روش ایجاد تغییر در خودتان

قبل از خواندن این مقاله از خودتان بپرسید که چقدر نسبت به بیست سال پیش تغییر کرده اید؟ .برای پاسخ به اسن سوال سعی کنید درباره مادیات صحبت نکنید.بیشتر به دنبال تغییراتی باشید که به شخصیت،خلق و خو،ارزش ها و اولویت های شما مرتبط است.پس از مقایه به میزان صفر(اصلا تغییر نکردم) تا ده (کاملا تغییر کردم) امتیازبدهید.اکثر افراد بهاین سوال نمره ای بی دو تا چهار داده اند. حالا اگر از شما سوال شود که فکر می کنید در بیست سال آینده چقدر تغییر کنید،چه جوابی می دهید؟. پاسخ اکثر افراد به این سوال بین صفر تا یک بود.واقعیت این است که ما به همان اندازه که در گذشته تغییر کرده ایم در آینده هم تغییر خواهیم کرد.البته با دانستن روش ایجاد تغییر در خودتان،این تغییرات به بهترین شل ممکن صورت می گیرد.

علاوه بر شخصیت و ارزش ها ممکن سرگرمی های علاقه شما و دوستانتان هم طی بیست سال گذشته تغییرات زیادی کرده باشد.گیلبرت برای سنجش این تغییرات دو سوال مطرح کرد.اول اینکه ده سال پیش گروه مورد علاقه موسیقی شما چه گروهی بوده و اکنون حاضرید چه مقدار پول برای بلیت کنسرت همان گروه پرداخت کنید. و مورد دوم اینکه اکنون گروه موسیقی مورد علاقه شما چه گروهی است و ده سال آینده حاضرید چه مقدار پول برای بلیت کنسرت این گروه پرداخت کنید . اکثر افراد حاضرند ۶۱ درصد پول بیشتر برای کنسرت ده سال بعد گروه مورد علاقه خود بپردازند تا کنسرت حال حاضر گروهی که ده سال پیش به آنها علاقه داشتند.همین مسئله نشان می دهد گذر که علاوه بر شخصیت می تواند باعث تغییر علایق و دوستانمان شود.

| روش ایجاد  تغییر در خودتان را یاد بگیرید و به فکر تغییر دیگران نباشید |

شما می توانید با تکرار و تمرین بر روند تغییر شخصیت خودتان تاثیر بگذارید.بهترین راه برای هدایت این تغییر به بهترین شکل این است که از قهرمان زندگی خودتان استفاده کنید.پس در انتخاب قهرمان زندگیتان دقت کنید.اما شما در هیچ صورتی نمی توانید دیگران راتغییر دهید.به همبن علت سعی کنید از قرار گرفتن در شرایطی که مجبور باشید دیگران را تغییر دهید دوری کنید.با این روش ساده می توانید به داشتن زندگی ایده آل نزدیک شوید.به عنوان مثال فردی را که مجبور به تغییر شخصیتش هستید تا بتوانید با او همکاری کنید، استخدام نکنید.به سود و زیان این معامله فکر نکید. چون عنصر غیرقابل تغییری به نام شخصیت دیگران مقابل شما قرار دارد.یا اینکه هزگز رهبری سازمانی که قرار است ذهنیت افرادش را تغییر دهید را قبول نکنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که ذهنیت افراد ،حداقل در یک بازه زمانی معقول، قابل تغییر نیست.اما به راحتی می توانید مهارت آنها را افزایش دهید.یکی از قواعد مهم در زندگی این است که تنها با افرادی کار کنید که به آنها اعتماد دارید.همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که روش ایجاد تغییر در خودتان را یادبگیرید چون نمی توان روی عوض کردن دیگران حساب کرد.همچنین می توانید برای محو کردن بعضی افراد از زندگی خود می توانید هر سال در زمان مشخصی نام افرادی که فکر می کنید نمی توانید با آنها همکاری کنید و یا در ارتباط باشید روی کاغذ بنویسید.سپس آن کاغذها را یکی پس از دیگری آتش بزنید. این اولین قدم برای حذف این افراد از زندگی شماست.

این مقاله از فصل ۱۸ کتاب هنر خوب زندگی کردن انتخاب شده است. شما می توانید مقالات حسابداری ذهنی ، تله روراستی، اثر معکوس، هنر نه گفتن ، شناختن تله تمرکز ، راهکارهای افزایش پول و ثروت  ، شناخت نقاط قوتتان و هنر نادیده گرفتن نظر دیگران که مربوط به همین کتاب است را در سایت دیجی خاطره بخوانید.

.

.

امیدوارم با مطالعه این مقاله یک قدم به زندگی ایده آل نزدیک شوید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.