کتاب جادوی فکر بزرگ

کتاب جادوی فکر بزرگ نوشته ی دکتر دیوید جی شوارتز در سال ۱۹۵۹ منتشر شد. میلیون ها نفر در سراسر جهان با استفاده از کتاب جادوی فکر بزرگ زندگی خود را متحول کرده اند. دکتر دیوید جی شوارتز ، که یکی از متخصصان برجسته انگیزه است ، به شما کمک می کند تا فروش و مدیریت بهتری داشته باشید ، درآمد بیشتری کسب کنید و از همه مهمتر خوشبختی و آرامش بیشتری پیدا کنید. دکتر جی شوارتز در این کتاب ثابت می کند که برای رسیدن به موفقیت نیازی به روشنفکر بودن یا استعداد ذاتی ندارید . اما باید عادت تفکر و رفتار ویژه ای را یاد بگیرید . این کتاب بهترین راهکارها برای موفقیت را به شما یاد می دهد. درواقع این کتاب به ما یاد می دهد که بزرگ فکر کنید.  درادامه خلاصه ی کتاب جادوی فکر بزرگ رابرای شما آماده کرده ایم.

افکار بزرگ داشته باشید تا یک زندگی خارق العاده نصیبتان شود. آنگاه می توانید خوشبختی زیاد ، دستاورد های بزرگ ، درآمد کلان ، دوستان خارق العاده و احترام زیادی را برای خودتان به ارمغان آورید. پس دست به کار شوید تا ببینید چگونه افکار بزرگ می توانند برایتان جادو کنند

دیوید جی شوارتز


 قسمت هایی از کتاب جادوی فکر بزرگ


خلاصه فصل اول کتاب : شاهراه های رسیدن به موفقیت :


هر انسان هدفمندی در زندگی خواستار موفقیت است. هر کسی خواستار بهترین چیزی است که زندگی می تواند به او عرضه کند. هیچ کس از آهسته و پیوسته رفتن و داشتن یک زندگی متوسط لذت نمی برد. هیچ کس نمی خواهد یک زندگی درجه دو داشته باشد و به اجبار این مسیر را طی کند. ایمان و باور دو عنصر حیاتی در راه رسیدن به موفقیت هستند. اگر باور داشته باشید می توانید هرکاری را انجام دهید. حتی اگر بخواهید کوه را جابجا کنید. افراد زیادی نیستند که باور داشته باشند می توانند کوهها را جابه جا کنند. بنابراین همه موفق نیستند.

در این دنیای مدرن باور و ایمان می تواند کاری فراتر از جابه جایی کوه را برایتان انجام دهد. مهم ترین عنصر در اکتشافات فضایی امروزه این باور است که دسترسی به فضا امکان پذیر است. بدون داشتن این باور محکم که انسان می تواند به فضا سفر کند، دانشمندان شجاعت، علاقه و اشتیاقی برای پیشروی در این زمینه نداشتند. باور به اینکه سرطان قابل درمان است باعث شده که  درمان هایی برای سرطان به وجود بیاید. این عنصر نیروی محرک است، قدرتی که در پشت همه ی کتاب ها و بازی ها و اکتشافات علمی بزرگ قرار گرفته است. امید به موفقیت یکی از ملزومات اساسی و مورد نیاز شما در راه رسیدن به موفقیت است. باور کنید و ایمانی حقیقی داشته باشید که می توانید موفق شوید و موفق خواهید شد.

 

احساس پیروزی و موفقیت . راه رسیدن به موفقیت

برای مطالعه بهترین راهکارها برای رسیدن به موفقیت از زبان دکتر دیوید جی شوارتز فقط لازم است روی مقاله ” راهکار های رسیدن به موفقیت ” کلیک کنید


خلاصه فصل دوم کتاب جادوی فکر بزرگ : راه های مقابله با بهانه جویی :


موفقیت و یا عدم موفقیت شما تنها به خودتان بستگی دارد . یکی از موانع رسیدن به موفقیت عاملی به نام بهانه جویی است. متاسفانه علت شکست بسیاری از افراد بیماری ای به نام بهانه جویی است. در ابتدای هر شکستی شکل پیچیده ای از این بیماری وجود دارد .بهانه جویی تفاوت بین فردی را که پیشرفت می کند و فردی را که پیشرفت نمی کند، نشان میدهد. به همین علت است که دانستن راه مقابله با بهانه جویی میانبری برای رسیدن به موفقیت است.هر چه افراد موفق تر می شوند، کمتر تمایل دارند بهانه جویی کند. افراد موفق برای رسیدن به خواسته هایشان تلاش می کنند . شکستشان را می پذیرند. درنهایت به دنبال راه چاره برای حل مشکلشان هستند.

