منابع مطمئن سرمایه گذاری - جذب و شکل گیری عادتهای خوب - رضایت بخش کردن عادت

درمقالات قبل درباره هدف گذاری ده ساله و شناسایی راه های خودکشی موفقیت و هدف گذاری سی روزه صحبت کردیم . در این مقاله قصد داریم شما را با منابع مطمئن سرمایه گذاری برای رسیدن به هدف آشنا کنیم . اولین منبع مهم سرمایه گذاری روی برنامه جایگزین است. بیشتر اوقات بسیاری از عوامل خارج از کنترل روی هدف شما تأثیر می گذارند. به عنوان مثال ممکن است یک بیماری جدی یا مرگ یکی از اعضای خانواده پیش بیاید، ممکن است کاری که انجام می دهید منحل شود، احتمال دارد حادثه ای برایتان اتفاق بیفتد. بنابراین باید همیشه آمادگی این را داشته باشید که در مسیرهای انحرافی قدم بگذارید. اگر در جاده ای حرکت می کنید و در آنجا به بن بست برخورد کردید، همانجا متوقف نشوید، به خانه ی اول هم برنگردید.

وقتی رهبران نظامی طرحی برای رسیدن به یک هدف تهیه می کنند، برای طرحهای جایگزین هم برنامه ریزی می کنند. اگر یک چیز پیش بینی نشده رخ داد که طرح الف شدنی نبود ، آنها به سراغ طرح ب می روند. شما راحت در هواپیما می نشینید حتی اگر فرودگاهی که قرار بوده هواپیما در آن بنشیند، بسته باشد، زیرا می دانید کسی که هواپیما را هدایت می کند مکانهای جایگزین دیگر برای فرود را می داند و سوخت ذخیره دارد.


به ندرت پیش می آید فردی که به سطوح بالای موفقیت دست یافته مسیرهای انحرافی را مد نظر قرار نداشته باشد. وقتی ما منحرف می شویم نباید اهدافمان را تغییر دهیم، بلکه فقط باید از مسیر جداگانه ای برای رسیدن به هدفمان استفاده کنیم. آنهنا می دانند که جاده ی بن بست به این معناست که نمی توانند به هر کجا که می خواهند بروند. باید جاده ی دیگری را پیدا کنند که آنها را به جایی که می خواهند برساند


چگونه منابع مطمئن سرمایه گذاری را بشناسیم

یک تجارت پیشرو می داند که میزان قدرت او در پنج سال آتی به کارهایی که در پنج سال بعد انجام می دهد، بستگی ندارد بلکه به کارها و سرمایه گذاری های امسال آن وابسته است. سود تنها از یک منبع به دست می آید: سرمایه گذاری. به طور معمول، مردم به سرمایه گذاری در بخش سهام، املاک یا و دیگر فکر می کنند، اما بزرگترین و بهترین نوع سرمایه گذاری، سرمایه گذاری فردی است، خرید چیزهایی که کارایی و قدرت ذهنی ایجاد می کنند. برای سود بردن، برای به دست آوردن پاداشی بیشتر از یک درآمد نرمال در سال پیش رو، باید بر روی خودمان سرمایه گذاری کنیم. باید برای رسیدن به اهدافمان سرمایه گذاری کنیم. دو منبع مطمئن سرمایه گذاری فردی که سودهای بسیاری در سال های آتی به همراه خواهند داشت ، سرمایه گذاری روی تحصیلات و ایده هاست .

یکی از منابع مطمئن سرمایه گذاری تحصیلات است

بر روی تحصیلات سرمایه گذاری کنید. تحصیلات مناسب بهترین سرمایه گذاری است که شما می توانید بر روی خودتان داشته باشید. البته لازم است مطمئن شویم که معنی واقعی تحصیلات را متوجه شده ایم یا نه. برخی از افراد تحصیلات را با تعداد سالهایی که در دانشگاه گذرانده اند یا تعداد مدارک و دیپلم های خود می سنجند، اما این نوع نگرش به تحصیلات لزوما فرد را به موفق نمی  ممکن است یک مدرک یا گواهینامه به شما در شغلتان کمک کند، اما ضامن پیشرفت شغلی شما نخواهد بود. این نکته را بدانید که تجارت به صلاحیت و شایستگی اهمیت میدهد نه مدارک.

