کار گروهی و توانایی برقراری ارتباط مناسب و اصولی و هدفمند- آیین دوست یابی

اگر هدف مشخصی در زندگی خود دارید ،بهتر است برای رسیدن به ششان قاطعانه تصمیماتی بگیرید. به عنوان مثال بهتر  است راهی برای دادن انگیزه به خودتان و ارزیابی پیشرفتتان در رسیدن به هدف در نظر بگیرید. یکی از راه های رسیدن به این پیشنهادات ملاقات منظم با دوستان و افراد همفکر با شماست. وقتی مجبور باشید تا زمان ملاقات بعدی کار های مشخص شده در گروه را انجام دهید،انگیزه بیشتری برای تکمیل کار پیدا می کنید. با استفاده از کارگروهی اصولی و هدفمند و قرار گرفتن در جمع دوستانتان ،می توانید به بالاترین حد توان خود برسید. حتی وقتی افق دیدتان محدود می شود کمک دوستانتان هدف و مقصد را به شما یادآوری می کند.پس کارگروهی اصولی و هدفمند را فراموش نکنید.

*مزایای کارگروهی اصولی و هدفمند از زبان هنریت کلاوسر*

سالهاست که از عضویت در گروه سیمور سود زیادی می برم.ما هفته اس یک بار و دقیقا راس ساعت ۸ صبح همدیگر را می بینیم. اعضای گروه همیشه راس ساعت تعیین شده می رسند و آماده اند تا درباره کارهایی که در طول هفته انجام داده یا نداده اند گزارش بدهند. این افراد برای وقت همدیگر ارزش قائل بوده و بنابراین خیلی کم درباره مسائل شخصی خود در گروه صحبت می کنند.

شما می توانید گروهی تشکیل بدهید در طول زمان های مشخصی با یکدیگر ملاقات کنید. به هر نفر حدودا پانزده دقیقه فرصت بدهید تا درباره اهداف خود صحبت کند. البته بهتر است کسی حرف او را قطع نکند.شما می توانید از یک نفر کمک بگیرید تا وقترا نگه دارد تا کسی بیشتر از دیگران در گروه صحبت نکند. شاید لازم باد بعد از اتمام صحبت های همه برای جمع بندی و تعیین برنامه هفته بعد،دوباره به هر نفر ۱۰ دقیقه فرصت صحبت کردن بدهید. اسن را بدانید که چه از قبل قوانین مشخصی برای گروه خود داشته باشید و چه به مرور زمان قوانین تازه ای برای گروه وضع کنید، شرکت منظم و استفاده از قدرت کارگروهی اصولی و هدفمند می تواند راهنمای خوبی برای طی کردن مسیر گام به گام موفقیت شما باشد.

*گروه موفقیت باربارا شر نویسنده کتاب آرزوگری*

به واسطه کارگروهی افراد به یکدیگر در رسیدن به رویاهایشان کمک می کند. روش کار در این گروه به این صورت است که اعضای کروه هر هفته در یک دفترچه کوچک اهداف مربوط به همانم هفته را می نویسند.این اهداف همان قطعه های کوچک پازل است که در نهایت تصویر بزرگ را خواهد ساخت. بعد از آن اعضا قول هایی را که دیگران می دهند را هم در دفتر خود یادداشت می کنند. این کار تک تک افراد را متعهد می کند چرا که باید برای انجام یا عدم انجام اهداف خود پاسخگو باشند.

⇐این را بدانید که دو اصل کلی برای رسیدن به اهداف وجود دارد:

  • اگر مسیر درستی را انتخاب کرده باشید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به پیشروی ادامه بدهید.
  • خوب است افرادی را در کنار خود داشته باشید کهبه شما ایمان داشته باشند و راهنمایی تان کنند.همچنین باعث ایجاد انگیزه در شما شوند.

⇐اگر فردی به شما قول انجام کاری را داد بهتر است این سوال ها را از او بپرسید:

  • در گام بعدی خود چه کاری انجام می دهی؟
  • مدت زمان لازم برای اتمام کار چقدر است؟

شما همچنین می وانید از عبارت کلیدی “وقتی کار را تمام کردی با من تماس بگیر ” استفاده کنید. البته دقت داشته باشید حتتی اگر طرف مقابل شما صمیمی ترین دوستتان هم باشد ،این تماس فقط یک تماس کاری است. و در نتیجه اگر خواستید درباره مسائل دوستانه صحبت کنید تماس جداگانه ای داشته باشید.