هیچ وقت از موفق ترین افراد در حیطه های تجاری، افسران نظامی، فروشندگان، افراد حرفه ای با رهبران در هر زمینه ای یک یا چند بهانه ی عمده برای پنهان کردن خود در پشت آن ندارند. به عنوان مثال روزولت می توانست خودش را پشت پاهای بی جانش پنهان کند. ترومن می توانست از بهانه ی نداشتن تحصیلات دانشگاهی استفاده کند. جانسون و آیزنهاور می توانستند به خاطر حملات قلبی پا پس بکشند.اما هیچکدام از آنها خودشان را پشت بهانه ها پنهان نکرده و با سختی ها جنگیدند.

راه های مقابله با بهانه جویی

برای مطالعه بهترین راهکارها برای مقابله با بهانه جویی فقط لازم است روی مقاله ” راه های مقابله با بهانه جویی ” کلیک کنید


خلاصه فصل چهارم کتاب  : چطور بزرگ فکر کنیم  :


مایل بسیاری از افراد برای کوچک فکر کردن به این معناست که رقابت برای حرفه های ارزشمند کمتر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. وقتی موفقیت مدنظر باشد، افراد براساس قد یا وزن یا مدارج دانشگاهی یا پیشینه خانوادگی اندازه گیری نمی  شوند؛ بلکه براساس میزان بزرگی افکارشان اندازه گیری می شوند. اینکه ما چقدر بزرگ فکر می کنیم، تعیین کننده ی بزرگی دستاوردهایمان خواهد بود. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد نمی توانند بزرگ فکر کنند خود کم بینی است این خود کم بینی به شیوه های مختلفی نمایان می شود. مثلا اگر جایی آگهی شغلی را ببیند و این دقیقا همان چیزی باشد که او دوست دارد. برای بزرگ فکرکردن لازم است که ناتوانی های خود را شناسایی کنیم. زیرا این نشان دهنده ی آن بخش هایی از وجود ماست است که می توانیم آنها را ارتقا بدهیم.

کلمانی که استفاده می کنید می توانند نماینده طرز فکرتان باشد . پس مراقبت نحوه استفاده از آنها باشید. معمولا افرادی که از کلمات و عبارات دشوار استفاده می کنند و تمام تلاششان را می کنند که دیگران به سختی منظور و محتوای کلامشان را بفهمند، غرور و خودنمایی دیده می شود . افراد مغرور و خودنما معمولا افکار کوچکی در ذهن خود دارند. این نکته را به خاطر داشته باشید که معیار مهم برای اندازه گیری ارزش لغات،  اندازه ی کلمات نیست. بلکه تنها مسئله ی مهم در مورد کلمات، تأثیری است که آن کلمه یا عبارت بر فکر خود و دیگری می گذارد.

بزرگ فکر کنیم قسمت دوم- راز بزرگ و مهم بودن-دلایل اهمیت عمل گرایی - اصل سوم رهبری واقعی - کتاب جادوی فکر بزرگ

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از مقاله ” چگونه بزرگ فکر کنیم ” تنها یک کلیک فاصله دارید.


خلاصه فصل پنجم کتاب جادوی فکر بزرگ : کسب توانایی خلاقانه فکر کردن :


یک درخت بلوط هرسال انقدر میوه می دهد که کل جمگل را اشغال کند. اما از میان این بذرها شاید تنها یک یا دوتا بتوانند به یک درخت تبدیل شوند. سنجاب ها بیشتر آنها را از بین می برند و زمین سخت زیر درخت به دانه های اندکی که باقی می ماند شانسی برای رشد نمی دهد. همین اتفاق برای ایده ها می افتد. ایده های کمی هستند که ثمر بدهد.اگر مراقب  نباشیم سنجاب ها که همان افکار منفی هستند اکثر آنها را از بین خواهند برد. تا وقتی که به راه عملی کردن ایده های خود نرسیدید، مراب ایده هایتان باشید. سعی کنید ایده هایتان را روی کاغذ بیاورید. به این علت که وقتی ایده شما شکل محسوسی به خود می گیرد،می توانید عینا آن را ببینید، نقاط ضعف ایده را دیده و آن را برسی کنید. سپس می توانید ایده خود را به سود تبدیل کنید.

