داشتن شخصیت آماده برای موفقیت

در مقالات قبل درباره یازده مرحله ضروری قبل از آغاز سفر به سمت مقصد و هدف صحبت کردیم.این مراحل به ترتیب شامل انتخاب مقصد و هدف،برسی تمام گزینه های موجود برنامه ریزی،به دست آوردن آمادگی کامل ، برداشتن اولین قدم  ،حل مشکلات احتمالی در راه رسیدن به مقصد ،برنامه ریزی برای بحرانها و بالابردن مهارت در یادگیری و بالابردن قدرت فکر و ذهن، پیدا کردن مسیر و بالابردن مهارت در کنترل ترس و بالابردن انظباط فردی و استقامت است.در این مقاله آخرین قدم برای رسیدن به خواسته ها یعنی داشتن شخصیت آماده برای موفقیت را برسی می کنیم.در واقع رسیدن برای رسیدن به این مرحله لازم است گام های قبلی را به صورت درست و دقیق طی کرده باشید.در این صورت می توانید از راه حل ها و ایده های خود برای حل مشکلات و رسیدن هرچه سریعتر به اهدافتان استفاده کنید.

مهم ترین بخش برای رسیدن به هر خواسته و هدفی، خود هدف نیست.بلکه شخصی است که باید برای رسیدن به هدف به او تبدیل شوید.اگر بخواهید به هدفی برسید که قبلا آن را به دست نیاورده اید پس باید به آدمی متفاوت با قبل تبدیل شوید.درواقع لازم است ویژگی ها و توانایی های خود را ارتقا دهید و مهارت های جدیدی کسب کنید. ابن را به خاطر داشته باشید که برای رسیدن به اهداف بزرگ باید انسان بزرگی شوید. برای رسیدن به موفقیت باید در قلب و ذهنتان خودتان را آدم موفقی تصور کنید.

∴ راز موفقیت دائمی مسئولیت پذیری شما در قبال خودتان است ∴

در زندگی شخصی و ماری اغلب افرادی توجه ما را جلب می کنند که به خاطر تجربیات و اخلاقشان با دیگران تفاوت دارند.بزرگترین هدف انسان های موفق در زندگی تکمیل استعدادها و تبدیل شدن به فردی است که می تواند آنها را به موفقیت برساند.در واقع اصلی ترین هدفشان این است که به فردی منحصر به فرد، بااخلاق و از هر نظر شایسته برای موفقیت تبدیل شوند.مهم ترین مسئولیت هر فردی در زندگی در قبال خودش این است که یک کار مفید و جالب انجام دهد و تحولی واقعی و بزرگ در دنیا ایجاد کنید.این راز موفقیت واقعی است.موفقیت واقعی در هر زمینه ای معمولا نتیجه هزاران کار بزرگ و کوچک انجام شده یا نشده است.


راز بزرگ موفقیت این است که بدانیم هیچ رازی وجود ندارد.نظرات و اصولی جهانی وجود دارد که بارها و بارها کشف شده و دوباره از نو به دست آمده است.“ماندینو”


∴ سه گام مهم برای داشتن شخصیت آماده برای موفقیت را فراموش نکنید ∴

  1. همانطور که در مقاله ” نوشتن هدف و مقصد” اشاره کردیم تصمیم بگیرید دقیقا چه می خواهید و هدفتان را مشخص کنید.آن را یادداشت کرده و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید.در نهایت بعد از انتخاب هدفتان بر اساس آن تصمیم بگیرید.
  2. همانطور که در مقاله “برداشتن اولین قدم رای هدف” اشاره کردیم سخت ترین و حساس ترین کار برداشتن اولین قدم برای رسیدن به خواسته است.پس برای عملی کردن اهدافتان اولین قدم را به سمت آنها بردارید.با ایمان کامل و بدون داشتن هیچ ضمانتی برای موفقیت سفرتان را آغاز کنید.
  3. همانطور که در مقاله “مقابله با بحرانها “اشاره کردیم در طول سفرتان همیشه آماده تغییر مسیر باشید. در طول زندگی هر ساعت و هر لحظه منتظر بروز سختی ها و مشکلات و موانع باشید. مشکلات همیشه وجو داشته و خواهند داشت.پس به جای تلاش برای جلوگیری از بروز بحرانها خودتان را به بهترین شکل برای مقابله با آنها آماده کنید.پس سرسخت باشید و انقدر در مسیرتان اصلاحات ایجاد کنید تا به آرزو و خواسته هایتان برسید.

این مقاله از فصل آخر کتاب نیروی برنامه ریزی انتخاب شده است.شما می توانید خلاصه ای کاربردی ازفصل اول ، دوم، سوم ، چهارم ، پنجم، ششم ، هفتم ،هشتم ، نهم ،دهم ، یازدهم و دوازدهم آن را تنها در این سایت بخوانید.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله داشتن شخصیت آماده برای موفقیت شما را به هدفتان نزدیک کند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

دیجی خاطره یجربه خاطره نویسی آنلاین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.