هنر تعهد و کارگروهی اصولی و هدفمند

هنر تعهد لازمه رسیدن به اهداف و موفقیت در زندگی است. اگر میخواهید درباره آن بیشتر بدانید این مقاله را بخوانید.

*بهترین ویژگی کارگروهی اصولی و هدفمند و گروه مناسب برای رسیدن به هدف ایده آل*

گروه هدف باید بی چون و چرا از شما دفاع کند.این گروه جایی برای بحث و تبادل نظر بین افراد هم سطح است که تنها هدف آن تشویق و دادن انگیزه به همه اعضا است. یک گروه هدف خوب به جای اینکه روینداشته های اعضا تمرکز کند، برای داشته ها و اهداف تحقق یافته افراد ارزش قائل است.به این صورت است که قدم های لرزان افراد کم سابقه در گروه تبدیل به گام های محکمی برای رسیدن به اهدافشان می شود. به عبارتی هنگامی که در جاده زندگی آرام آرام پیش می روی و هر هدفی که داری حواست به دونات باشد نه سوراخ وسط آن.

البته منظور از سخت نگرفتن،آسان گیری بیش از حد در گروه نیست.بلکه  باید از افراد گروه به اندازه توانایی های آنها انتظار داشت.شما با گفتن جمله طلایی “تو می توانی ” به اعضا گروه ،اعتماد به نفس را به آنها تزریق می کنید.در این صورت است که افراد به خودشان بیشتراعتماد می کنند .

البته گاهی اوقات به عقب برگشتن لازم است. به این معنی که هر چقدر جلسات گروهی و کارگروهی بیشتر ادامه داشته باشد، نفش آن در کمک اعضا به یکدیگر پررنگ تر است.گاهی اوقات لازم است افراد را یاد موفقیت ها و پیروزی های گذشته بیاندازید و از آنها پلی برای رسیدن به موفقیت های آینده بسازید.

*یادتان باشد که نتیجه گرفتن از کارگروهی زمانبر است*

ممکن است لازم باسد که شما چندسال در گروه شرکت کنید و چندین دفتر هدف نویسی هفتگی را پرکنید تا به نتیجه برسید. این را بدانید که این دفترها بسیار باارزش هستند.چراکه به شما نشان می دهند چه مسیری را طی کردید تا به نقطه از موفقیت که آرزویش را داشتید برسید.وقتی به علامت هایی که برای انجام هدف های هفتگی روی دفتر زده شده نگاه می کنید، می تتوانید پیروزی ها و موفقیت های کوچک خود را برای رسیدن به موفقیت نهایی و ثمره کارگروهی را ببینید.

این را بدانید که موفقیت و رسیدن به هدف امری تدریجی است اما معمولا شما را غافلگیر می کند.مهمترین نکته این است که در مسیر رسیدن به هدف آهسته وو پیوسته پیش برویدو نشانه ها را پیدا کنید . در نهایت می بینید که قبل از اینکه متوجه شوید به موفقیتی که یک زمانی آن را دست نیافنتی می دانستید،رسیده اید.

*در نهایت نوبت شماست که وارد عمل شوید*

کتاب آرزوگری نوشته باربارا شر را بخوانید. گروهی تشکیل بدهید که اهداف اعضای آن با اهداف شما هم مسیر باشد.در حالیکه به تدریج در جهت رسیدن به هدف پیش می روید همدیگر را تشویق کنید.هر هفته از همدیگر بپرسید که : “تا هفته بعد برای رسیدن به هدف خود چه شیوه ای را درپیش می گیری؟”. آمن را نوشته و هفته بعد در گروه گزارش دهید.می بینید که اهداف قدیمی به تاریخ پیوسته و اهداف جدید جای آن را پر می کنند.هر قله ای را که آرزویش را داشتید را فتح می کنید و به جایی می رسید که حتی تصورش را هم نمی کردید.

این مقاله از فصل سیزدهم کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد انتخاب شده است. شما می توانید برای مطالعه بیشتر مقالات مرتبط به این کتاب اینجا کلیک کنید.

.

.

امیدواریم از مطالعه  مقاله روش کارگروهی اصولی و هدفمند لذت برده باشید


 می توانید در این سایت بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.