کتاب تئوری موسیقی

کتاب تئوری موسیقی برای این طراحی شده که اطلاعات مهمی در زمینه های مختلف موسیقی از جمله مهارت در نگهداری ریتم موسیقی، خواندن نت و ساخت یک آهنگ را در اختیار شما قرار بدهد. نکته جالب این کتاب این است که هر فصل آن به شکلی مستقل نوشته شده است. یعنی لازم نیست همه فصل های قبلی را بخوانید تا فصل بعدی را بفهمید. اما ترتیب فصل ها از مفاهیم ساده به سمت پیچیده است. پس بهتر است قدم به قدم با این کتاب جلو بروید. روش استفاده از این کتاب بسیار راحت است. فقط لازم است پشت پیانو خود بنشینید ، گیتارتان را بردارید و یا هر سازی که می زنید را دم دستتان بگذارید. سپس هر چند صفحه یکبار اطلاعاتی را که از کتاب یاد گرفته اید روی سازتان تمرین کنید.

با داشتن این کتاب می توانید از سفر خود در دنیای تئوری موسیقی نهایت لذت را ببرید. گوش دادن به موسیقی،نواختن ساز و آهنگ سازی از لذت بخش ترین تجربه هایی است که می توانید داشته باشید. با این کتاب می توانید سرعت یادگیری خود را تا چندین برابر افزایش دهید. مهم ترین نکته درباره این کتاب این است که برای تمام سطح ها از مبتدی تا حرفه ای مناسب و کاربردی است. به این صورت که اگر ابتدای راه موسیقی هستید از بخش اول متاب شروع کنید. اگر با مبانی ریتم آشنا بوده و می خواهید نت خوانی را یاد بگیرید از بخش دوم شروع کنید. اگر نوازنده آموزش دیده هستید از بخش سوم که شامل مبانی توالی آکورد ، گام و کادانس هاست شروع کنید. بخش چهارم هم شامل ایده هایی برای ساخت موسیقی و کاملا مناسب برای حرفه ای هاست.


بخشی از فصل سوم کتاب تئوری موسیقی : سکوت :


گاهی مهمترین قسمت یک مکالمه چیزهایی است که گفته نمی شود. به همین ترتیب، خیلی وقتها نتهایی که نواخته نمی شوند تأثیر زیادی در قطعه می گذارند.

به این نتهای بی صدا، سکوت می گویند. وقتی در یک قطعه ی موسیقی یک علامت سکوت می بینید، نباید کاری بکنید جز اینکه به شمارش ضربها در طول سکوت ادامه دهید. سکوت به ویژه وقتی مهم است که موسیقی ای مینویسید که بقیه اجرا کنند، یا اثر آهنگساز دیگری را می خوانید. چون سکوت ها ریتم آن قطعه ی موسیقی را دقیق تر نشان میدهند.

سکوتها به ویژه در قطعه های موسیقی ای خودشان را نشان می دهند که برای چندین ساز نوشته شده باشد. سکوت شمارش ضربها را برای نوازنده راحت تر می کند و به او کمک می کند که زمان بندی اش با بقیه ی گروه هماهنگ باشد. حتی اگر ساز آن نوازنده برای مدتی در قطعه ی موسیقی نقشی نداشته باشد. همین حالت در مورد قطعه های پیانو هم هست، یعنی سکوت ها نشان میدهند که دست چپ یا راست یا هر دو کجا باید دست از نواختن بردارند.

حواستان باشد که گول اسمش را نخورید. سکوت در موسیقی به این معنی نیست که وسط قطعه چرت بزنید. اگر به صورت منظم سکوت ها را نشمارید، درست مثل وقتی که انتها را میشمارید، زمان بندیتان به هم می خورد و باعث میشود که کل قطعه از دست برود.


برای دانلود و خرید قانونی این کتاب می توانید به سایت فیبدو و انتشارات آوند دانش مراجعه کنید


.

.

 

امیدواریم از مطالعه مقاله معرفی کتاب تئوری موسیقی لذت ببرید


در سایت دیجی خاطره بهترین لحطات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید


با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.