راهکارهای استفاده درست از سرمایه

همه ی ما این سوال را که “آیا پول خوشبختی می آورد” را بارها و بارها شنیده ایم. فرض کنید زمین خوبی خریده و خانه ای در آن ساختید.اما چند سال بعد فردی زمین مجاور را می خرد و خانه ای بزرگ تر از منزل شما را در آن می سازد.بسیاری افراد در این شرایط ناراحت شده و درصد رضایت آنها از زندگی کاهش پیدا می کند . با وجود اینکه زندگی خوب آنها هنوز هم پابرجاست.نکته کلیدی اینجاست که میزان ثروت و دارایی شما به طرز فکر و تفسیر شما نسبت به سرمایه تان و در نتیجه به خودتان بستگی دارد .شما هستید که می توانید با یادگیری راهکارهای استفاده درست از سرمایه  و مقابله با وسوسه پول و ثروت مسیر زندگی را برای خودتان هموار و لذت بخش کنید.

پژوهش ها نشان می دهد که پول در زندگی افراد فقیر نقش مهم و موثر،در زندگی فرادی با درامد متوسط نقش متوسط و در زندگی چقدر سرمایه نیاز دارید تا احساس کنید که درآمد بیشتر از آن دیگر هیچ تاثیر قابل توجهی بر روی زندگی شما ندارد افراد ثروتمند اثر پول به سمت صفر رفته و بی تاثیر میشود.درواقع میزان تاثیر پول روی زندگی خط و مرز مشخصی دارد و بعد از آن دیگر تاثر خاصی روی زندگی شما نخواهد داشت.این افراد هم مانند همه ی ما کارهای روزمره خود را انجام میدهند.با این تفاوت که باید با کارمندان،رسانه ها و حتی مستخدمان خانه های بزرگشان سروکله بزنند. پس داشتن خانه بزرگ و استخر نمی تواند دوای درد تمام این مشکلات باشد.

راهکارهای استفاده درست از سرمایه از زبان رولف دوبلی

  1. کمتر خرج کنید و پس انداز کافی داشته باشید: اگر پس اندازی داشته باشید که بتوانید در صورت نیاز از کار خود استعفا دهید و دچار مشکلات مالی و بی پولی نشوید،پس این قانون را رعایت کرده اید. شما با استفاده از این روش آزادی خود را تضمین می کنید. به عبارتی برای رفع مشکلات مالی نیاز ندارید که به کارتان از روی اجبار ادامه بدهید. پس اگر تا الان هیچ پس اندازی برای خود کنار نگذاشته اید،مبلغی را برای مواقع اضطراری کنار بگذارید.مظمئا باشید که داشتن پول و خرج نکردن مقدار زیادی از آ« حس خوبی در شما ایجاد می کند.
  2. به تغییرات جزئی درآمدتان واکنش نشان ندهید: در کل سعی کنید زیاد به پول فکر نکنبد و نگذارید مسائل مالی بیش از حد شما را نگران کند.به این دلیل که فقط با فکر کردن به پول،سرمایه شما چند برابر نمی شود.پس به جای فکر کردن به دارایی خود به فکر یادگیری راهکارهای استفاده دزست از سرمایه خودتان باشید.
  3. خودتان را با افراد پولدار مقایسه نکنید: این کار باعث ناراحتی و ناامیدی شما می شود. اگر هم اصرار دارید خودتان را با افرادی که پول کمتری دارند مقایسه کنید. اما بهترین کار این است که خودتان ربا هیچ کس مقایسه نکنید.
  4. اگر پولدار هستید افراطی خرج نکنید: حتی اگر هم به شدت پولدار هستید سعی کنید سرمایه خود را با شدت کمتری خرج کنید. ان نکته را به خاطر داشته باشید که ممکن است ثروت باعث حسادت دیگران شود.هر کسی که پول زیادی داشته باشد می تواند یک کشتی و یا هواپیمای شخصی بخرد.اگر میلیاردر هستید توانایی مدیریت مالی شما با خرج نکردن پولهایتان سنجیده می شود.

به محض اینکه از خط فقر بالا آمدید و مقداری پول را به عنوان پشتوانه ذخیره کردید دیگر پول در میان فاکتورهایی که باعث زندگی خوب می شود جایی نخواهد داشت.” رولف دوبلی”

این مقاله از فصل ۱۱ کتاب هنر خوب زندگی کردن انتخاب شده است. شما می توانید مقالات حسابداری ذهنی ، تله روراستی، اثر معکوس ، هنر نه گفتن و شناختن تله تمرکز که مربوط به همین کتاب است را در سایت دیجی خاطره بخوانید.

.

.

امیدوارم با مطالعه مقاله یک قدم به زندگی ایده آل نزدیک شوید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.