محصولات پروبیوتیک و پربیوتیک

نقش غذا در وضعیت تغذیه ای، سلامتی و بهبود کیفیت زندگی بسیار مهم است. مواد غذایی فراسودمند برای اولین بار در سال ۱۱۱۳ میلادی در ژاپن برای  پیشگیری از ابتلا به بیماریهای مزمن مانند دیابت، فشارخون بالا، سرطان و همچنین کاهش هزینه های درمانی به بازار عرضه شدند. این دسته از مواد غذایی شامل مواد معدنی مشخص، ویتامین ها، اسیدهای چرب ضروری، فیبرهای رژیمی، ترکیبات فعال زیستی، آنتی اکسیدانها، محصولات پروبیوتیک و پریبیوتیک و سینبیوتیک ها هستند. غذاهای فراسودمند اثرات مفیدی بر سلامت دارند که از جمله آنها می توان به سلامت دستگاه گوارش، سلامت قلب، کنترل کلسترول و کاهش خطر ابتلا به عفونت ها اشاره کرد. همچنین پروبیوتیک ها مقاومت بدن را در برابر حمله عوامل بیماری زا افزایش می دهند. به همین علت در این مقاله به معرفی محصولات پروبیوتیک و پربیوتیک می پردازیم.

در سالهای اخیر نیز همراه با افزایش آگاهی و گزارش اثرات مثبت مصرف محصولات پروبیوتیک و پربیوتیک بر وضعیت سلامتی، مجامع علمی، تولیدکننده ها و مصرف کننده ها توجه زیادی به این ترکیبات نشان داده اند .به طوریکه میزان تولید و مصرف این محصولات در کشورهایی مثل ژاپن، آمریکا و اروپا پیشرفت قابل توجهی داشته است.البته متاسفانه کشورهای جهان سوم به دلیل پاره ای از عوامل علمی، تکنولوژیک و اقتصادی قادر به استفاده گسترده از این محصولات نیستند. به عنوان مثال در اروپا فرآورده های غذایی پروبیوتیکی و پریبیوتیکی ۶۳ درصد از بازار غذاهای سودمند را به خود اختصاص داده است .در ژاپن ۲۷۳ نوع فرآورده محصولات پروبیوتیکی و پریبیوتیکی فرموله و تولید میشود .

بهترین راهکارها برای کاهش فشار خون را در این مقاله بخوانید

| معرفی محصولات پروبیوتیک و پربیوتیک |

پروبیوتیکها میکروارگانیسمهای سودمندی هستند که اگر در مقدار کافی دریافت شوند می توانند اثرات سلامت بخشی داشته باشند. از جمله فرآورده های پروبیوتیک می توان به  شیرهای تخمیری ، شیرهای تازه، ماست، دسرهای منجمد و پنیر اشاره کرد. پروبیوتیکها در بهبود اسهال عفونی حاد، سندروم روده تحریک پذیر ،کولیت اولسراتیو، انتریت نکروتیک، اسهال مقاوم به آنتی بیوتیک، اختلالات کبدی و سرطانهای دستگاه گوارش موثر اند. البته در مصرف پروبیوتیک می توان به محدودیت ها و معایبی مثل ماهیت زنده بودن آنها، بروز مقاومت به آنتی بیوتیکهای معمول مورداستفاده و مقاومت به میکروبهای بیماریزا مستقر در روده میزبان و همچنین هزینه زیاد برای تولید اشاره کرد.

پریبیوتیکها مواد مغذی هستند که به عنوان منبع کربن توسط باکتریهای خاصی مصرف می شوند و بنابراین می توانند به منظور افزایش رشد و بقاء باکتریهای مفید(پروبیوتیکها) استفاده می شوند. از جمله اثرت درمانی ترکیبات پریبیوتیک می توان به اصلاح‌ فلور‌میکروبی‌روده ، کاهش‌pH در‌روده‌ بزرگ ‌و‌به ‌دنبال ‌آن ‌در ‌مدفوع ، افزایش‌ماده‌ خشک ‌دفع‌شده ‌در‌مدفوع  ، کاهش‌یبوست‌ و‌ اثرات‌احتمالی‌ بر‌ازدیاد‌ حرکات‌ روده  جلوگیری ‌از‌ اسهال ،اثر‌حفاظتی ‌در‌مقابل‌ عفونت ‌در‌مجاری ‌معده- روده‌ای ،افزایش‌ در‌ جذب‌املاح ‌گوناگون (‌آهن،‌کلسیم‌‌و‌منیزیم) و کاهش ‌ریسک‌ ابتلا ‌به ‌سرطان‌(به‌خصوص‌سرطان‌روده( اشاره کرد.

| انواع محصولات پریبیوتیک |

پریبیوتیک های طبیعی: در مقادیر گوناگون در شیر، عسل، میوه ها و سبزیجات مانند کاسنی، سیر، پیاز، کنگر فرنگی ومارچوبه، تره فرنگی، موز، چاودارو جو وجود دارد

پریبیوتیک های تجارتی: از منابع طبیعی توسط هیدرولیز کردن پلی ساکاریدها، توسط آنزیم و همچنین سنتز شیمیایی از سوبستراهای دی ساکاریدی استخراج می شوند مانند فروکتواولیگوساکاریدها، زایلواولیگوساکاریدها، ایزومالتوز، الکتولوز گاالکتواولیگوساکاریدها.

اگر استاندارد های بین المللی را بشناسید می توانید با کیفیت و سالم ترین محصولات غذایی را تهیه کنید. برای شناخت این استاندارد ها این مقاله را بخوانید.

منبع: مقاله طبقه بندی محصولات لبنی فراسودمند،بیست و سومین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران

.

.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد


در سایت دیجی خاطره بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. برای نوشتن خاطره خود اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.