دوری از تقلید نادرست - بازسازی رویاهای دوران کودکی - آشکار کردن عادتهای اتمی

برای اهمیت موضوع دوری از تقلید نادرست به یک داستان واقعی توجه کنید.در جنگ جهانی دوم، در چند جزیره کوچک اقیانوس آرام درگیری های شدیدی بین نیروهای آمریکایی و ژاپنی اتفاق افتاد. هواپیماهای جنگی غذا و کمک های اولیه را برای سربازان می فرستادند و آنها غذاهای کنسروی را با مردم محلی تقسیم می کردند. از آنجایی که افراد محلی تجهیزات جنگی آشنا نبودند،نمی فهمیدند که چگونه سربازان توانسته بودند این پرنده های باربر را جذب کنند تا برایشان غذا بیاورد. پس از جنگ و بعد از اینکه سربازان منطقه را ترک کردند اتفاق جالبی در آن جزیره ها افتاد. یک فرقه جدید به نام بارپرستی در این جزیره ها به وجود آمد.

افراد محلی هواپیماهایی در اندازه بزرگ با نی می ساختندو آنها ار روی باند مصنوعی قرار می دادند. از بامبو برج رادیویی و از چوپ هدفون هایی ساخته و حرکات سربازان را تقلید می کردند. همچنین نشانه های روی لباس سربازان را روی بدن خود خالکوبی کرده و یک فرودگاه بدلی ساختند و امیدوار بودند بتوانند با جذب هواپیماها برای خود غذا تهیه کنند. اما فقط شکل ظاهری کار را درست انجام داده اند.

تنها مردم بومی و دانشمندان نیستند که در دام فرقه بارپرستی می افتند و متاسفانه چنین فرقه هایی دائما در حال گسترش استو به عنوان مثال بسیاری از کسب و کار ها به تقلید از گوگل به دنبال جذب نیروهای با استعداد هستند و برای جذب آنها از امکاناتی مثل اتاق ماساژ و غذای رایگان استفاده می کنند. همچنین بسیاری از کارآفرینان جاه طلب در جلسات خود با سرمایه گذاران لباسی مشابه مارک زاکربرگ می پوشند به امید اینکه زاکربرگ بعدی شوند. به همین علت دوری از تقلید نادرست و کورکورانه یک قانون مهم برای داشتن زندگی ایده آل است.

مثالی دیگر از تقلید نادرست و بارپرستی شکل

ژان بابتیست لولی پس از هدایت گروه های موسیقی در دربار فرانسه و تبدیل شدن به آهنگ ساز اصلی و سپس برعهده گرفتن مدیریت موسیقی دربار لویی چهاردهم در ورسای پاریس، با توضیحات دقیق درباره کوچکترین جزئیات موسیقی ساخته شده توج درباریان و پادشاه را به خود جلب کرد. به همین علت لویی چهاردهم متقاعد شد که انحصار اپرا نه تنها در پاریس،بلکه در تمام فرانسه را به لولی بدهد.او از این موقعیت استفاده کرد و بیرحمانه دیگران را از چرخه رقابت بیرون کرد.

لولی به تدریج به منفورترین موسیقی دان تمام دوران تبدیل شد. اما نکته جالب اینجاست که تمام درباریان در اروپا خواستار موسیقی مشابه با سبک لولی شدند.حتی در کوچکترین و دورافتاده ترین قصرهای کوه آلپ در سوسیس نیز کنوانسیون پاریس را به عنوان راهنمای موسیقی قبول کردند. به این علت که باعث می شدن اشراف با شنیدن موسیقی شبیه به سبک لولی احساس کنند که در ورسای هستند.

کلام آخر : برای داشتن بهترین ها دوری از تقلید نادرست ار در دستور کار خود قرار دهید :

لطفا از هرنوع فرقه بارپرستی وار دوری کرده و مراقب خودتان باشید. تقلید نادرست مانند بیماری بسیار شایع و واگیرداری می تواند زندگی شما و جامعه ای که در آن زندگی می کنید را تهدید کند. با دقت به زندگی خود نگاه کرده، منشا تقلید را پیدا کنید و آن را از زندگیتان حذف کنید. در غیر این صورت، این نوع تقلید زندگی شما را تلف کرده و دیدگاهتان را محدود خواهد کرد.فاصله خود را با افراد و شرکت هایی که گرفتار بلای بارپرستی شده اند حفظ کنید از گروه هایی که به جای انجام کارهای مهم و رسیدن به اهداف بزرگ، تنها اهل تجملات هستند دوری کنید. در نهایت هرگز رفتار انسان های موفق را بدون درک کامل از اینکهچه چیزی باعث موفقیت آنها شده، تقلید نکنید.

این مقاله از فصل ۴۴ کتاب هنر خوب زندگی کردن انتخاب شده است. شما می توانید مقالات حسابداری ذهنی ، تله روراستی، اثر معکوس، هنر نه گفتن ، شناختن تله تمرکز ، راهکارهای افزایش پول و ثروت  ،شناخت نقاط قوتتان  ، راهکار ایجاد تغییر در خودتان به بهترین شکل ممکن ، هنر نادیده گرفتن نظر دیگران ، رهایی از دغدغه های اضافی،پیشگیری از بروز مشکلات  ، غلبه بر حسادت ،اصول کمک به دیگران و احساس شادی در زندگی که مربوط به همین کتاب است را در سایت دیجی خاطره بخوانید.

.

.

 

امیدوارم با مطالعه این مقاله یک قدم به زندگی ایده آل نزدیک شوید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.