احساس پیروزی و موفقیت . راه رسیدن به موفقیت

هر انسان هدفمندی در زندگی خواستار موفقیت است. هر کسی خواستار بهترین چیزی است که زندگی می تواند به او عرضه کند. هیچ کس از آهسته و پیوسته رفتن و داشتن یک زندگی متوسط لذت نمی برد. هیچ کس نمی خواهد یک زندگی درجه دو داشته باشد و به اجبار این مسیر را طی کند. ایمان و باور دو عنصر حیاتی در راه رسیدن به موفقیت هستند. اگر باور داشته باشید می توانید هرکاری را انجام دهید. حتی اگر بخواهید کوه را جابجا کنید. افراد زیادی نیستند که باور داشته باشند می توانند کوهها را جابه جا کنند. بنابراین همه موفق نیستند.

بسیاری از افراد حتی توان تصور کردن رسیدن به آرزوهای بزرگ را ندارند. بنابراین نمی توانند آرزو کنند که یک کوه جابه جا شود. نمی توانند آرزو کنند که یک آپارتمان مجلل وگران قیمت بگیرند. همچنین نمی توانند آرزو کنند که در یک خانه ی پنج خوابه با سه سرویس بهداشتی زندگی کنند یا شغلی با درآمدی بالا کسب کنند. و درنهایت نمی توانند خودشان را یک رهبر تصور کنند. اما من مطمئنم که شما اینطور فکر نمی کنید. میتوانید با باور یک کوه را جابه جا کنید. می توانید با باور به اینکه می توانید موفق شوید، به موفقیت و هرچه آرزویش را دارید برسید.


موفقیت یعنی چیزهای مثبت و بسیار شگفت انگیز. یعنی کامیابی فردی: یک خانه خوب، تعطیلات، مسافرت، چیزهای جدید، امنیت مالی، ارائه ی حداکثر مزیتها به کودکانتان. موفقیت یعنی کسب تحسین دیگران، رهبری و در تجارت و زندگی اجتماعی بالاتر از افراد دیگر بودن. یعنی آزادی: آزادی از نگرانیها، ترسها، ناامیدی ها و شکست موفقیت یعنی عزت نفس، کسب مداوم خوشبختی و رضایت از زندگی، توانایی انجام کارهای بیشتر برای آنهایی که به شما وابسته هستند.
موفقیت یعنی پیروزی


| نیروی باور و ایمان یکی از مهم ترین الزامات در راه رسیدن به موفقیت هستند |

هر روز در دنیا مردم شغل های جدیدی را شروع می کنند. همه ی آنها آرزو دارند که روزی بتوانند به موفقیت و بالاترین درجه دست پیدا کنند، اما اکثرشان باور لازم برای رسیدن به آن جایگاه را ندارند پس به آن نمی رسند. آنها اعتقاد دارند که بالارفتن کار غیر ممکنی است.بنابراین راه رسیدن به بهترین جایگاه را نیز کشف نمی کنند. رفتار این افراد مانند انسانهای متوسط است و همان گونه نیز باقی می ماند. اما برخلاف این افراد تعداد کمی باور دارند که موفق خواهند شد. آنها با این نگرش که «من به سمت بالاترین درجات پیش می روم» کارشان را آغاز می کنند و با همین باور می توانند به آرزوهایشان برسند. آنها با این باور که موفق خواهند شد .یاد می گیرند که افراد موفق چگونه با مشکلات روبه رو می شوند و تصمیم گیری کرده و نگرش افراد موفق را مشاهده می کنند.

در این دنیای مدرن باور و ایمان می تواند کاری فراتر از جابه جایی کوه را برایتان انجام دهد. مهم ترین عنصر در اکتشافات فضایی امروزه این باور است که دسترسی به فضا امکان پذیر است. بدون داشتن این باور محکم که انسان می تواند به فضا سفر کند، دانشمندان شجاعت، علاقه و اشتیاقی برای پیشروی در این زمینه نداشتند. باور به اینکه سرطان قابل درمان است باعث شده که  درمان هایی برای سرطان به وجود بیاید. باور نیروی محرک است، قدرتی که در پشت همه ی کتاب ها و بازی ها و اکتشافات علمی بزرگ قرار گرفته است. باور به موفقیت یکی از ملزومات اساسی و مورد نیاز شما در راه رسیدن به موفقیت است. باور کنید و ایمانی حقیقی داشته باشید که می توانید موفق شوید و موفق خواهید شد.


