فقط وارد عمل شوید-ویژگی افراد عمل گرا

اگر میخواهید زندگی متفاوتی داشته باشید پس آن را خوشحال کنید.تمام تفکرات،مدیتیشن ها،داروهای ضدافسردگی و برنامه ها در دنیا نمی توانند زندگی شما را به سطح بالاتری ارتقا دهند اگر خودتان قدمی به جلو برندارید و تغییر نکنید.حتی به این صورت نیست که تنها با تکیه بر افکار مثبت بتوانید زندگی خود را تغییر دهید بلکه باید وارد عمل شوید تا زندگیتان به بهترین شکل تغییر کند.

همه ما منتظر لحظه و یا تجربه ای هسنیم که همه چیز در ذهنمان کامل و بی نقص شود.لحظه لی که تمام افکار ما شفاف،احساساتمان مثبت،و اضطرابمان کاملا برطرف شده باشد.اما زندگی اینطور عمل نمی کند.زندگی هیچ وقت حالت کامل و بی عیب و نقصی ندارد.اگر فقط منظر باشید تا با افکارتان بتوانید مشکلات را حل کنید نه تنها مشکلات حل نمی شود بلکه ممکن است شرایط بدتر و سخت تر شود.در نهایت این جمله کلیدی را به یادداشته باشید که برای بهبود دنیای درونتان باید وارد عمل شوید.پس کمتر فکر و خیال کنید و وارد فاز عملیاتی شوید.

اگر می خواهید بدانید که در دسته افراد فعال و عملگرا هستید یا نه این مقاله را از دست ندهید.

•وارد عمل شوید قبل از اینکه مرگ این فرصت را از شما بگیرد •

همه ی ما فنا پذیریم.پس مرگ برای همه ی ما حتمی است و هیچ راه فراری از آن نیست.تصور کنید فردی تا به چند قدمی مرگ نزدیک شده.همانطور که روی تخت دراز کشیده و زندگی اش را مرورو می کند.هرگز تغییرات مثبتی را در زندگی خود ایجاد نکرده،در همان شغل حوصله سربر قبلی خودش مانده و اضافه وزنش را تا روزی که قرار است بمیرد تحمل کرده.کتاب های زیادی خوانده اما از هیچ کدام از آنها در زندگی استفاده نکرده.

رژیم های غذایی زیادی را برسی کرده اما قانون وارد عمل شوید را حتی برای یکی از آنها استفاده نکرده.بارها اعتماد به نفس و انگیزه خودش را در زندگی بالا برده اما هیچ استفاده ای از آن نکرده.در این لحظه احساس پشیمانی و افسوس مثل خوره به جان قلب و ذهنش افتاده که بسیار دردناک و غیرقابل تحمل است.در آن لحظه هم از مرگ می ترسد هم تنها چیزی است که می تواند او را از این بدبختی نجات دهد.

تنها راه نجات از این حالت این است که همان کارهایی را که برای تغییر در زندگی نیاز دارید انجام دهید.زندگی خود را با توجه به قانون”وارد عمل شوید”آن طور که می خواهید بسازید و به آن افتخار کنید.در این راه می توانید از کوهنوردان حرفه ای الهام بگیرید.همه کوهنوردان به قله صعود نمی کنند بلکه بعضی از آنها برمی گردند تا خودشان را مجهز کنند و دوباره به راهشان ادامه دهند.آنها دوست ندارند در اول راه بمانند .چادر خود را جمع کرده و رو به جلو حرکت می کنند و وقتی می میرند تمام تلاش خود را کرده اند.

• به جای زیر و رو گذشته به فکر ساختن آینده باشید •

همه ما ممکن است در گذشته خود گیر بیفتیم .در واقع این افکارهمگی دلیلی است که به خودمان بگوییم”نمی توانم” و راهی آسان را برای فرار از مسئولیت ها در زندگی انتخاب کنیم.ولی این نکته را بدانید که اگر با تمام وجود بخواهید و وارد عمل شوید هیچ چیزی نمی تواند مانعی برای شما در رسیدن به اهدافتان باشد.برای رهایی از گذشته باید آینده ای محشر و عالی ،برزگ تر از هر جیزی که تا حالا انجام داده اید، برای خودتان بسازید.در واقع وقتی آینده پیش روی شما باشد اصلا فرصتی برای برگشتن و نگاه کردن به گذشته ندارید و تمام توجهتان به آینده متمرکز می شود.

