خودت را به فنا نده

گری جان بیشاپ نویسنده کتاب خودت را به فنا نده در اسکاتلند متولد شد.در سال ۱۹۹۷ به آمریکا رفت.در همان جا مسیر مطالعاتی اش را در جهان توسعه قبلی البته قبل از اینکه مدیر برنامه اصلی یکی از شرکت های مهم شود پیدا کرد.سال های زیادی را به مطالعه و تحقیق پرداخت تا توانست برند شخصی خود را در علم فلسفه به نام “فلسفه محلی” ایجاد کند.تغییر توانایی مردم برای ایجاد تغییر واقعی در زندگی آنها،همیشه و همه جا انگیزه راهش بود.روش او برای ایجاد این تغییر ساده است و همین موضوع باعث شد که روز به روز طرفداران بیشتری پیدا کند  و کتابش کاربرد جهانی و همگانی داشته باشد. این کتاب از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز است. کتاب خودت را به فنا نده به شما کمک می کند که بیدار شوید و توانایی های خود را کشف کنید و به بهرین خودتان در زندگی تبدیل شوید.

اگر به دنبال کتاب هایی برای بالا بردن انگیزه و توانایی های خود هستید پیشنهاد می کنم کتاب تخت خوابت را مرتب کن را از دست ندهید.


در بخش هایی از  کتاب خودت را به فنا نده می خوانیم


# خلاصه فصل اول کتاب 

برخی از ما تمام مدت درگیر قضاوت ها و افکار درونی خودمان هستیم. البه این افکار متوقف نخواهد شد. ممکن است صدایی آرام زیر گوشمان زمزمه کند:« اصلا به درد هیچ کاری نمی خوریم.» گاهی اوقات متوجه نیستیم که چقدر به این صدا اعتقاد داریم . تمام روز کار می کنیم تا بر استرس روحی و روانی خود مسلط شویم وزندگی خودمان را نجات دهیم.

اگر نتوانیم چرخ زندگی را بچرخانیم تسلیم می شویم و هرگز به جایی که در زندگی می خواستیم نمی رسیم و ممکن است هیچ وقت به شادی و یا شغلی که آرزویش را داریم نرسیم. این را بدانید که خودگویی های منفی درونی اصلا زندگی را راحت و شیرین تر نمی کنند. بلکه هر چه بیشتر درباره سختی کاری با خودمان حرف بزنیم برایمان سخت تر به نطر خواهد رسید. از آنجاییی که دائما به جریان افکار درونی خود عادت کرده ایم،در اغلب موارد به تاثیر افکار منفی در روحیه و رفتارمان توجه نمی کنیم. برای رهایی از این افکار بهتر است به خواسته منطقی خود درباره انجام  و یا ترک یک کار گوش دهیم.


وقتی زندگی روی تلخش را به تو نشان می دهد این نه تنها بدشانسی تو نیست بلکه با تحمل آن با
شایستگی به سعادتخواهی رسید.“مارکوس آئورلیوس”

تاثیر نوع حرف زدن ما فقط برای همان لحظه نیست.این تاثیر می تواند در ناخودآگاه ما نفوذ کرده و افکار و اندیشه و رفتار ما را در بلند مدت تغییر دهد. در زندگی روزمره، طرز صحبت کردن ما با خودمان و دیگران،به شکل آنی درک و دریافتمان نسبت به زندگی روزمره را شکل داده و تاثیر مستقیمی بر رفتار ما در همان لحظه می گذارد .پس بهتر است برای تغییری بنیادی در افکار منفی خود خودگویی ها را از حالت داستان گونه به حالتی جدی و جسورانه تغییر دهیم. با این کار افکار منفی ذهنمان را نادیده گرفته و تمام قدرت و انرژی خود را همین حالا و همین جا بکار می بریم.

یکی از دلایل پشت گوش انداختن فهرست کار هایی که برای آینده خودمان تهیه کرده ایم این است که معمولا از زبان آینده برای برای آن ها استفاده می کنیم .مثلا از کلمه بعدا برای انجام کارها در آینده استفاده می کنیم.این کلمه به این معنی است که ابتدا با شوق و اشتیاق کاری را شروع می کنیم اما بعدا که در عمل با مشکل مواجه می شویم،قولی که به خودمان داده بودیم را نادیده می گیریم.

تاثیر کاربرد زبان جسورانه و لحظه ای نه تنها قدرتمند است، بلکه اثری فوری و آنی دارد. بین جمله «من قوی هستم.» و «من میخواهم قوی باشم.» تفاوت زیادی وجود دارد. جمله «من قوی هستم» مربوط به لحظه حال زندگی ماست در حالی که جمله « من میخواهم قوی باشم.» بیشتر به زمان آینده مربوط می شود. پس بیایید جدی و جسورنه حرف زدن را در زندگی خود امتحان کنیم .وقتی می خواهیم با لحن داستان گونه صحیت کنیم جلوی خودمان را بگیریم.

حل خلاقانه مسئله و خوت را به فنا نده

# خلاصه فصل دوم کتاب خودت را به فنا نده

ممکن است شغلتان را دوست نداشته باشید. یا با شخص یا اشخاص درستی رابطه نداشته نداشته باشید و یا از نظر سلامتی جسمانی مشکل داشته باشید. به این فکر کرده اید که می توانید به دنبال شغل جدیدی بگردید. یا ارتباط خودتان را با افراد نامناسب قطع کنید و یا اینکه ورزش وسبک زندگی سالم را انتخاب کنید.حتی پس از اتفاق هایی مثل مرگ عزیزان و یا شکست در کسب و کار که ظاهرا اختیار آن حوادث با شما نیست،

اما این را بدانید که در نوع برخوردتان با زندگی پس از آن اتفاقات و میل به تغییر شرایط اختیار و قدرت بی نهایتی دارید. پس اگر میل و رغبتی به تغییر شرایط ندارید،چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید خودتان انتخاب کرده اید. این را به یاد داشته باشید که مقیاس درست برای اندازه گیری توانایی های خودتان،شرایطی نیست که در هستید،بلکه روشی است که با آنها روبه رو می شوید.این را بدانید که  برای تغییردادن شرایط درخودتان و زندگیتان اول باید مشتاق باشید.

وقتی می فهمیم برای انجا چه کاری مشتاق هستیم،می توانیم افکار و احساسات ناخودآگاه خود را کنترل کنیم.همان احساسات و افکاری که قبل از آن ما را از هدفی که می خواستیم دور می کردند. در هنگام مواجهه با مشکلات به جای اینکه خودتان را با افکار و عقاید منفی درگیر کنید،به موانع زندگی خود برچسب اشتیاق بزنید.خواهید دید که چگونه از آن ها با قدرت و توانایی بالای خودتان عبور می کنید. این را بدانید که وقتی برای انجام کاری مشتاق باشید دیگر هیچ چیز اهمیت ندارد.ما از انجام کاری که از صمیم قلب خواهانش هستیم شانه خالی نخواهیم کرد.مطمئن باشید مسئولیتی که در قبال رسیدن به این هدف داریم را نادیده نخواهیم گرف.چرا که رسیدن به این هدف را با تمام وجود می خواهیم و برای رسیدن به آن تلاش می کنیم.


+ برای دانلود کتاب خودت را به فنا نده اینجا کلیک کنید +


اگر به دنبال خلاصه ای بسیار کاربردی از این کتاب هستید خلاصه فصل های اول ، دوم ، سوم ، چهارم ، پنجم ، ششم ، هفتم ، هشتم و نهم کتاب خودت را به فنا نده را می توانید تنها در این سایت پیدا کنید.

.

.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.