتر و کسب موفقیت بیشتر پیدا کنید.


پیشرفت مهم ترین محصول ماست. شرکت جنرال الکتریک


این مقاله خلاصه ای از فصل پنجم  کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم و چهارم این کتاب را در این سایت مطالعه کنید.

.

.

امیدوارم  مطالعه مقاله تفکر و تخیل خلاق شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.