نامه ای برای خدا بنویسید و شکر کنید

اکثر ما از جمله خدا از زبانت بشنود را بارها استفاده کرده ایم. معنی این جمله به این صورت است: امیدوارم که خدا دعای شما را بشنود. بیایید کمی جمله را عوض کنیم و بگوییم خدا از قلمت بشنود. سپس نامه ای برای خدا بنویسیم. نوشتن دعا راهی برای احساس کردن حضور خدا در زندگی ما و همچنین درخواست کمکمان از او و نشانه شکرگزاری ماست.شاید فکر کنیم که خداوند کارهای مهم تری از رسیدگی به دفتر یادداشت گم شده ما دارد . کارهایی مثل جنگ،قحطی و بمب گذاری اما این را بدانید که خدا به تمام حرف های ما توجه می کند.

مشکلات مهم تر است یا نوشتن نامه ای برای خدا

هنگام نوشتن نامه به مشکلات زندگیتان اهمیت ندهید .مثلا ممکن است وسیله مهمی را گم کرده باشید. بگذارید مغزتان با آخرین سرعت کلمات را روی کاغذ بیاورد.حتی برای تحلیل و یا ویرایش نوشته های خود لحظه ای قلم را روی زمین نگذارید. هر وقت توجهتان به سمت مشکلاتتان کشیده شد،می توانید این جملات را تکرار کنید:”فقط روی نوشتن این نامه تمرکز کن. این کار برای راحتی روانت لازم است.اجازه نده چیزی سد راهت شود. دیگر نگران و دلواپس مشکلاتت نباش. فقط کلمات را بدون وقفه روی کاغذ بیاور.این تنها کاری است که در این لحظه باید انجام بدهی. گم شده خود را در بهترین زمان پیدا خواهی کرد. زمانی که قدرت های خودت را پس بگیری و دوباره کشف کنی.هر چیزی که حالا نیاز داری در رون توست. فقط بنویس.” خواهید دید که در کمترین زمان گم شده شما در زندگی پیدا خواهد شد.

آیا جواب پرسش هایتان  فقط از ذهن ناخودآگاه شما می آید

وقتی شب سوال از خودتان می پرسید و صبح جواب آن را می گیرید،ممکن است به خودتان بگویید این ناخودآگاه خودتان است که مشکل شما را حل کرده است. اما به این نکته توجه داشته باشید که خداوند شما را به آن بخشی از ناخودآگاه هدایت مس کند که جواب در آنجاست.البته اگر نامه شما به صورت یک درخواست باشد ممکن است پاسخ را در صبح روز بعد دریافت نکنید.اما چون درخواست شما از خداوند بوده ،مطمئن باشید خداوند به درخواست شما توجه می کند.

مهارت مطالعه و نامه ای برای خدا

شارلوت نامه ای برای خدا نوشت و نتیجه اش را دید

هنریت کلاوسر می گوید: دوست جوانم شارلوت دائما برای خداوند نامه می نویسد.البته بدون اینکه انتظار پاسخ های همیشگی از سوی خداوند را داشته باشد.او نامه هایش را در اختیار من گذاشت . در این نامه ها عمقی وجود داشت که قابل توجه و هیجان انگیز بود. این نامه ها گواه این است که دعا کردن مانند حرف زدن با یک دوست مورداعتماد و داناست.

“خدای عزیز، امروز برای کمک بیشتر د رمورد چیزهای زیادی که زندگی ام در حال وقوع هستند صدایت می زنم.همه آنها برای من مهم هستند. میخواهم به من کمک کنی بدنی کاملا متناسب داشته باشم.برای این کار باید وزن زیادی کم کنم و در کنار ورزش مداوم،غذای سالم تری بخورم.می دانم از پس این مار بر می آیم.لطفا به من کمک کن و انگیزه ام را بالا ببر.

میخواهم پسری را که در خواربار فروشی کار می کند آشنا بشوم. چراکه از بین تمام پسرهایی که تا حالا با آن ها آشنا شده ام،احساس متفاوتی نسبت به او دارم.خواهش میکنم اجازه نده که او مرا مایوس کند.

خواهش می کنم برای آمادگی امتحانات نهایی مرا یاری کن. کمکم کن تا خواسم را جمع کنم و امتحاناتم را با موفقیت پشت سر بگذارم و تکالیف روزانه مدرسه را به خوبی انجام دهم.

و در نهایت درخواست کمک برای پیدا کردن بهترین شغل تابستانی ممکن را دارم.می خواهم کمکم کنی تا وظایف جدیدم را به عنوان نماینده بچه های مدرسه به خوبی انجام دهم و رابطه ام را با دیگران به خوبی حفظ کنم. از اینکه به دعاهایم گوش دای متشکرم.می دانم خواسته های زیادی داشتم اما این را هم می دانم که همیشه بهترین اتفاقات را برایم رقم می زنی.”

کلاوسر می گوید:شارلوت انتظار تحقق تمام خواسته هایش را نداشت.اما از این مطمئن بود که دعاهایش شنیده می شود.نامه ای که چند ماه بعد نوشته شده نشان می دهد که ایمان او بدن پاداش نماند.

“ای خداوند مهربان در حالی که زندگی و شرایط دیگران را تغییر می دهید،می خواهم به خاطر تغییری که در زندگی من ایجاد کردید از شما تشکر کنم. همین حالا داشتم نامه های قبلی را می خواندم و از تعجب خشکم زد.تغییراتی که در زندگی من ایجاد کردید شگفت انگیز است.تابستان فوق العاده ای داشتم. همراه گروه جوان خودم دو سفر عالی داشتم.کار تابستانی ام به عنوان تایپیست باعث شد تا علاوه بر کسب مهارت،انعطاف پزیری خودم را حفظ کنم. به علاوه با پسری که در خواربارفروشی کار می کرد دوست هستم.و در نهایت وضعیت تخصیلی ام حتی با وجود برنامه فشرده خیلی خوب است.احساس خوشبختی می کنم.کارهایم خوب پیش می رود و در حال پیشرفت هستم.متشکرم و خیلی دوستتان دارم.”

دوست دارید نامه ای برای خدا بنویسید،همین حالا شروع کنید

برای خدا نامه ای بنویسید تا از او تشکر کنید.شب ها برای خدا نامه بنویسید و از او سوال کنید.یا در موقع گرفتن تصمیمات مهم از او راهنمایی بخواهید. مطمئن باشید درخواست شما شنیده می شود.

منبع: کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد اثر هنریت کلاوسر

این مقاله از کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد انتخاب شده است.برای دانلود و مطالعه کتاب اینجاکلیک کنید.

 

امیدواریم از این مقاله برایتان مفید بوده باشد


با دیجی خاطره بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای نوشتن خاطره خود اینجا کلیک کنید


با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.