اصول کمک به دیگران - روشهای کسب حمایت دیگران

موفقیت ما تا حد زیادی به حمایت افراد دیگر بستگی دارد. تنها مانع میان شما و آنچه می خواهید بشوید، حمایت دیگران است. کار یک مدیر اجرایی به این بستگی دارد که افراد دستورالعمل های او را انجام دهند یا خیر. اگر آنها این کار را انجام دهند، رئیس شرکت مدیر اجرایی را اخراج خواهد کرد، نه کارمندان را. کار یک فروشنده به این بستگی دارد که افراد محصولات او را بخرند یا خیر. اگر آنها محصولاتش را نخرند، فروشنده ورشکست می شود. همچنین موفقیت یک سیاستمدار به این بستگی دارد که رأی دهندگان به او رای دهند یا خیر. کار یک نویسنده به این بستگی دارد که مردم نوشته های او را بخوانند یا خیر. به همین دلیل است که دانستن روشهای کسب حمایت دیگران برای موفق شدن لازم است.

زمان هایی در تاریخ وجود داشته که در آن یک نفر توانسته با زور به قدرت برسد و با زور آن را حفظ کند. در آن روزها یا یک نفر با رهبر خود همکاری می کرد یا سرش را به باد میداد. در این روز و روزگار هیچ کس وقت و حوصله ی این را ندارد که دیگری را از نردبان شغلی بالا بکشد. همیشه فردی انتخاب می شود که سوابق او بهتر و بالاتر از دیگران باشد. اما افرادی ما را به سطوح بالاتر می کشانند که بدانند ما افرادی دوست داشتنی و باشخصیت هستیم. هر دوستی که پیدا کنید باعث می شود تا شما یک قدم به سمت بالاتر کشیده شوید و دوست داشتنی بودن باعث می شود وزنتان برای بالارفتن سبک تر شود. به همین دلیل است که افراد موفق طرح و نقشه ای را برای دوست داشتن افراد دنبال می کنند.

قوانین جالب لیدون جانسون برای کسب حمایت دیگران

رئیس جمهور لیندون جانسون را در نظر بگیرید. خیلی قبل از اینکه جانسون رئیس جمهور بشود، فرمول ده مادهای خود برای موفقیت را توسعه بخشید. قوانین او در هر کاری که او انجام میداد کاربرد داشت. این قوانین شامل :

  1. یاد بگیرید که اسمها را به خاطر بسپارید. ناکارآمدی در این زمینه ممکن است بیانگر این باشد که علاقه ی شما نسبت به دیگران به اندازه ی کافی نیست.
  2. آدم راحتی باشید تا دیگران هم در برابر شما موذب نباشند. آدمی باشید که همه با شما احساس راحتی کنند.
  3. فردی آسان گیر و آرام باشید تا مسائل باعث برآشفتگی شما نشوند
  4. خود پسند و خودبین نباشید و در برابر اثرات آن مقاومت کنید .
  5.  جذاب بودن را در خودتان پرورش دهید تا مردم از نزدیک بودن با شما چیز ارزشمندی به دست آورند.
  6. سعی کنید عناصر ناپسند را از شخصیت خود دور کنید، حتی بخش هایی که ممکن است نسبت به آنها آگاهی نداشته باشید.
  7. سعی کنید با یک پایه و اساس صادقانه، همه ی برداشتهای اشتباه قبلی یا کنونی خود را از بین ببرید. همه ی نارضایتی ها را از خودتان دور کنید.
  8. تمرین کنید که مردم را دوست داشته باشید تا اینکه این عمل در شما نهادینه شود. هیچ گاه برای بیان تبریکات در خصوص دستاوردهای دیگران، یا اظهار همدردی برای ناراحتی یا ناامیدی آنها، هیچ فرصتی را از دست ندهید.
  9. قدرت معنوی به دیگران بدهید و آنها نیز مهر واقعی خود را نسبت به شما اظهار خواهند داشت.

زندگی کردن با این قوانین ساده اما قدرتمند «دوست داشتن مردم» باعث شد تا رئیس جمهور جانسون راحت تر رأی آورده و راحت تر حمایت کنگره را به دست آورد. زندگی با این ده قانون باعث شد تا رئیس جمهور جانسون راحت تر بتواند از پلکان موفقیت بالا رود.

کلام آخر : برای موفق شدن به دنبال روشهای کسب حمایت دیگران باشید :

انسانهای بزرگی مه در راس علوم ، صنعت ، هنر و سیاست قرار داند، گرم و صمیمی و دارای شخصیت اجتماعی هستند. آنها متخصص این هستند که در نگاه دیگران دوست داشتنی تر جلوه کنند. البته این کته مهم است  که دوستی دیگران خریدنی نیست. هدیه دادن تاثیر زیادی در برقراری رابطه دوستانه با دیگران دارد. البته اگر این هدیه با صمیمیت صادقانه ای همراه باشد. هدیه ای که دوست داشته شدن بدون صمیمیت را به دنبال داشته باشد چیزی به جز باج و رشوه دادن به دیگران نیست.

این مقاله خلاصه ای از فصل  نهم کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم و پنجم ، ششم ، هفتم  و هشتم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” روشهای کسب حمایت دیگران “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.