مهارت شروع نویسندگی بدون معطلی - خاطرات و تجربیات

نویسندگی مانند هر هنر دیگری نیازمند چندین مهارت است . داشتن این مهارت ها علاوه بر بالا بردن کیفیت آثار نوشته شده ، در زندگی روزمره شما نیز کاربرد های بسیاری دارد . البته اصول و فنون بسیاری در نویسندگی تاثسر می گذارد . در اینجا به چند مورد که برای شروع نویسندگی ضروری است اشاره کردیم .

 –سخنوری یا فن بیان و بالا بردن مهارت در نویسندگی– 

این مهارت ضمن بهبود روابط اجتماعی یک نویسنده به چگونگی خلق طرز بیان شخصیت ها در داستان نیز کمک میکند .چراکه فن بیان قوی شخصیت ها خود میتواند از فاکتورهای مثبت در جذابیت داستان باشد . شرکت در کلاس های فن بیان و آیین سخنوری یکی از راه های کسب این مهارت است . 

اگر می خواهید یک قدم به تبدیل شدن به سخنران حرفه ای نزدیک شوید و کابوس سخنرانی در جمع را به لذت بخش ترین کار دنیا تبدیل کنید  این مقاله را از دست ندهید.

 –خوب گوش دادن–

از دیگر مهارتهایی که یک نویسنده باید بدان تسلط داشته باشد خوب گوش دادن است . گوش دادن به همه آنچه که در اطراف ما اتفاق می افتد. چرا که هر اتفاق و هر عاملی می تواند خود یک ایده مناسب برای خلق یک داستان باشد . البته منظور در این جا تنها گوش دادن به اطرافیان نیست . بلکه گوش دادن با توجه است که یک مهارت محسوب می شود.

 –مطالعه و بالا بردن مهارت در نویسندگی–

امروزه مهارت مطالعه به یک علم تبدیل شده که به آن مهندسی مطالعه هم گفته می شود . باید این نکته را مد نظر قرار داد که برای نوشتن باید از مخزن اطلاعات خود استفاده کنید . باید همواره با مطالعه، آن هم از منابع و موضوعات مختلف این مخزن را پر کنید .

مهارت مطالعه و نامه ای برای خدا

 

مطالعه اصلی جدایی ناپذیر از مهارت در نویسندگی است

در مورد هر موضوعی که در دسترس شما قرار میگیرد از کتاب ها گرفته تا روزنامه ها و مجلات باید کمک بگیرید . اگر در طول هر روز دو تا سه ساعت به نوشتن مشغول هستید باید حداقل دو برابر آن مطالعه داشته باشید .
این موضوع مهم را هم در مورد مطالعه درنظر بگیرید که سعی کنید حتما در مورد روانشناسی هم مطالعه داشته باشید. چرا که برای خلق و پرورش شخصیت ها در نوشته ، داشتن اطلاعات روانشناسی امری حیاتی خواهد بود.

برای تبدیل شدن به نویسنده و موفق و رسیدن به هرچیزی که می خواهید کتاب های بنویس تا اتفاق بیفتد و خودت را به فنا نده بهترین راهتما برای شماست:)

منبع : کتاب هنر داستان نویسی اثر مصطفی طاهری مدرس و مربی مهارت های داستان نویسی

.

.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد


برای نوشتن خاطرات خود به شکلی متفاوت و دیجیتال اینجا کلیک کنید


با دیجی خاطره آنلاین و متفاوت خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.