معرفی کتاب . نحوه مطالعه اصولی کتاب

 

اگر کتاب ها و مطالب زیادی را مطالعه کرده باشید، ممکن است در به یادآوردن جزئیات اولین کتاب یا مطلبی که خوانده اید، دچار مشکل شوید. پس شاید این سوال در ذهن شما پدید آمده باشد که خواندن مطالبی که فراموش می کنید چه فایده ای دارد؟ پاسخ این سوال این است که علاوه بر تجربه لذت بخشی که هنگام مطالعه مطلبی که دوست دارید به دست می آورید ، اگر نحوه مطالعه اصولی کتاب رابدانید می توانید مطالب بیشتری را به خاطر بسپارید. یک مشکل مهم هنگام خواندن مطالب، عدم مطالعه گزینشی و کامل مطالب است. به این معنی که اکثر افراد هنگام مظالعه تمرکز نمی کنند و اجازه می دهند ذهن آنها به هرجایی که می خواهد برود.درواقع ما مهم ترین دارایی خود را صرف مسائلی میکنیم که سزاوار این همه دقت نیستند.

شما می توانید در بخش معرفی کتاب سایت با کتاب هایی مثل بنویس تا اتفاق بیفتد، من پیش از تو و چندین کتاب جذاب دیگر آشنا شده و هیجان انگیزترین فصل آنها را تنها در دیجی خاطره بخوانید.

∴ برای به خاطر سپردن مطالب بیشتر از قانون دوبار خواندن استفاده کنید ∴

معمولا برای تسلط بر موسیقی آن را بیش از دوبار می شنویم پس چرا این روش را برای مطالعه امتحان نکنیم. سعی کنید کتاب های کمتری بخوانید اما دقت و تمرکزتان را هنگام مطالعه بالا ببرید. سعی کنید کتاب هایی را انتخاب کنید که ارزش مطالعه داشته باشد. حتما قبل از شروع مطالعه خلاصه ای از کتاب مدنظر خودتان را بخوانید و سعی کنید بهترین نویسنده و مترجم ها را پیدا کنید.  در نهایت کتاب های باارزش را بلافاصله دو بار بخوانید. شما می توانید طی مطالعه کتاب به شکل آرام ومتمرکز اطلاعات زیادی را جذب کنید. طی مطالعه دوم اطلاعات و جزئیات جدیدی به اندوخته های شما اضافه می شود.

نحوه مطالعه اصولی کتاب با رعایت قوانین ساده اما کاربردی

اثربخشی کتاب روی ذهن شما: سعی کنید کاربردی محور مطالعه کنید. به عبارتی کتاب هایی که هیچ ردی روی ذهن شما نمی گذارند، یا کتاب بدی بوده و یا شما آن را بد مطالعه کرده اید، تقریبا ارزشی ندارد و فقط زمان باارزش شما را هدر داده است.

کتاب جنایی را دوبار نخوانید: رمان های هیجان انگیز و جنایی هرچقدر هم جذاب و باارزش باشند، از لیست کتاب هایی با قانون دوبار خواندن خارج می شوند. به این علت که هیچ کس نمی خواهد قاتل را دوبار شناسایی کند.

آینده نگری در مطالعه کتاب: تعیین کنید که قصد دارید در یک سال آینده چند کتاب بخوانید. به این نکته دقت کنید که برای یک مطالعه موثر برای مطالعه هر کتاب زمان بیشتری را پیش بینی کنید تا بتوانید آن را دو و یا حتی سه بار بخوانید.

تا جوانید کتاب های مختلف را امتحان کنید: اگر جوان هستید کمیت را بر کیفیت ترجیح دهید. کتاب هایی با ژانر ها و سبک های مختلف را بخوانید. سعی کنید کتاب های دستانی و غیر داستانی، داستان های کوتاه و شعر بخوانید. بیشتر به دنبال بالا بردن تعداد کتاب های خوانده شده باشید و کیفیت را در اولویت های بعدی قرار دهید. با این کار تصویری واضح از چشم انداز ادبی به دست آورده و قدرت قضاوت خود را افزایش می دهید. تا سی سالگی این روند را ادامه دهید .بعد از سی سالگی فرصت مطالعه کتاب های بی کیفیت را نخواهید داشت.


کمتر بخوانید اما دوبار بخوانید. ” رولف دوبلی “

این مقاله از فصل ۳۶ کتاب هنر خوب زندگی کردن انتخاب شده است. شما می توانید مقالات حسابداری ذهنی ، تله روراستی، اثر معکوس، هنر نه گفتن ، شناختن تله تمرکز ، راهکارهای افزایش پول و ثروت  ،شناخت نقاط قوتتان  ، راهکار ایجاد تغییر در خودتان به بهترین شکل ممکن ، هنر نادیده گرفتن نظر دیگران ، رهایی از دغدغه های اضافی،پیشگیری از بروز مشکلات  و غلبه بر حسادت که مربوط به همین کتاب است را در سایت دیجی خاطره بخوانید.

.

.

امیدوارم با مطالعه مقاله نحوه مطالعه اصولی کتاب یک قدم به زندگی ایده آل نزدیک شوید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.