داشتن افکار مثبت و بزرگ- مثبت اندییشی درباره ی دیگران

در مقالات قبل درباره تاثیر دوستی روی موفقیت و روشهای برقراری ارتباط دوستانه پایدار صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم شما را با تاثیر مثبت اندیشی درباره دیگران بر روی روابط دوستانه آشنا کنیم. اکثر افراد مفهوم تفکر مثبت درباره ی دیگران را درک نمی کنند. بنابراین اکثر شما این تجربه را دارید که دیگران با عجله به سمت شما بیایند و نکته منفی درباره شخصی که می شناسید به شما بگویند. مثلا یکی از همکارانتان قصد دارد پشت سر یکی از کارمندان با شما حرف بزند.یکی از همسایه ها می خواهد درباره مشکلات خصوصی همسایه ها به شما اطلاعاتی بدهد. یا یک مشتری می خواهد جزء به جزء اشتباهات رقیب خود را که می خواهد با شرکتتان همکاری کند را به شما بگوید.

این نکته را به یادداشته باشید که هر فکری افکار مشابه خود را پرورش می دهد. پس اگر به نظر منفی گرایانه درباره دیگران گوش دهید یک خطر واقعی شما را تهدید می کند. به این علت که این مکالمه ی خطرناک باعث منفی شدن افکار شما نسبت به آن فرد می شود. پس اگر مراقب نباشید ممکن است در آینده خودتان را در حالی ببینید که نه تنها از این مکالمات دوری نمی کند بلکه به آتش این افکار منفی هیزم اضافه می کنید. برای دوری از این افکار سعی کنید از صمیم قلب اطرافیانتان ، همسایه ها و هکارانتان را دوست داشته باشید . با آنها رفتار درجه یک و محترمانه ای داشته باشید تا آنها هم برایتان ارزش قائل باشند و به شما احترام بگذارند.

در نهایت سعی کنید در بحث ها تکنیک کم گویی و گزیده گویی را پیش ببرید. به این علت که افراد موفق اغلب سکوت کرده و سعی می کنند شنونده خوبی باشند. آنها افراد دیگر را تشویق می کنند تا درباره خودش ، دیدگاه و دستاوردهایش ، خانواده و دوستانش ، شغل و مشکلاتش صحبت کند. با این کار نه تنها از ایده های خودشان محافظت می کنند بلکه از برنامه دیگران هم باخبر می شوند.

مزایای تکنیک کم گویی و گزیده گویی

این تکنیک دو مزیت مهم برایتان دارد . اول اینکه باعث می شود دوستان بیشتری پیدا کنید . به علاوه باعث می شود که نکات بیشتری را درباره دیگران یاد بگیرید. پس اسن نکته را به خاطر داشته باشید که افراد معمولی بیشتر درباره خودشان حرف می زنند تا اخبار ئ اطلاعاتی که در جهان وجود دارد. پس وقتی شما شانس صحبت کردن به این افراد را بدهید آنها بیشتر از قبل شما را دوست خواهند داشت. بنابراین این تکنیک راحت ترین و مطمئن ترین راه برای دوست یابی است.

مزیت دوم این تکنیک یادگیری بیشتر درباره دیگران است. هرچقدر بیشتر درباره فرآیند فکری و نقاط ضعف و قدرتشان بدانیم ، بهتر می توانیم دلیل انجام کارهای فعلیشان را درک کنیم. پس با این روش تاثیر بیشتری روی آنها میگذاریم و بهتر درکشان کنیم.


همه چیز به این بسنگی دارد که شما چگونه به امور بنگرید . دیوید حی شوارتز


با رعایت این نکات مثبت اندیشی درباره دیگران را به عادت تبدیل کنید

  • بار خود را در مسیر موفقیت کم کرده و برای پیشرفت خودتان را سبک کنید. سعی کنید فردی باشید که دیگران را دوست دارد. این کار باعث می شود حمایت آنها را به دست آورید و سسوخت بیشتری به موتور موفقیتتان برسانید.
  • مثل یک رهبر بزرگ فکر کنید و در ایجاد روابط دوستانه پیشقدم باشید. در هر فرصتی خودتان را به دیگران معرفی کنید.مطمئن شوید اسم فرد مقابل را درست تلفظ می کنید و او هم اسم شما را درست بیان می کنید. همچنین برای حفظ دوستی هایتان در فواصل معینی به دوستانتان پیام بدهید یا با آنها تماس بگیرید.
  • تفاوت و محدودیت انسان ها را بپذیرید. انتظار نداشته باشید که همه ی افراد کامل باشند. همه ی افراد حق دارند متفاوت باشند.پس سعی نکنید یک اصلاح طلب باشید.
  • روی مثبت اندبشی درباره دیگران تمرکز کنید. ویژگی هایی که باعث دوست داشتنی و ارزشمند شدن دیگران می شود را پیدا کنید.روی نکات منفی دیگران تمرکز نکنید. همچنین اجازه ندهید دیگران افکارتان را نسبت به دیگران منفی و مسموم کنند. مثبت باشید تا نتایج مثبتی به دست آورید.
  • کم گویی و گزیده گویی را تمرین کنید. مثل افراد موفق شنونده بهتری باشید و اجازه دهید دیگران بیشتر صحبت کنند. اجازه دهید دیدگاه ، نظرات و دستاوردهایشان را با شما به  اشتراک بگذارند.
  • همیشه ادب و نزاکت را رعایت کنید . این کار باعث می شود دیگران احساس بهتری نسبت به شما داشته باشند . خودتان هم حس بهتری نسبت به خودتان دارید.
  • وقتی با شکستی رو به رو شدید دیگران را سرزنش نکنید. به خاطر داشته باشید که تفکرات شما در زمان شکست تعیین کننده ی ایین است که تا رسیدن به پیروزی چقدر زمان لازم دارید.

این مقاله خلاصه ای از فصل  نهم کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارمو پنجم ، ششم ، هفتم  و هشتم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” تاثیر مثبت اندیشی درباره دیگران  “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.