فقط وارد عمل شوید-ویژگی افراد عمل گرا

همه ی رهبران در زمینه های مختلف با این نکته موافق اند که ما در بالاترین مرتبه ها با کمبود مواجه هستیم، افراد متخصصی که بتوانند جایگاه های کلیدی را به خود اختصاص دهند  و ویژگی افراد عمل گرا را داشته باشند. براساس این گفته، در واقع جای زیادی برای افراد عملگرا در درجات بالا وجود دارد. همان طور که یکی از مدیران بیان می کرد، انسان های نسبتا متخصص زیاد هستند، اما اغلب یکی از ترکیبات موفقیت وجود ندارد. این ترکیب توانایی انجام امور و کسب نتایج است.

هر شغل بزرگی چه این انجام یک تجارت باشد، یا یک فروش درجه بالا، چه در زمینه ی علوم باشد، چه نظام یا دولت ، نیازمند فردی که به اعمال فکر می کند. مدیران کارفرمایی که به دنبال یک فرد فعال هستند، به دنبال جواب پرسش هایی نظیر: «آیا او این را انجام خواهد داد؟» «آیا او امور را تا آخر دنبال خواهد کرد؟» «آیا او می تواند به تنهایی و بدون کمک دیگران کار خود را با موفقیت انجا دهد؟» «آیا می تواند نتایج خوبی کسب کند یا فقط حرف زدن را یاد گرفته است؟» همه این پرسش ها یک هدف را دنبال می کنند: «یافتن اینکه آیا فرد مورد نظر مرد عمل هست یا خیر.»

اگر می خواهید نیروی محرکه ای برای تبدیل شدن به فردی فعال و عمل گرا به دست آورید پیشنهاد میکنم این مقاله را از دست ندهید.

ویژگی های افراد عمل گرا و وجه تمایز آنها را بهتر بشناسید

با مطالعه دقیق عادت های افراد موفقز و معمولی متوجه می شوید که آنها در دو دسته طبقه بندی می شوند. افراد موفق فعال هستند. افراد متوسط، افراد عادی، انسانهای ناموفق، منفعل هستند . ما می توانیم با مطالعه ی هر دو گروه به یک اصل موفقیت برسیم. فرد عملگرا موفق است .او دست به عمل می زند، کارها را انجام می دهد، ایده ها و طرح ها را دنبال می کند. اما فرد منفعل کننده اینطور نیست. او انجام امور را آنقدر به تعویق می اندازد که برایش اثبات می شود که نباید یا نمی تواند آن کار را انجام دهد یا اینکه دیگر برای آن کار دیر شده است.

تفاوت بین فرد فعال و فرد منفعل به شیوه های کوچک و متعددی مشخص می شود. فرد فعال برای یک تعطیلات برنامه ریزی می کند. به آن تعطیلات می رود. اما فرد منفعل برای یک تعطیلات برنامه ریزی می کند، اما آن را تا سال بعد به تعویق می اندازد. فرد فعال تصمیم می گیرد که باید به طور مرتب به کلیسا برود. همین کار را هم انجام می دهد. فرد منفعل فکر می کند ایده ی خوبی است که مرتب به کلیسا برود، اما راه های برای به تعویق انداختن این عادت جدید پیدا می کند. فرد فعال احساس می کند که باید یادداشتی برای یکی از آشنایان بفرستد و به او به خاطر دستاوردهایش تبریک بگوید. او این یادداشت را می نویسد. تحت شرایط مشابه، فرد منفعل دلیل خوبی برای به تعویق انداختن نگارش این یادداشت پیدا می کند و این یادداشت هرگز نوشته نمی شود.

چرا ویژگی افراد عمل گرا آنها را به موفقیت های بزرگی می رساند ؟

تفاوت هایی که در بالا گفته شد در چیزهای بزرگ نیز نمایان میشود. فرد فعال می خواهد تجارتی را برای خودش راه اندازی کند. او این کار را انجام میدهد. فرد منفعل هم می خواهد تجارتی برای خود راه اندازی کند، اما درست در موعد مقرر دلیل خوبی برای عدم انجام این کار پیدا می کند. فرد فعال، که چهل سال دارد، تصمیم می گیرد که می خواهد خط کار جدیدی را آغاز کند. این کار را هم انجام می دهد. همین ایده به ذهن فرد منفعل هم می رسد، اما او با خودش بحثی را درباره انجام ندادن این کار انجام می دهد.

تفاوت بین فردان فعال و منفعل در همه ی رفتارهای ایشان نمایان می شود. فرد فعال کارهایی را که می خواهد انجام میدهد و در نتیجه اعتماد به نفس، احساس امنیت درونی، اتکا به خویش و درآمد بیشتر به دست می آورد. فرد منفعل کارهایی را که می خواهد انجام نمی دهد، زیرا دست به عمل نمی شود. در نتیجه اعتماد به نفس خود را از دست می دهد، و یک زندگی متوسط خواهد داشت. فرد فعال وارد عمل می شود. فرد منعل می خواهد انجام دهد اما انجام نمی دهد. همه ی افراد می خواهند یک فرد فعال باشند. بنابراین بیایید عادت عمل را در خودمان نهادینه کنیم.

کلام اخر : عمل کنید و فعال باشید تا از اکثر افراد چندین گام جلوتر باشید :

داشتن ایده های خوب برای موفقیت کافی نیست. یک ایده ی نسبتا خوب که بر روی آن کار شده و توسعه یافته است، ۱۰۰ درصد بهتر از ایده ای فوق العاده است که فقط در حد ایده است و کاری در زمینه ی آن صورت نگرفته است. به این نکته توجه کنید. هر چیزی ما در این دنیا داریم، از ماهواره ها گرفته  تا آسمان خراش ها تا غذای کودک، تنها ایده هایی بوده اند که بر روی آنها کار شده است.

بسیاری از افراد منفعل به این خاطر چنین شیوه ای را برای زندگی خود انتخاب کرده اند که اصرار دارند تا زمانی که همه چیز ۱۰۰ درصد مطلوب شود منتظر بمانند، سپس دست به عمل زنند. کمال گرایی کاملا مطلوب است، اما هیچ چیز ساخت بشر یا طراحی شده از سوی انسان مطلقأ کامل نیست و نمی تواند باشد. بنابراین انتظار برای اینکه شرایط در حد کمال میسر شود، یعنی انتظار برای همیشه.

 

این مقاله خلاصه ای از فصل  دهم کتاب جادوی فکر بزرگ است. شما می توانید برای مطالعه خلاصه ای از فصل اول ، دوم،چهارمو پنجم ، ششم ، هفتم  ،هشتم  و نهم این کتاب روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

.

امیدوارم مطالعه مقاله ” ویژگی افراد عمل گرا  “شما را به آرزوهایتان برساند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.