نوشتن اهداف و وارد عمل شدن

• تنها دو قدم با یک تغییر بزرگ در زندگی فاصله دارید •

از کارهای بی هدف و کسل کننده دست بردارید

شاید به نظر  شما تماشای تلوزیون و خواندن مجله کار بسیار سرگرم کننده ای باشد اما به این فکر کنید که شاید همین عادت ها شما را از موقعیت اجتماعی بهتر و موفقیت بیشتر در زندگی دور کرده است.پس هر وقت که فکر نتوانستن سراغ شما آمد این در اولین گام این عادت ها را کنار بگذارید.اجازه ندهید که شرایط درونی شما بر کیفیت زندگیتان تاثیر بگذارد.

نگاهی دقیق و طولانی به زندگی خود داشته بیندازید.با خودتان صادق باشید.به جای اینکه زمان خود را با بهانه آوردن تلف کنید رفتار هایی که مانع پیشرفتان شدند را برسی کنید..این را بدانید که شما متفاوت تر و یا  برتر از هیچ کس دیگری نیستید.تنها تفاوت شما این است که به قوانینی متفاوت از دیگران برای ایجاد تغییر در زندگی نیاز داشتید.

وارد عمل شوید و رو به جلو حرکت کنید

تغییر در زندگی فقط با انجام ندادن بعضی از کارها ایجاد نمی شود.برای ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی باید وارد عمل شوید و عادت های درست و مفیدی را برای خودتان ایجاد کنید تا در مسیر درست قرار بگیرید.نتیجه و دستاورد مورد انتظارتان را ارزیابی کنید.قدم های بعدی برای رسیدن به آن اهداف را مشخص کرده و خودتان را در قبال تک تک این قدم ها مسئول بدانید.


تو همانی که انجام می دهی نه چیزی که می گویی انجام خواهی داد.“کارل گوستاویونگ”

این دوگام،وارد عمل شدن و ترک عادت ها،کاملا به هم مرتبط است.ترک عادات مخصوصا اگر معتادگونه باشد بسیار سخت است.اما پاک کردن عادت و رفتارهای بد برای جایگزینی عادات خوب لازم است.در واقع ترک عادت های بد کمکی نمی کند مگر اینکه آنها را با عادات خوب جیگزین کنید.در این صورت می توانید به زندگی که همیشه آرزویش را داشتید برسید.بعد از ین مرحله لازم است که وارد عمل شوید هر چه در چنته دارید رو کنید.

• خلاصه ای کاربردی از کتاب خودت را به فتا نده از زبان نویسنده •

  • تمام جملات کلیدی که گفتم در ایت راه نقش دارند.تو مشتاقی وارد عمل شوی و بی اطمینانی که همراه آن خواهد بود.
  • «من مصمم هستم» یعنی که با عزم و اراده وارد عمل شوید،اهدافت را دنبال کنی،عمل کنی.تا شکست نخوری طعم چیروزی را نخواهی چشید.
  • بایدبا تمام وجود ایجاد تغییر در زندگیت را بخواهی.من (نویسنده)نمی توانم کاری برایت انجام دهم.اعتماد به نفس تو را نجات نخواهد داد.آینده ات به طور ناگهانی و خود به خود بهتر نخواهد شد.نگرانی هایت به یکباره رفع نخواهند شد.شرایط جدیدت فورا تو را جسور و قابل تحسین نمی کند.فقط خودت می توانی ثابت کنی که چه استعدادهایی داری.
  • بیشتر از این اجازه نده ذهنت تو را کنترل کند.اجازه نده با بهانه،حواس پرتی و نگرانی هایش مانع راهت شود.تو افکارت نیستی بلکه نتیجه اعمالت هستی.تو همان چیزی هستی که انجام می دهی و این اعمالت هستند که تو را از جایی که هستی به جایی که می خواهی باشی می برند.

این مطلب از آخرین فصل کتاب خودت را به فنا نده انتخاب شده است.شما می توانید خلاصه ای کاربردی از فصل اول ، دوم، سوم، چهارم ، پنجم ، ششم ، هفتم و هشتم این کتاب را تنها در این سایت مطالعه کنید.

.

.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.