دخانیات و مواد دخانی - راههای خودکشی موفقیت - بهترین روش ترک عادت های بد

درمقاله قبل درباره راه های هدف گذاری ده ساله صحبت کردیم . همچنمین شما را با نحوه برنامه ریزی ده ساله برای سه حیطه مهم از زندگیتان آشنا کردیم. در این مقاله قصد داریم به شما راههای خودکشی موفقیت را معرفی کنیم تا بتوانید از آنها دوری کنید. برای این کار اول بایدآینده خود را تصور کنید.از فکر کردن به ایده های جذاب ترسی نداشته باشید. چراکه امروزه افراد براساس اندازه رویاهایشان اندازه گیری می شوند. همچنین هیچکس به چیزی بیشتر از آنچه برایش برنامه ریزی کرده نمی رسد. بنابراین برای رسیدن به آرزوهایتان یک آینده ی بزرگ را در ذهن خود مجسم کنید.

نکته دوم برای رسیدن به موفقیت جدی گرفتن تمایلات است. تمایل زمانی که تحت کنترل باشد، قدرت است. ناتوانی در دنبال کردن خواسته ها راه را برای درجه دو شدن و پسرفتتان هموار می کند.در واقع همه ی ما تمایلات و خواسته هایی داریم. همه ی ما درباره آن چیزی که واقعا می خواهیم انجام دهیم رویا پردازی می کنیم. اما تعداد کمی از ما تسلیم تمایلاتمان می شویم. اکثر ما به جای اهمیت دادن به آ«ها ، نابودشان می کنیم. این کار همان خودکشی موفقیت است.

پنج سلاح خطرناک نابودی تمایلات و راههای خودکشی موفقیت

تحقیر نفس: شاید شنیده باشید که دهها نفر می گویند: «دوست دارم یک پزشک یا مدیر عامل یا صنعتگر تجاری یا مالک تجارت خود شوم اما نمی توانم این کار را انجام دهم.» «من باهوش نیستم.» «اگر تلاش می کردم هم شکست می خوردم.» «من تحصیلات یا تجربه ی لازم را ندارم.» . متاسفانه  بسیاری از افراد با همین تحقیر نفس قدیمی و منفی تمایل را نابود می کنند.

خواهان امنیت و آسایش خاطر بودن : افرادی که می گویند: «من درهمین جایی که هستم امنیت و آسایش خاطر دارم.» از سلاح امنیت برای از بین بردن رؤیاهای خود و توجیهی برای عدم ریسک پذیری خود استفاده می کنند.

رقابت.: «در این رشته افرادی زیادی وجود دارند»، «افرادی که در این رشته هستند هر کدام بالاتر از دیگری قرار دارند» .اینها جملاتی هستند که تمایل را با سرعت زیادی از بین می برند.


 هرگز برای برعهده گرفتن تمایلات دیر نیست .” دیوید جی شوارتز”

تلقین والدین : به عنوان مثال این جمله از زبان یک فرد که  «من واقعأ ترجیح میدادم حرفهی دیگری را دنبال کنم، اما والدینم خواستند این حرفه را دنبال کنم من هم مجبور شدم.»  نوعی تلقین والدین است. اکثر والدین عمدا به فرزندان خود تلقین نمی کنند که باید چه کاری انجام دهند. خواسته ی همه ی والدین باهوش این است که شاهد موفقیت فرزندانشان باشند. اگر جوانان با دلایل کافی  توضیح دهند که چرا حرفه ی دیگری را ترجیح میدهند و اگر والدین به سخنان آنها خوب گوش بدهند، هیچ اختلافی وجود نخواهد داشت . چراکه قصد و نیت والدین و فرزندانشان در مورد حرفه ای که انتخاب می کنند، با هم برابر است: موفقیت.

مسئولیت خانوادگی : نگرش «اگر پنج سال پیش شغلم را تغییر داده بودم کار عاقلانه ای بود، اما حالا یک خانواده دارم و نمی توانم شغلم را عوض کنم»، بیانگر این نوع سلاح نابود کننده تمایل است. این سلاح های نابودگر را از خودتان دور کنید. به خاطر داشته باشید، تنها راه برای کسب قدرت، برای توسعه ی نیروی حرکت به جلو، این است که کاری را انجام دهید که می خواهید . تسلیم تمایل خود شوید و انرژی، اشتیاق، نیروی روانی و حتی سلامتی بیشتری را  به دست بیاورید. یکی از راههای خودکشی موفقیت همین است.

کلام آخر : برای خواسته هایتان احترام قائل شوید آرزوهایتان را نکشید :

اکثر افراد واقعا موفق بسیار بیشتر از چهل ساعت در هفته کار می کنند و هیچ وقت نمی شنوید که آنها از کار زیاد گله و شکایتی کنند. افراد موفق بر هدف خود متمرکز می شوند و این امر باعث افزایش انرژی در آنها می شود. نکته اینجاست انرژی زمانی افزایش پیدا کرده و چند برابر می شود که هدفی مطلوب تعیین کرده و تصمیم بگیرید تا برای آن هدف سعی و تلاش کنید. افراد زیادی هستند که می توانند با انتخاب یک هدف و سعی برای رسیدن به آن هدف انرژی جدید پیدا کنند. اهداف خستگی و بی حوصلگی را برطرف می کنند. اهداف حتی بسیاری از ناراحتی های مزمن را درمان می کنند.

پس کمی بیشتر اهداف و خواسته ایتان را جدی بگیرید.  وقتی شما خودتان را در احاطه ی تمایلاتتان قرار میدهید، وقتی اجازه میدهید هدفی همه ی فکر شما را به خود مشغول کند، قدرت فیزیکی، انرژی و اشتیاق مورد نیاز برای رسیدن به آن هدف را نیز به دست خواهید آورد. اما یک چیز دیگر نیز به دست می آورید، چیزی که دارای ارزشی برابر است. این دستاورد باارزش تضمین حرکت پیوسته شما به سمت موقفیت و خواسته هایتان است. یک هدف عمیق شما را تا رسیدن به آرزوهایتان در مسیر نگه می دارد. وقتی شما تسلیم هدفتان می شوید آن هدف در ذهن نیمه هوشیارتان جای می گیرد. این بخش از ذهن همیشه در حالت تعادل قرار دارد. اما ذهن هوشیار تنها در صورتی که با ذهن نیمه هوشیار هماهنگ شود به این قابلیت می رسد. با هماهنگی این دو بخش برای رسیدن به اهدافتان تردیدی وجود ندارد .

.

این مقاله خلاصه ای از فصل  دوازدهم  کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم، پنجم ، ششم ، هفتم  ،هشتم  ، نهم ، دهم  و یازدهم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” دوری از راههای خودکشی موفقیت  “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.