برای دیگران، تحصیلات به معنای میزان اطلاعاتی است که فرد در ذهن خود ذخیره کرده است، اما روش آموزشی یادگیری راحت و سریع شما را به آنجایی که می خواهید نمی رساند و بیشتر و بیشتر شما را به کتاب ها، فایل ها و ماشین های ذخیره اطلاعات وابسته می کند. اگر ما فقط بتوانیم کاری را انجام دهیم که یک ماشین هم می تواند، ثابت باقی خواهیم ماند. تحصیلات واقعی، آن نوع تحصیلاتی که ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد، تحصیلاتی است که توسعه یافته و ذهنتان را رشد میدهد. میزان تحصیلات یک فرد به میزان رشد و توسعه ذهن او بستگی دارد. به طور خلاصه، به چگونگی افکارش وابسته است از هر چیزی که توانایی فکر کردن را بهبود ببخشد، تحصیلات محسوب می شود و شما به راه های مختلفی می توانید تحصیلات کسب کنید. پس از همین حالا سرمایه گذاری روی خودتان را آغاز کنید.

 یکی دیگر از منابع مطمئن سرمایه گذاری ، وقت گذاشتن روی ایده هاست

تحصیلات به شما کمک می کند تا به ذهنتان فرم دهید، آن را گشترش داده و به گونه ای آموزش دهید که با موقعیت های جدید مواجه شده و مشکلات را حل کند. آغازگران ایده ها بر روی هدفی وابسته کار می کنند. آنها ذهن شما را تغذیه می کنند و مواد سازنده برای افکارتان فراهم می کنند. بهترین منابع آغازگران ایده ها در کجا قرار دارند؟ تعدادشان زیاد است.اما شروع می توانید تصمیم بگیرید هر ماه حداقل یک کتاب انگیزه بخش بخرید و مجله یا ژورنالی را که بر ایده ها تأکید دارند به طور ماهانه تهیه کنید. با این روش شما میتوانید در یک مدت زمان محدود بهترین افکار موجود را بخوانید و در موردشان فکر کنید.

کلام آخر : اصول رسیدن به موفقیت راحت تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید :

  1. دقیقا مشخص کنید که می خواهید به کجا بروید. تصویری از ده سال بعد خودتان در ذهنتان مجسم کنید.
  2. برنامه ی ده ساله ی خودتان را روی کاغذ بنویسید. زندگی شما آنقدر اهمیت دارد که نباید آن را به دست شانس و سرنوشت سپرد. روی کاغذ بنویسید که می خواهید در زمینه های شغلی، خانوادگی و اجتماعی به کجا برسید.
  3. خودتان را تسلیم تمایلات خویش کنید. اهدافی برای خود تعیین کنید که انرژی بیشتری به شما بدهد. اهدافی که کارها را به پیش
  4. ببرد. این اهداف را برای خود تعیین کنید و لذت واقعی زندگی را کشف کنید. ۴
  5. وقتی اجازه دهید هدفتان شما را جذب خود کند، خودتان را در حال تصمیم گیری درست برای رسیدن به آن اهداف خواهید یافت. ۵.
  6. اهدافتان را به صورت گام به گام دنبال کنید. هر کاری را که انجام می دهید، بدون در نظر گرفتن اینکه چقدر آن کار می تواند کوچک باشد، به عنوان گامی مهم برای هدف خود در نظر بگیرید.
  7. اهداف سی روزه برای خودتان ایجاد کنید و مطمئن باشید تلاش روزانه ثمربخش خواهد بود.
  8. مسیرهای انحرافی را نیز مد نظر قرار دهید. یک مسیر انحرافی یعنی مسیری دیگر. مسیر انحرافی هیچ وقت نباید به معنی تسلیم شدن در برابر هدف باشد. .
  9. بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید. آن چیزهایی را که باعث ایجاد قدرت و کارامدی ذهن می شوند، خریداری کنید. بر روی تحصیلات سرمایه گذاری کنید. بر روی آغازگران ایده ها سرمایه گذاری کنید.

این مقاله خلاصه ای از فصل  دوازدهم  کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم، پنجم ، ششم ، هفتم  ،هشتم  ، نهم ، دهم  و یازدهم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” منابع مطمئن سرمایه گذاری “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.