خلاقیت را چاشنی نوشته های خود کنید و به سبک خودتان بنویسید

شاید فکر کنید که برای نوشتن باید پشت میز یا هر میزی بنشینید که پشتی صندلی آن صاف باشد. پاهایتان را محکم روی زمین قرار دهید. قلم را در دست گرفته و کاغذ را دقیقا در زاویه مناسب قرار دهید. شاید برای انجام کار در ادارات و محیط های رسمی مجبور باشید زمان زیادی را به این شکل سپری کنید. اما نوشتن از روی علاقه با نوشتن نامه های خشک رسمی تفاوت دارد. ( اگر برای نوشتن مجبور به نشستن ساعت های طولانی پشت میز هستید و طرز صحیح نشستن را نمی دانید ، خواندن این مقاله را برای حفظ سلامتی و جلوگیری از کمر درد به شما پیشنهاد می کنیم .) .اما این روش خلاقیت را به نوشته های شما اضافه نمی کند.

 

شاید تصور ما برای نشستن اجباری پشت میز به این خاطر باشد که نوشتن برای ما حس بودن در مدرسه را تداعی می کند. اما هنگامی که اهداف خود را می نویسید و تصویر دقیقی از برنامه های خود برای رسیدن به آن اهداف ترسیم می کنید،یا آنقدر می نویسید که به راه حل برسید، این را بدانید که خارج شدن از خانه و مخصوصا رفتن به کنار آب،به اوج گرفتن خلاقیت شما در نوسندگی کمک زیادی می کند. ( اگر میخواهید اثر شگفت انگیز نوشتن در رسیدن به اهدافتان را بشناسید این مقاله را بخوانید.)

.

راه های پرورش خلاقیت و حل کردن مشکلات با استفاده از عنصر خلاقیت را در این مقاله بخوانبد.

.

|چند داستان برای اثبات خلاقیت در نوشتن و رفتن به کنار آب روان|

ارشمیدوس ریاضیدان مشهور که از کلنجار رفتن با مساله ای پیچیده خسته شده بود به حمام عمومس رفت تا از گرمای آرامبخش آب لذت ببرد.او متوجه شد که وقتی در آب فرو می رود،سطح آب اطرافش کمی بالا می آید. به این تربیت جواب این مساله پیچیده پیدا شد.او فهمید چگونه چگالی را از طریق جابجایی اندازه گیری کند.

نتیجه گیری از داستان 

ارشمیدوس با فرورفتن در آب پدیده فیزیکی را تجربه کرد که به معمای او پاسخ داد. اما شاید یک دلیل آن هم این بود که با فرورفتن در آب به ذهن خود آرمش داد تا راه حل را پیدا کند. بودن در کنار آب که یکی از چهار عنصر حیات است خلاقیت را شکوفا می کند. در واقع بودن در کنار آب و به ویژه آب روان باعث به حرکت در آمدن فکر می شود. همچنین صدا و حتی تصویر ریزش آب در نزدیکی شما نیز می تواند آرامتان کند و تخیلتان را بارور کند.

|توضیح علمی برای ماجرای خلاقیت و آب روان |

همانطور که میدانید درون آب یون های منفی وجود دارد. مطالعات نشان داده است که اگر هوا به علت وجود عواملی مثل تهویه های مدرن،فرستنده های تلوزیونی و بادهای موسمی ازمقدار زیادی یون مثبت اشباع شود افراد ممکن است دچار سردرد و خستگی شوند. باری مقابله با یون های مثبت مقدار زیادی الکترون و یا به عبارتی یون منفی را وارد هوا می کنند. این یون منفی باعث افزایش خلاقیت و انرژی افراد می شود.

خلاقیت

|چند ایده برای استفاده از یون منفی :)|

  • در اتاق کارتان اتاقکی را برای دوش گرفتن در نظر بگیرید. این اتاق مخزن فکر شماست.جایی که می توانید به درون آن پناه ببرید و مسائل خود را حل کنید.
  • برای ثبت بارانی از  فکر های خلاقانه که ممکن است زیر دوش آب به ذهنتان برسد یک تخته شاسی تهیه کنید تا حتی یک مورد از این ایده ها را از دست ندهید.
  • می توانید یک تولید کننده یون منفی تهیه کرده و از آن در شرایط مختلف مانند رانندگی استفاده کنید. این دستگاه به شما کمک می کند که تفکر خلاق تری داشته باشید.
  • زمانی که تحت فشار هستید و احساس می کنید هیچ فکری به مغزتان خطور  نمی کند کنار مکان های آرامش بخشی مثل دریاچه یا رودخانه قدم بزنید. هنگام قدم زدن یک دفتر جیبی به همراه داشته باشید و حل مشکلتان را به قوه تخیلتان بسپارید

شاید زمزمه جویبار و آب روان ،بیش از نشستن در گوشه خانه به تو درباره سرشت انسان یا معنای خیر و شر پند دهد.

ورد زورت شاعر


|کلام آخر |

رودخانه،دوش آب یا آبشار خلاقیت را در شما شکوفا می کند. برای اینکه لحظات زندگی را بهتر کشف کنید،به بالاترین سطح آگاهی برسید و آن را گسترش دهید و همچنین برای الهام گرفتن ار آن،به کنار آب و خصوصا آب روان رفته و یک قلم و کاغذ به همراه داشته باشید.هیچ بعید نیست موضوعی را کشف کنید که باعث شود به خیابان بروید و کشف خود را با همه به اشتراک بگذارید.

منبع: کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد 

.

این مطلب از فصل نهم کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد انتخاب شده است . برای مطالعه خلاصه ای کاربردی از فصلهای این کتاب و دانلود آن اینجا کلیک کنید.

.

.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد

شما می توانید در این سایت بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. برای نوشتن خاطره خود اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.