راهکارهای انتخاب بهترین مشاور - اصول رهبری واقعی

وقتی سوالی دارید به سراغ افراد درجه یک و ممتاز بروید. مشورت گرفتن از افراد شکست خورده مثل این است که از یک پزشک قلابی بپرسید چگونه باید سرطان را درمان کرد. این فکر اشتباه که افراد موفق در دسترس نیستند را از سرتان بیرون کنید. در اکثر موارد ، افراد موفق فروتن تر از بقیه افراد هستند . اکثر آنها همیشه برای کمک به دیگران آماده اند. از آنجایی که آنها شدیدا به موفقیت و کارشان علاقه مندند، مشتاقند که وقتی بازنشسته می شوند راهشان ادامه داشته باشد. پس سعی کنید که فرصت جانشینی این افراد را از دست ندهید. همچنین با مشورت گرفتن از این افراد غذای ذهنی خود را آماده کرده و نکات طلایی اولیه برای رسیدن به  موفقیت را یاد بگیرید. به همین دلیل لازم است راهکارهای انتخاب بهترین مشاور را یاد بگیرید.

این مقاله از فصل هفتم کتاب جادوی فکر بزرگ انتخاب شده است. شما می توانید برای مطالعه بخش های دیگر این فصل از کتاب به مقالات بازسازی رویاهای کودکی و مدیریت محیط اطراف مراجعه کنید.

کاربردی ترین راهکارهای انتخاب بهترین مشاور

  • خودتان را در گروه های جدید قرار دهید. محدود کردن محیط اجتماعی خود به یک گروه کوچک باعث ایجاد خستگی، کسلی و نارضایتی می شود. علاوه بر این به خاطر داشته باشید که در برنامه ی موفقیت خود لازم است متخصص، شناخت افراد مختلف باشید. سعی در شناخت همه ی جنبه های موجود در افراد با شناختن کامل تنها یک گروه کوچک همانند آن است که بخواهید تنها با خواندن یک کتاب کوچک بر ریاضیات تسلط کامل به دست آورید. دوستان جدیدی برای خودتان انتخاب کنید. به سازمان های جدید ملحق بپیئندید و  قلمرو اجتماعی خودتان را گسترش دهید. تنوع در انتخاب اطرافیان، همانند تنوع در هر چیزی دیگری، به زندگی رنگ و بوی بهتری می بخشد و ابعاد گسترده تری برایتان به وجود می آورد. این غذای روحی خوبی برای شماست.

 

عضو نبودن در گروه ها

 

  • دوستانی را انتخاب کنید که دیدگاه هایی متفاوتی نسبت به شما دارند. در این دنیای مدرن، افراد کوته فکر آینده ی خوبی در پیش ندارند. مسئولیت و جایگاه های مهم افرادی را به سمت خود جذب می کند که می توانند هر دو روی سکه را ببینند. به عنوان مثال اگر یک جمهوری خواه هستید، مطمئن شوید چند دوست دموکرات نیز در جمع دوستانتان وجود دارد برعکس. سعی کنید افراد با مذاهب مختلف را بشناسید. با افراد مختلف معاشرت داشته باشید، اما فقط از این موضوع اطمینان پیدا کنید که آنها افرادی با پتانسیل های حقیقی و جویای موفقیت هستند.
  • دوستانی را انتخاب کنید که از امور جزئی و بی اهمیت دوری می کنند. افرادی که به ابعاد خانه ی شما یا اسباب و وسیله هایتان اهمیت میدهند تا ایده ها و سخنانتان، افرادی حقیر هستند. از محیط روان شناختی خود محافظت کنید. دوستانی را انتخاب کنید که به چیزهای مثبت علاقه نشان می دهند، دوستانی که واقعا خواستار موفقیت شما هستند. دوستانی را بیابید که شما را برای طرح ها و ایده آل هایتان تشویق می کنند. اگر افراد با افکار محدود را به عنوان دوستان نزدیک خود انتخاب کنید، به تدریج خودتان نیز افکاری محدود و سطحی پیدا خواهید کرد.

مراقب مسمومیت های ذهنی اطرافتان باشید

همه ی رستورانها مراقب مسمومیت های غذایی هستند. ما قوانین زیادی داریم که از مردم در برابر صدها مسمومیت جسمی محافظت می کند. اما یک نوع سم دیگر هم وجود دارد که معمولا «بدگویی یا شایعه پراکنی» نامیده می شود. سم فکری از دو لحاظ با سم جسمی فرق دارد. این نوع سم بر روی ذهن تأثیر می گذارد، نه جسم و نامحسوس تر است. فردی که دچار این مسمومیت می شود اغلب از آن مطلع نیست. این سم نامحسوس است اما نتایج بزرگی را به دنبال دارد. این نوع سم اندازه تفکراتمان را تغییر داده و ما را مجبور می کند که روی امور جزئی و بی اهمیت تمرکز کنیم. این نوع سم باعث انحراف فکری ما نسبت به دیگران می شود و احساس گناهی  را در ما ایجاد می کند. این سم هیچ پایه و اساس فکری و منطقی ندارد و صد درصد اشتباه است.

از آنجایی که مکالمات بخش بزرگی از محیط روانشناختی ما را تشکیل می دهند باید مراقب آنها باشیم. بعضی از مکالمات باعث تشویق و چیشرفت ما می شوند. باعث می شوند احساس کنیم در یک روز بهاری قدم میزنیم و احساس برنده بودن داشته باشیم. اما بعضی از این مکالمات بیشتر شبیه راه رفتن در مکان هایی مسموم و آلوده به رادیواکتیو اند. باعث می شوند نفسمان بند بیاید و احساس بیماری و بازنده بودن پیدا کنیم . شایعه پراکنی یکی از این مکالمات است. قربانی این سم فکری ابتدا از این کار لذت می برد. این شخص نمی داند که روز به روز در نگاه افراد موفق بی اعتبار و منفورتر می شود.


برداشتن یک تبر و تکه تکه کردن وسایل همسایه ی شما باعث نمی شود که وسایل خانه شما بهتر به نظر برسد. استفاده از نارنجک و تبر کلامی هم در مقابل دبگران باعث بهتر جلوه دادن شما نمی شود


این مقاله خلاصه ای از فصل  هفتم کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم و پنجم و ششم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” راهکارهای انتخاب بهترین مشاور “برایتان مفید باشد


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.