رها کردن قسمتی از گذشته

تا به حال به این فکر کرده اید که علاوه بر مطرح کردن خواسته های خود از زندگی رها کردن آن چیزی که از ته قلب نمی خواهید،چقدر می تواند شما را به اهدافتان نزدیک تر کند.در همین رابطه الین در کتاب ساده زیستن توصیه می کند که وقتی وسایل و یا اهداف تازه ای را به زندگی خود اضافه کردید،یکی از اتفاقات و یا وسایل کهنه زندگی خود را دور بریزید.مثلا اگر برای خود کتاب تازه ای خریده اید می توانید کتاب قدیمی را به کتابخانه اهدا کنید.به عبارت دیگر با رها کردن چیزی که دیگر نیازی به آن ندارید جایی برای اتفاقات تازه در زندگی خود باز کنید.

ایده ویکتور هانسن نویسنده کتاب سوپ جوجه برای روح را امتحان کنید

هانسن پیشنهاد می کند که روی تک تک لباس هایی که در کمد دارید یادداشت هایی شامل عدد یک تا ده بچسبانید.عدد شماره یک به این معنی است که “عاشق این لباس هستم و همیشه آن را می پوشم.” و شماره ده به این معنی است که “بیشتر اوقات این لباس را نمی پوشم و این لباس قدیمی شده است.”به یاد داشته باشید که این کار با سرعت هر چه تمام تر انجام دهید تا فرصتی برای احساساتی شدن به خودتان ندهید.بعد از انجام این مرحله تمام لباس هایی که عدد آنها بیشتر از ۳ است را به یک موسسه خیریه یا به یک دوست بدهید.

اگر این کار را انجام دهید ابتدا ممکن است کمد لباس های شما خیلی خالی به نظر برسد اما جادو همینجا اتفاق می افتد.در عرض چند ماه کمد لباس شما دوباره پر می شود.البته با این تفاوت که این بارکمد شما فقط با لباس هایی پر می شود که واقعا آنها را می پوشید.نکته اینجاست که اگر آماده رها کردن چیزهایی در زندگیتان باشید  که دیگر به آنها نیازی ندارید،جایی را برای اتفاقات بهتر و تازه در زندگی خود باز می کنیداین دور ریختن می تواند طیف وسیعی را شامل شود،مثلا خلاص شدن از دست روابطی که دیگر به ما کمکی نمی کند تا برای روابط تازه وقت و جایی در زندگی ما باز شود. .این همان چیزی است که به کارتان می آید و به نوعی مسئولیت پذیری شما را نشان می دهد.


رسیدن به مرحله استادی یعنی آمادگی برای رها کردن هر چیزی که به درد زندگی آدم نمی خورد.البته رها کردن هر بخش آشنایی از زندگی کار دشواری است


رها کردن بخشی از گذشته به کنترل افکار منفی کمک می کند

دفن کردن بخشی از گذشته برای ایجاد آینده ای بهتر در زندگیتان باعث ایجاد تغییرات ظریفی در رفتار شما می شود.به عنوان مثال الین در کتاب سادگی درونی برای بیان این موضوع از روش دانه های نخود درون فنجان استفاده کرد.به این صورت که برای هر فکر منفی در طی روز یک نخود را درون فنجان انداخت.او می گوید:«در پایان روز نگاهی به آن فنجان که قبلا خالی بود بیندازید.در این صورت متوجه می شوید  که چه تعداد افکار منفی در طول روز به سراغ شما آمده است.به این ترتیب شما یک پیام به ناخودآگاه خود می فرستید.این روش راهی برای زیرنظر گرفتن ذهن خود و عادت به به تشخیص افکار منفی است که در لحظه اتفاق می افتند.»

استرس مخرب و آزاردهنده و افکار منفی

اگر میخواهید به بهترین شکل افکار منفی خود را کنترل کنید پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید.

عمیق ترین سطح توانایی رها کردن را بشناسید

شاید به نظر این گفته کمی با مقالات قبلی سایت تناقض داشته باشد اما گاهی اوقات چیزی که لازم است رهایش کنیم دقیقا همانی است که می خواهیم.به یک مثال واقعی درباره این موضوع توجه کنید.زوجی سالها تلاش کردند که بچه ای را به فرزند خواندگی بگیرند اما این تلاش بی نتیجه ماند.به  آنها پیشنهاد شد که برای فرزندناشناس خود نامه بنویسند.آن زوج به مدت یک سال این نامه نگاری را انجام دادند و این موضوع مطلبی را برایشان روشن کرد.اینکه آنها حتی بدون وجود بچه بک خانواده خوشبخت هستند.و جالب است بدانید که آن زوج سه روز بعد به فرزندی که آرزویش را داشتند رسیدند.

در نهایت نوبت شماست که این توانایی را در خود پرورش دهید

  1. برای اینکه رها کردن و حس آزادی ناشی از آن را تجربه کنید از ایده ویکتور هانسن نویسنده کتاب سوپ جوجه برای روح استفاده کنید.به این صورت که لباس های کمد خود را نسبت به علاقه خود به لباس ها،شماره گذاری کرده و از لباس هایی که دوست ندارید دست بکشید.شما می توانید همین روش را برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید و آن اهدافی را که از صمیم قلب نمی خواهید،رها کنید.
  2. آن چیزهایی را که در زندگی به دردتان نمی خورد وآماده اید که از آنها دل بکنید را روی کاغذ بنویسید.کاغذهای جمع شده را دور بیندازید یا آتش بزنید و در کل به نحوی آنها را نابود کنید.این کار را در زندگی هم انجام دهید و هرچیزی که مانع پیشرفت شماست را دور بیندازید تا مثل یک پرنده آزاد شده از قفس حس رهایی را تجربه کنید.
  3. گاهی اوقات آماده باشید تا از بعضی آرزو های خود دل بکنید.در کتاب مقدس هندوها گفته شده که دل بستن به نتایج است که آدمی را به آرامش می رساند.

این مقاله خلاصه ای از فصل ۱۸ کتاب بنویس تا اتفاق بیفتدرا در اختیار شما قرار می دهد .برای دانلود و مطالعه کتاب اینجا کلیک کنید.

 

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید


با دیجی خاطره بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای نوشتن خاطره خود اینجا کلیک کنید


با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.