روی نتیجه تمرکز کنید ، موانع خودبه خود از بین خواهند رفت- هدف گذاری ده ساله - ساذه سازی عادتهای خوب

پیشرفت های تاریخ بشر از جمله اختراعات و اکتافات بزرگ در زمینه های پزشکی ،  مهندسی و موفقیت های تجاری قبل از اینکه به واقعیت تبدیل شوند ، ابتدا در ذهن تصویر سازی شده اند. قمر های کوچک به خاطر اکتشافات تصادفی به دور زمین نمی چرخند. اطلاعات دقیق ما درباره ی این موضوع به این خاطر است که دانشمندان غلبه بر فضا را برای خود به یک هدف تبدیل کرده اند. یک هدف یک مقصود و یک نیت است . هدف چیزی بیشتر از یک رویاست. هدف رویایی است که برای رسیدن به آن عملی صورت گرفته و تلاشی شده باشد. هدف داشتن یعنی گذر کردن از مرحله ی افسوس ها و ای کاش هاست. هدف شما همان چیزی است که تمامم تلاشتان را برای رسیدن به آن انجام خواهید داد. برای انجام هر چه بهتر این کار لازم است بهترین روش هدف گذاری ده ساله را بدانید.

برای داشتن زندگی بهتر باید برای ده سال آینده خود برنامه داشته باشید. شما باید تصویری از انچه می خواهید در ده سال آینده داشته باشید و جایگاهی که می خواهید به دست بیاورید را در ذهنتان مجسم کنید.این طرز تفکر بسیار مهم است. اگر فردی نتواند اهداف بلند مدت خود را شمخص کند سالهای سال را بدون پیشرفت خواهد گذراند ، همان که هست باقی می ماند و در پستی و بلندی های زندگی با شکست مواجه خواهد شد. همانطور که اگر یک شرکت از برنامه ریزی برای آینده خود غافل شود تنها یک تجارت سطح پایین باقی خواهد ماندو شاید امیدی به ادامه ی راه این شرکت نباشد.


ما بدون اهداف نمی توانیم رشد کنیم. مهم نیست که شما کجا بودید یا کجا هستید، مهم این است که به کجا خواهید رسید. دیو ماهونی


داستان دیو ماهونی و هدف گذاری

هیچ وقت اتفاقی نمی افتد، هیچ گامی به جلو برداشته نمی شود مگر اینکه هدفی ایجاد شده باشد. افراد بدون هدف در زندگی سرگردان خواهند بود. آنها بدون اینکه بدانند به کجا می روند ، سکندری می خورند. پس هیچ وقت به جایی نمی رسند. اهداف همانقدر برای موفقیت ضروری هستند که هوا برای زنده بودن مهم است. هیچ کس تا به حال نتوانسته بدون هدف به موفقیت برسد همانطور که هیچ کس بدون هوا زنده نخواهد ماند. پس دقیقا مشخص کنید که چه می خواهید و می خواهید به کجا بروید.

دیو ماهونی از آن دسته از انسان ها بود که می دانست از زندگی چه می خواهد. او توانست در سن بیست و هفت سالگی از شغلی کم درآمد در بخش های پایین یک شرکت آژانس تبلیغاتی به پست معاون آن آژانس ترفیع پیدا کند . او در سن سی و سه سالگی رئیس شرکت گود هیومر شد.

راهنمای هدف گذاری ده ساله به سبک دیوید جی شووارتز

شما مانند یک شرکت تجاری هستید. استعداد،مهارت و توانایی های شما محصولاتتان هستند. شما می خواهید محصولاتتان را تا جایی گسترش دهید تا بتوانید با بالاترین قیمت ممکن آنها را بفروشید. برنامه ریزی ده ساله این مار را برایتان انجام خواهد داد. برای انجام درست این برنامه ریزی باید به دو نکته ی مهم توجه کنید . اول اینکه آینده خود را بر اساس سه بخش کار ، خانه ، خانواده و اجتماع تقسیم بندی کنید. این تقسیم بندی باعث می شود که دچار گیجی و سردرگمی نشده و کمک می کند که یک تصویر کلی در ذهنتان داشته باشید.دوم اینکه به دقت به سوالات مهمی از قبیل دستاوردهایی که می خواهید به دست بیاورید، می خواهید به چه فردی تبدیل شوید و چه چیزی باعث رضایتتان در زندگی می شود پاسخ دهید.

مثالی برای برنامه ریزی ده ساله کاری

 • می خواهید به چه سطح درآمدی برسید؟
 • دنبال چه سطحی از مسئولیت ها هستید؟
 • می خواهید چه میزان درآمد و اعتباری به دست بیاورید؟
 • انتظار چه پرستیژی را از شغلتان دارید؟

مثال برنامه ریزی ده ساله برای خانه و خانواده

 •  می خواهید چه سطحی از زندگی را برای خود و خانواده خود فراهم کنید؟
 • می خواهید در چه نوع خانه ای زندگی کنید ؟
 • چه نوع حمایت مالی را برای زمانی که فرزندانتان بزرگ شدند در نظر دارید ؟

برنامه ریزی ده ساله برای بخش اجتماع

 • می خواید چه دوستانی داشته باشید؟
 • می خواهید به چه گروه های اجتماعی بپیوندید؟
 • می خواهید به چه جایگاهی در زمینه ی رهبری اجتماعی برسید ؟
 • می خواهید در چه جنبش های ارزشمندی قهرمان شوید ؟

این مقاله خلاصه ای از فصل  دوازدهم  کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارم، پنجم ، ششم ، هفتم  ،هشتم  ، نهم ، دهم  و یازدهم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” هدف گذاری ده ساله “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.