هنر نویسندگی

نویسندگی را همین حالا آغاز کنیم

شاید برای شما هم این موقغیت پیش آمده باشد که دوست دارید  مطلبی را بنویسید . اما تصور کنید که برای شروع نویسندگی حتما باید کلاس هایی را گذرانده باشید . البته نویسندگی هم نیازمند مهارت هایی است . اما جوهره نویسندگی در وجود هر کسی دیده می شود که نیازمند پرورش است .

— بهترین زمان برای شروع نویسندگی — 

از همین لحظه باید نویسندگی را شروع کرد. نوشتن را شاید بتوان تنها فنی دانست که برای فرا گرفتن و انجام دادن آن قبل از یادگیری و فکر کردن باید انجامش داد.برای تعمیر یک وسیله برقی باید در وهله اول توانایی تعمیر را داشته باشید و برای اینکه در تعمیر توانا شوید باید اول آن را یاد بگیرید ، اما در نویسندگی  اول باید نوشتن را شروع کنید و بعد از اینکه کمی مهارت نویسندگی خود را بالا بردید به یادگیری بپردازید. وقتی که متنی را می نویسید و یا حتی شعری را می سرایید می توانید هزاران بار به عقب برگردید و نوشته خود را  اصلاح کنید و این یکی از بارزترین خصلت های این هنر است .


نویسندگی هنری است که در ضمیر هر کسی وجود دارد اما باید آن را پرورش داد


البته نویسندگی مانند هر مهارت دیگری نیاز به تمرین های خاص خود را دارد.شما می توانید برای مطالعه و آشنایی با کاربردی ترین تمرین ها این مقاله را بخوانید.

— آیا برای نویسندگی به ابزار خاصی احتیاج داریم ؟ —

استفاده از ابزارها آن هم در ابتدا نوشتن ما را محدود می کنند زیرا نویسندگی یک فعالیت خلاقانه است . نوشتن مثل رانندگی نیست که در حین انجام آن باید قوانین را رعایت کرد حتی کشیدن یک تابلو و یا  ساخت یک اثر هم این شرایط را ندارد و در حین انجام باید از ابزارها استفاده و قوانین را اجرا کرد چرا که نمی توان پس از پایان بازگشت و دوباره اصلاح کرد اما در نوشتن وقتی که متنی را می نویسید و یا حتی شعری را می سرایید می توانید هزاران بار به عقب برگردید و اصلاح کنید و این یکی از بارزترین خصلت های این هنر است .

یکی از جادویی ترین ابزارها برای نویسندگی خلاقیت است.برای به اوج رساندن خلاقیت خود این مقاله را از دست ندهید.

 — چگونه نویسنده ای ماهر شویم ؟ — 

هنر نوشتن همچون هر هنر دیگری به مرور زمان و با تلاش بسیار تکامل پیدا میکند و وقتی که یک نویسنده به حد استادی می رسد می تواند یک شاهکار خلق کند و این فقط و فقط با تمرین نوشتن میسر می شود . اگر برای نویسنده شدن تمرین نکنید درست مثل آهنگری خواهید بود که شبانه روز بر آهن سخت ضربه میزند اما هیچ قطعه ای را  نمی سازد ، باید افکار سخت شما در کوره تمرین ذوب شود تا با چکش های نهایی به یک ابزار قدرتمند تبدیل شود .

یکی از راه های بالابردن مهارت نویسندگی مطالعه است.مطمئن باشید کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد در این راه به شما کمک می کند.

منبع : کتاب هنر داستان نویسی اثر مصطفی طاهری مدرس و مربی مهارت های داستان نویسی

.

.

امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد


در سایت دیجی خاطره به راحتی تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید .برای نوشتن خاطره خود اینجا کلیک کنید

دیجی خاطره تجربه خاطره نویسی دیجیتال 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.