چگونگی انجام امور همیشه برای فردی نمایان می شود که باور دارد می تواند آن کار را انجام دهد


| راه رسیدن به موفقیت با چند تکنیک ساده از زبان دکتر دیوید جی شوارتز |

  1. به موفقیت فکر کنید، به شکست نیندیشید. موقع کار، در خانه، فکر موفقیت را جایگزین فکر شکست کنید. وقتی با یک موقعیت دشوار روبه رو شدید با خودتان فکر کنید: «من پیروز خواهم شد.» نه اینکه احتمالا بازنده خواهم بود.» هر زمان با فرد دیگری به رقابت پرداختید با خودتان فکر کنید؛ «من همانند بهترین ها هستم.» وقتی فرصتی پیش آمد با خودتان فکر کنید: «من می توانم این کار را انجام دهم.» هرگز نگویید: «من نمی توانم.» اجازه دهید این فکر که «من موفق خواهم شد» بر فرایند فکری شما سلطه پیدا کند. فکر کردن به موفقیت ذهنتان را در شرایطی قرار میدهد که طرح های مولد موفقیت را خلق کند. فکر کردن به شکست دقیقا برخلاف این عمل می کند. فکر کردن به شکست ذهن را در شرایطی قرار می دهد که افکار مولد شکست را با خود به ارمغان آورد.
  2. مرتب به خودتان یادآوری کنید که شما بهتر از آن چیزی که فکر می کنید، هستید. افراد موفق موجودات مافوق بشری نیستند. موفقیت نیازمند هوش بسیار بالا نیست. همچنین هیچ چیز رمز الودی در خصوص موفقیت وجود ندارد. موفقیت وابسته به شانس نیست. افراد موفق همانند دیگر افراد جامعه هستند با این تفاوت که باور به خودشان و آنچه توانایی انجامش را دارند، توسعه بخشیده اند. هیچ گاه بله، هیچ گاه خودتان را ارزان نفروشید.
  3. آرزوهای بزرگ داشته باشید. میزان موفقیت شما براساس میزان باورهایتان تعیین می شود. به اهداف کوچک بیندیشید تا دستاورهای کوچک داشته باشید. به اهداف بزرگ بیندیشید تا موفقیت های بزرگ به دست آورید. این را به خاطر داشته باشید! ایده ها و طرح های بزرگ اغلب آسان تر از ایده ها و طرح های کوچک هستند یا اینکه خیلی دشوارتر نیستند.

| کلام آخر : باور داشته باشید و برای موفقیت بجنگید تا حقتان را از زندگی بگیرید : |

آنهایی که فرصت را به پاداش تبدیل می کنند همان افراد باهوشی هستند که یاد می گیرند چگونه فکر خودشان را فقط به سمت موفقیت ببرند  . یک فرد موفق  باور دارد که استحقاق بیشتر از این را دارد و چیزهای بیشتری را نیز دریافت می کند. او باور دارد که می تواند امور بزرگ و دشوار را مدیریت کند و همین کار را نیز انجام میدهد. هر کاری که انجام می دهد، نحوه ی هماهنگی خود با دیگران، شخصیت خود، افکارش، دیدگاه هایش همگی بیانگر این است: «در اینجا یک فرد حرفه ای قرار گرفته است. او فردی مهم است.» هر فرد محصول افکار خودش است. باورهای بزرگ داشته باشید. این باور خالص و صادقانه را که می توانید موفق شوید در خودتان نهادینه کنید. باورهای بزرگ داشته باشید تا بزرگ شوید.

آقای رالف جی کولدینر در این باره می گوید: « لازم است هر فردی که آرزوی رهبری و سرآمدی دارد تصمیم بگیرد که یک برنامه ی توسعه ی فردی برای خویش در نظر بگیرد. هیچ کس قرار نیست به فرد دیگری دستور دهد تا خود را رشد دهد. اینکه یک نفر درجا بزند یا در حیطه تخصصی خود پیشروی کند به خواست خود او بستگی دارد. این چیزی است که نیازمند زمان،تلاش،فداکاری است. هیچ کس نمی تواند این کار را برایتان انجام دهد جز خودتان . »

این مقاله خلاصه ای از فصل اول کتاب جادوی فکر بزرگ است.

.

.

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.