راه اصلی و مطمئن برای هدف

در مقالات قبل درباره نه مرحله ضروری قبل از آغاز سفر به سمت مقصد و هدف صحبت کردیم.این مراحل به ترتیب شامل انتخاب مقصد و هدف،برسی تمام گزینه های موجود برای رسیدن به هدف،برنامه ریزی،به دست آوردن آمادگی کامل برای هدف، برداشتن اولین قدم برای هدف ،حل مشکلات احتمالی در راه رسیدن به مقصد ،برنامه ریزی برای بحرانها و بالابردن مهارت در یادگیری و بالابردن قدرت فکر و ذهن است.در این مقاله قصد داریم روش پیدا کردن راه اصلی و مطمئن برای هدف و تشخیص آن از بیراهه ها را به شما بگوییم.

نداشتن استقامت در مسیر رسیدن به خواسته ها بزرگترین عامل وسوسه شدن در برابر راه های فرعی است.اغلب مردم دوست دارند سریعترین و راحت ترین راه را برای رسیدن به اهدافشان انتخاب کنند.اما به عواقب طولانی مدت انتخاب خود فکر نمی کنند.به عنوان مثال اگر هدف شما رسیدن به آرامش ذهنی است باید توانایی به دست آوردن آن را در خودتان تقویت کنید.یکی از راه های اصلی برای رسیدن به این آرامش کارکردن روی ذهن است.به این صورت که هر روز کتاب بخوانید.به جای گوش دادن به رادیو به سی دی های آموزشی گوش دهید.به جای تماشای تلوزیون به دنبال بالا بردن سطح شخصیتی و حرفه ای خودتان باشید.در برابر مشکلات مقاومت کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.


برخی از افراد درست در چندقدمی هدف تمام تلاش های خود را رها می کنند،در مقابل دیگران در آخرین لحظات با به کارگیری تلاش جدی تری نسبت به گذشته پیروزی را از آن خود خواهند ساخت.“هرودوت”


| راه فرعی و میانبر فقط توهمی برای به دست آوردن خواسته هاست |

یکی از تمایلات جدی و البته منفی انسانها به دست آوردن چیزی برای هیچ و یا یک چیز کوچک است.به عنوان مثال بسیاری از مردم در توهمات خود به دنبال راه سریع و آسان برای کسب درآمد بالا هستند و بیراهه ها را یکی بعد ازدیگری امتحان می کنند. اما در نهایت همه آنها چیزی بجز جیب خالی و وقت هدررفته به دست نمی آورند.

| فقط راه اصلی و مطمئن برای هدف شما را به موفقیت می رساند |

هیچ موفقیتی به سادگی آنچه در ابتدای مسیر به نظر می رسد نیست.این قانون را فراموش نکنید که هیچ چیز ارزشمند و موفقیتی آسان به دست نمی آید.خوشبختی و موفقیت نتیجه سالها تلاش و کارهای کوچک و بزرگ،روبه رو شدن با مشکلات و بحرانها ،جنگیدن با افکار منفی و ناامیدی و کسب تجربه است.طبق تحقیقات انجام شده شانس پولدار شدن یک شبه یک درصد از بیست و شش میلیون تجارت در آمریکاست.اما از آنجا که افراد موفق کاری با شانس ندارند و همیشه به دنبال راه مطمئن و صددرصدی هستند،این روش برای شما که به دنبال موفقیت هستید مناسب نیست.;)

| ساده ترین و کارامدترین روشهای منحرف نشدن از راه اصلی و مطمئن برای هدف | 

اعتراف و رو به رو شدن با حقیقت: عاقلانه ترین راه برای هواپیمایی که راهش را گم کرده تماس با برج مراقبت است.اگر خلبان بدون هدف به پرواز ادامه دهد در نهایت سوخت تمام شده و هواپیما سقوط می کند.پس اگر در این مسیر با مشکلی مواجه شدید با فردی مورداطمینان و باتجربه مشورت کنید و به فکر غرورتان نباشید.مثلا اگر مشکل مالی پیدا کردید بهترین مشاور شما یک حسابدار موفق است.چون او بهارها با این مشکل مواجه شده و در نتیجه بهترین راه حل را در اختیار شما قرار می دهد.

نیم نگاهی به آینده داشته باشید: برای این کار سعی کنید برای چند دقیقه کمی از فعالیت های روزمره فاصله بگیریدئتمام راه را با توجه به وضعیت و مشکلاتتان برسی کنید. به عنوان مشاور خودتان عمل کرده و واقع بینانه به مسیر پیش رو نگاه کنید.با این کار می تواند در صورت به وجود آمدن شرایط خاص هیجان خود را کنترل کرده و آرام و خونسرد باشید و با اعتماد به نفس و قدرت ذهنی بالا مشکلات را حل کنید.

برداشتن اولین قدم برای هدف و راه اصلی و مطمئن برای هدف

خودتان حقیقت را به دیگران بگویید: اگر از مسیر اصلی خارج شدید بهترین راه برای حل این مشکل گفتن این حقیقت از زبان خودتان به دیگران است.به محض بروز یک اتفاق مردن درباره آن حرف میزنند و همه از این موضوع باخبر می شوند.البته این خطر وجود دارد که اطلاعات به صورت غلط و تحریف شده به آنها برسد.پس قبل از اینکه مشکل را از زبان دیگران بشنوند خودتان حقیقت را به آنها بگویید. با توجه به این قانون که اول باید قابل اعتماد باشید تا مردم به شما اعتماد کنند. این روراستی و صداقت باعث ایجاد حس عتماد نسبت به شما باشد.البته مواظب باشید گرفتار تله روراستی نشوید.

به توصبه ها گوش دهید: قطعا هنگام گم شدن هواپیما جر و بحث خلبان با برج مراقبت و انتقاد از آن کارعاقلانه ای نیست و بهترین کار گوش کردن به برج مراقبت است.پس بهتر است شما هم بعد از مشورت گرفتن و پیدا کردن راه حل بلافاصله وارد عمل شوید.البته بهتر است قبل از عمل درباره راه حل ها فکر کنید .در نهایت به توصیه هایی به نظرتان منطقی است و می تواند به حل مشکلتان کمک کند،عمل کنید.

| چکیده و عصاره مطلب :هیچ موفقیتی بدون تلاش به دست نمی آید. |

برای رسیدن به خواسته و موفقیت باید بهای آن را بپردازید و دنبال راه اصلی و مطمئن برای هدف باشید.پس در برابر وسوسه طبیعی برای یک شبه پولدار شدن مقاومت کنید.تنها راه و مطمئن ترین راه برای رسیدن به خواسته ها تلاش و صبر است.هرچند راه رسیدن به موفقیت طولانی و سخت است. اما اگر این سختی ها را به صورت یک سرمایه گذاری بلند مدت تصور کنید عبور از این مسیر سخت برای شما آسان تر می شود.تمام افراد موفق و حرفه ای با پذیرفتن این قانون و تحمل سختی ها به هدف و خواسته هایشان رسیده اند.

این مقاله از فصل دهم کتاب نیروی برنامه ریزی انتخاب شده است.شما می توانید خلاصه ای کاربردی ازفصل اول ، دوم، سوم ، چهارم ، پنجم، ششم ، هفتم ،هشتم و نهم آن را تنها در این سایت بخوانید.

.

.

امیدوارم مطالعه این مقاله شما را به هدفتان نزدیک کند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

دیجی خاطره یجربه خاطره نویسی آنلاین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.