کار گروهی و توانایی برقراری ارتباط مناسب و اصولی و هدفمند- آیین دوست یابی

در مقاله قبل درباره تاثیر دوست داشتنی بودن بر روی میزان موفقیت در کسب و کار و زندگی شخصی صحبت کردیم . در این مقاله سعی داریم شما را با روشهای کاربردی دوست یابی و محبوب شدن آشنا کنیم. در اولین قدم سعی کنید در ایجاد دوستی ها پیشقدم باشید . نادیده گرفتن دیگران و منتظر ماندن برای ایجاد طرح دوستی از جانب آنها کار آسانی است . اما رهبران واقعی در ایجاد دوستی پیشقدم می شوند. آنها دوست دارند اولین قدم را خودشان انجام دهند و با حرکات ساده ای مثل « بگذار اول من صحبت کنم یا تماس بگیریم.» رابطه ی دوستانه جدیدی را ایجاد می کنند. پس دفعه ی بعد که در جمعی قرار گرفتید یک نکته مهم را به خاطر داشته باشید :« مهم ترین فرد حاضر در آنجا کسی است که در معرفی خود فعال تر از دیگران است.»

وقتی شما توجهی خوش آیند نسبت به یک فرد غریبه ابراز می کنید، باعث می شوید او احساس بهتری پیدا کند. علاوه بر این خودتان هم احساس بهتری پیدا کرده و راحت تر هستید. هر زمانی که رفتار خوش آیندی با دیگران داشته باشید به خودتان هم پاداش داده اید. اینکار مانند این است که در یک صبح سرد اتوموبیل خودتان را گرم کنید.


همیشه افراد بزرگ هستند که به سمت شما می آیند و دستشان را به سوی شما دراز می کنند


روشهای کاربردی دوست یابی ، ساده اما موثر

استفاده از شش روش زیر به شما کمک می کند که تفکری درست نسبت به دیگران داشته باشید. مطمئن باشید این طرز تفکر متعلق به یک انسان معمولی نیست. یک فرد متوسط هرگز برای معرفی خود پیشقدم نشده و منتظر بقیه افراد می ماند . این شش روش کاربردی و موثر شامل موارد زیر است :

  1. در هر فرصتی خودتان را به دیگران معرفی کنید.
  2. مطمئن شوید که فرد مقابل اسم شما را درست متوجه شده است.
  3. مطمئن شوید که می توانید اسم فرد مقابل را درست مثل خودش بیان کنید.
  4. اسم آن فرد را در جایی یادداشت کرده و کاملا مطمئن شوید که آن را درست تلفظ می کنید. اکثر افراد نسبت به درست ادا شدن اسمشان حساس اند. اگر ممکن بود آدرس و شماره تلفن آن فرد را هم یادداشت کنید.
  5. برای دوستی که احساس می کنید می خواهید او را بهتر بشناسید یادداشتی بفرستید یا با او تماس بگیرید. این نکته مهم است . به این دلیل که اکثر افراد موفق با فرستادن پیام یا برقراری تماس دوستی خود را حفظ می کنند.
  6. درنهایت سعی کنید حرف های خوشایندی به افراد غریبه بزنید. این کار باعث می شود شما هم حس خوبی پیدا کنید و برای کاری که برنامه ریزی کردید آماده تر شوید.

برای حفظ دوستی خود نکات زیر را فراموش نکنید

  • این حقیقت را به خاطر داشته باشید که هیچکس کامل نیست. درست است که برخی از افراد نسبت به دیگران کامل ترند، اما هیچ کس کاملا بدون عیب و نقص نیست. همانطور که می دانید مهم ترین ویژگی بشر جایزالخطا بودن اوست و همه انسان ها این ویژگی را دارند.
  • این حقیقت را به خاطر داشته باشید که دیگران حق دارند متفاوت باشند. پس هیچ وقت در مورد همه چیز سخت گیری بیش از حد نداشته باشید.هیچ وقت از افراد به خاطر عادات متفاوتی که نسبت به شما دارند یا به خاطر اینکه مذهب ، لباس و یا جشن ها و سنت های متفاوتشان دوری نکنید. این نکته را به خازر داشته باشید که لازم نیست کارهای دیگران را تایید کنید ، فقطنباید به خاطر این کارها از آنها منتفر باشید.
  • یک اصلاح طلب نباشید . از فلسفه ی « زندگی کن و اجازه بده دیگران زندگی کنند » استفاده کنید. اکثر افراد دوست ندارند بشنوند که شما اشتباده می کنید. شما حق دارید نظر خودتان را داشته باشید اما برخی مواقع بهتر است نظراتتان را برای خودتان نگه دارید.

کلام آخر : مثل انسانهای بزرگ فکر کنید و برای شروع و حفط دوستی ها پیشقدم شوید :

پیشقدم باشید. با استفاده از روشهای کاربردی دوست یابی گفته شده برای ایجاد و حفظ دوستی ها تلاش کنید . مانند انسانهای موفق عمل کنید . در ملاقات با افراد سیوه های جدیدی را به کار بگیرید. ترسو نباشید . از اینکه فردی غیرعادی به نظر بیاید نترسید. فرد مقابلتان را به خوبی بشناسید و مطمئن شوید که او هم از جایگاه شما آگاهی کامل دارد.


دوستی ها قابل خرید و فروش نیست. پس اگر سعی کنید مثل دوستی مانند کالا رفتار کنید پول ، وقت و انرژی خودتان را هدر داده اید


این مقاله خلاصه ای از فصل  نهم کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم و پنجم ، ششم ، هفتم  و هشتم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” روشهای کاربردی دوست یابی “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.