بزرگ فکر کنیم قسمت دوم- راز بزرگ و مهم بودن-دلایل اهمیت عمل گرایی - اصل سوم رهبری واقعی

هر انسانی، چه در هند زندگی کند چه در ایندیانا، چه نادان باشد چه نابغه، متمدن باشد یا غیر متمدن، جوان باشد یا پیر، تمایل دارد که حس کند بزرگ و مهم است. اما مهم ترین نکته دانستن راز مهم و بزرگ بودن است. همه ی افراد، از جمله همسایه ی شما، خودتان، همسرتان و رئیستان یک تمایل طبیعی درون خود دارد که می خواهد احساس مهم بودن داشته باشد. تمایل برای مهم بودن قوی ترین اشتیاق غیر زیستی انسان است. به همین دلیل است که آگهی دهندگان موفق می دانند که مردم پرستیژ، تمایز و تصدیق میخواهند. سرتیترهای پرفروش این گونه اند: «برای خانه داران باهوش و جوان»؛ «افرادی که طعم های متمایز و خاص را می پسندند»؛ «شما تنها خواهان بهترین ها هستید»؛ «حسادت همه را برانگیزید». این تیترها به مردم می گویند:«این محصول را بخرید، تا خودت در یک طبقه ی باارزش و مهم قرار دهید.» .

مهم بودن شما را به سمت موفقیت سوق می دهد. این ابزار اساسی در مسابقه ی موفقیت شما به شمار می رود. با این حال، اگر چه این نگرش نتایج خوبی به همراه دارد و هزینه ای نیز ندارد، اما افراد کمی از آن استفاده می کنند. به این دلیل که از دیدگاه  فلسفی، مذهب، قوانین و کل فرهنگ ما براساس باور به اهمیت افراد بنا نهاده شده است.

برای مثال، تصور کنید هواپیمایی مجبور می شود در یک منطقه دور افتاده فرود بیاید. به محض اینکه این خبر منتشر می شد، همه به دنبال هواپیمامی گردند. هیچ کس نمی پرسید: «آیا این فرد شخص مهمی است یا خیر؟» بالگردها و نیروی جست وجو بدون اینکه چیزی در مورد شما بدانند جز اینکه شما یک انسان هستید، به جست وجوی شما می پردازند به جست وجوی خود ادامه می دهند مگر اینکه دیگر هیچ امیدی باقی نمانده باشد.

اولین راز برای راز بزرگ و مهم بودن شکرگزاری است

برای موفقیت باید احساس مهم بودن در خودتان ایجاد کنید. کمک به دیگران برای کسب احساس مهم بودن برایتان پاداش به همراه خواهد داشت، زیرا این کار باعث می شود تا خودتان نیز احساس مهم بودن پیدا کنید. تمرین کنید که از دیگران سپاس گزاری کنید. این را برای خودتان به یک قانون تبدیل کنید که از دیگران برای کاری که برایتان انجام میدهند، قدردانی کنید. قدردانی خود را با لبخندی گرم و صمیمانه همراه کنید. لبخند باعث می شود دیگران بدانند که شما به آنها توجه می کنید و حس خوبی نسبت به ایشان دارید.

وقتی به دیگران بگویید که چقدر روی آنها حساب می کنید، در واقع به نوعی از ایشان قدردانی کرده اید و باعث می شوید افراد احساس مهم بودن پیدا کنند. وقتی افراد احساس مهم بودن کنند کارشان را به نحو بهتری انجام خواهند داد. قدردانی خود را با تعاریف صادقانه ابراز کنید. افراد با تعاریف رشد پیدا می کنند. هر فردی تحسین و تمجید را دوست دارد. او می خواهد اطمینان پیدا کند که کارش را به خوبی انجام میدهد، که فرد مهمی است. فکر نکنید که فقط باید برای دستاوردهای بزرگ افراد را تحسین کنید. افراد را به خاطر چیزهای کوچک تحسین کنید. ظاهرشان، نحوه ی انجام کارهای روزانه ی خود، ایده هایی که دارند و تلاش های وفادارانه شان. با نوشتن یادداشت های شخصی و تعریف از دستاوردهای افرادی که میشناسید، آنها را تحسین کنید.


روی تحسین و تعریف مدیران خود سرمایه گذاری کرده و آن را به زیردستانتان انتقال دهید. این کار باعث تشویق آنها برای داشتن عملکرد بهتر و بیشتر می شود. وقتی این تعریف و تمجیدها را به اشتراک می گذارید کارمندان شما متوجه می شوند که شما ارزش آنها را می دانید و از آنها قدردانی می کنید


همه افراد با هر موقعیت اجتماعی و اقتصادی مهم و ارزشمند هستند

یکی از راز های مه و بزرگ بودن احترام گذاشتن به همه افراد است. فرد مقابل شما ، بدون در نظر گرفتن جایگاه و درآمدش ، برای شما مهم است . به این دلیل که وقتی شما در دیگران احساس مهم بودن را به وجود آورید آنها هم کارهای بیشتری را برایتان انجام می دهند. همچنین وقتی کمک می کنید تا دیگران احساس مهم بودن پیدا کنند، به خودتان هم کمک کرده اید تا احساس مهم بودن پیدا کنید. پس سعی نکنید براساس طبقه اجتماعی افرادبا آنها رفتار محترمانه تری داشته باشید. هیچ استثنائی قائل نشوید. هر فردی، چه کارگر باشد چه مدیر عاملیک شرکت، برای شما اهمیت دارد. رفتار سطح پایین با افراد نتایج سطح بالایی به همراه نخواهد داشت.

علاوه بر این سعی کنید افراد را با اسم صدا بزنید. اسم افراد را درست ادا کنید. اگر اسم فردی را اشتباه ادا کنید، آن فرد احساس می کند که شما برایش اهمیتی قائل نیستید.  یک نکته را نیز باید به یاد داشته باشید. وقتی با افرادی که درست آنها را نمی شناسید صحبت می کنید، او را با کلمات خانم، دوشیزه، بانو. آقا و جناب مخاطب خود قرار دهید. این عناوین کوچک تا حد زیادی به افراد کمک می کند تا احساس مهم بودن پیدا کنند.

این مقاله خلاصه ای از فصل  هشتم کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم و پنجم ، ششم و هفتم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” راز بزرگ و مهم بودن “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.