بزرگ فکر کنیم قسمت دوم- راز بزرگ و مهم بودن-دلایل اهمیت عمل گرایی - اصل سوم رهبری واقعی

در مقاله قبل درباره ویژگی های افراد عمل گرا صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل اهمیت عمل گرایی آشنا کنیم. اولین نکته درباره عمل گرایی این است که آزمون یک فرد موفق توانایی حذف همه ی مشکلات قبل از به وجود آمدن آن نیست. بلکه توانایی مواجهه با مشکلات بعد از به وجودآمدن آنها و رفع مشکلات است. همه ما باید تا حد معینی کمال گرا باشیم تتا اینکه همیشه منتظر بمانیم و دست به کار نشویم. بهتر است هر زمان با پلی مواجه شدیم از آن عبور کنیم. این را بدانید که هر چقدر تصمیم و هدفتان بزرگتر باشد ذهنتان بیشتر با شما مقابله می کند. شما را به شک می اندازد که وارد عمل بشوید یا نه .

نکته مثبت دیگر عمل گرایی مبارزه با ترس و افزایش اعتماد به نفس است. از این خصلت برای درمان ترس و بالا بردن اعتماد به نفستان استفاده کنید. فعالیت باعث تغذیه و افزایش اعتماد به نفس می شود. رکود و عدم فعالیت به هر شکلی که باشد باعث تقویت ترس خواهد شد. برای مبازه با ترس فعال و عمل گرا باشید. اگر می خواهید ترستان افزایش پیدا کن منتظر بمانید و کارها را به تعویق بیندازید.

اگر می خواهید با تمام توان به سمت هدفتان پیش بروید پیشنهاد می کنم مطالعه مقاله خلاصه کتاب نیروی برنامه ریزی را از دست ندهید.

یکی از دلایل اهمیت عمل گرایی به هدر نرفتن ایده های ناب است

ایده ها مهم هستند. ما باید برای بهبود و یا طراحی هر پروژه ای ایده داشته باشیم. موفقیت به سراغ فردی که ایده ندارد نمی رود. اما ایده ها به خودی خود ما را به موفقیت نمی رساند. ایده هایی که برای تجارت بیشتر و ساده سازی رویه کاری ارائه می شوند زمانی ارزش دارند که در راستای تحقق آنها کاری انجام شود. اگر برای عملی کردن ایده ها کاری انجام ندهید ، آنها را دفع کردید . در این صورت فقط شبح ایده ها دوباره به سراغتان می آیند.شما با عمل خود برای ایده هایتان ارزش قائل می شوید. بدون در نظر گرفتن این که ایده تا چه اندازه خوب است ، تا زنانی که کاری برای تحقق آن انجام ندهید هیچ  ارزشی پیدا نمی کند.

بعد از تصمیم به عمل کردن در جهت ایده خود حرکت کنید. در این صورت آرامش ذهنی به دست می آورید. حتما شنیده اید که یک نفر جمله ای شبیه به این بگوید :« اگر هفت سال پیش وارد تجارت شده بودم الان جایگاه بهتری داشتم .». با این جمله شخص خودش را درگیر ایده عملی نشده در گذشته می کند. پس از افرادی که فقط حسرت دارند دوری کنید . این را بدانید که تا زمانی که ایده عملی نشود چیزی به جز دردهای روانشناختی سخت و دشوار به همراه نخواهد داشت.اما با عملی کردن ایده خوب رضایت فکری فوق العاده ای را به دست می آورید.

راهکارهای مبارزه با کمال گرایی افراطی ، روشی ضروری برای عملگرا بودن

همیشه انتظار موانع و دشواری های پیش رو را در مسیر هدفتان داشته باشید. هر اقدام و تصمیمی خطرات، مشکلات و ابهاماتی را به همراه دارد. به طور مثال تصور کنیدکه شما میخواستید ماشین خود را از شیکاگو به لس آنجلس ببرید. اما اصرار دارید تا زمانی که نسبت به مسیر های انحرافی ، مشکلات موتوری ، آب و هوا ، رانندگان پر خطر و یا خطراتی مثل این مطمئن نشوید، منتظر بمانید. به نظرتان چه زمانی شروه به حرکت می کنید؟ واضح است ، هیچ وقت. اما در برنامه ریزی سفر خود به لس آنجلس منطقی است مه نقشه های مسیر را برسی کنید. ، اتوموبیلتان را امتحانم کنید و به طورکلی خطرات احتمالی را تا حد امکان از بین ببرید.سپس سفرتان را شروع کنید . اما به خاطر داشته باشید که نمی توانید تمام خطرات را حذف کنید.

یکی از دلایل اهمیت عمل گرایی مبارزه با کمال گرایی افراطی است. پس عمل گرا باشید و با مشکلات احتمالی  مواجه شوید. همانطور که گفته شد که آزمون یک فرد موفق توانایی حذف همه ی مشکلات قبل از به وجود آمدن آن نیست. بلکه یافتن راه حلی در زمان موجهه با دشواری ها و مسائل به جود آمده است. در تجارت ، ازدواج و یا هر مسئله دیگری به دنبال راه حل و پلی باشید تا از موانع عبور کنید. این نکته را به یادداشته باشید که ما نمی توانیم برای همه ی مشکلات بیمه نامه تهیه کنیم. پس کمال گرایی افراطی را فراموش کنید و ذهنتان را به گونه ای تنظیم کنید که تمامی فعالیت هایش در جهت تحقق ایده هایتان باشد.

این مقاله خلاصه ای از فصل  دهم کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم ، پنجم ، ششم ، هفتم  ،هشتم  و نهم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

..

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” دلایل اهمیت عمل گرایی  “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.