سعی کنید همیشه درجمع یک گروه حرفه ای قرار بگیرید که باعث ایجاد انگیزه در زمینه حرفه ی شما شود. همیشه با افراد موفق درتماس باشید. به یادداشته باشید که ذهنی که خودش تغذیه ی خود را فراهم کندخیلی زود ضعیف می شود و نمی تواند افکار خلاقانه و پیش رونده خودش را توسعه دهد. انگیزه از سمت دیگران یک غذای بسیار خوب و مفید برای ذهن است. حداقل خودتان را در یک گروه که خارج از حرفه ی تخصصی شما فعالیت می کند، عضو کنید و آن گروه مشارکت فعال داشته باشید. ارتباط با افرادی که علایق شغلی متفاوتی دارند، حیطه فکری شما را گسترش داده و کمک می کند تصاویر بزرگی را در ذهنتان مجسم کنید.

تصمیم گیری و بهترین انتخاب- توانایی خلاقانه فکر کردن

برای مطالعه خلاصه کامل تری از فصل پنجم کتاب جادوی فکر بزرگ روی مقاله ” توانایی خلاقانه فکر کردن ” کلیک کنید :)


خلاصه فصل ششم کتاب  : اهمیت داشتن افکار مثبت و بزرگ :


عی کنید هر روز چندین بار جملات مثبت و انرژی بخش را با خود تکرار کنید. این خودانرژی بخشی باعث ایجاد حس خوب و در نتیجه بالارفتن اعتماد به نفس در شماست. پس قبل از انجام هرکاری سعی کنید جملات مثبتی مثل ” من می توانم” را با خودتان تکرار کنید. برای اینکه در راس قرار بگیرید باید احساس کنید که در راس هستید. با خودتان گفت و گوی انرژی بخش داشته باشید . داشتن افکار مثبت و بزرگ را فراموش نکنید. سپس مشاهده می کنید که چقدر احساس بزرگی و قدرت به دست می آورید.

پس تکنیک خودستایی الهام بخش را به کار ببرید . از خود کوچک شماری دوری کنید. این را به یادداشته باشید که شما همانی هستید که فکر می کنید. در افکارتان خودتان را یزرگ بدانید تا در واقعیت بزرگ جلوه کنید. سعی کنید هر روز چند بار تکنیک جملات مثبت را با خود تکرار کنید . با اعتماد به نفس و شجاعت بالا جملات مثبت را با صدای بلند جلوی آینه تکرار کنید. سعی کنید از حرکات بدنتان هم کمک بگیرید تا نتیجه بهتری از این تکنیک بگیرید. موفقیت از افکار مدیریت شده به دست می آید. فقط یک نکته را به خاطر داشته باشید. لطفا نگران قضاوت های افراد سطحی و متوسط نباشید و آنها را نپذیرید. به خودتان و باورهایتان ایمان داشته باشید. باور داشته باشید که فرد بزرگ و موفقی می شوید.

داشتن افکار مثبت و بزرگ- مثبت اندییشی درباره ی دیگران - کتاب جادوی فکر بزرگ

برای مطالعه خلاصه کامل تری از فصل ششم کتاب جادوی فکر بزرگ روی مقاله ” داشتن افکار مثبت و بزرگ ” کلیک کنید :)


خلاصه فصل هفتم کتاب  : بازسازی رویاهای از دست رفته +مدیریت محیط اطراف + انتخاب بهترین مشاور  :


بازسازی رویاهای از دست رفته تنها در ۵ دقیقه : ( برای مطالعه کل مقاله روی لینک آبی کلیک کنید )

مانع اولیه در جاده ی موفقیت این احساس است که دستاوردهای قابل دسترسی نیستند. این نگرش در نیروهای سرکوب گری ریشه دارد که  که هدایتگر تفکر در جهت سطوح متوسط است. اکثر ما در دوران کودکی اهداف بزرگی برای خود داشتیم. د. دوران جوانی تصمیم گرفته بودیم روی امور ناشناخته و جدیدی تسلط پیدا کنیم.  رهبر شویم. موقعیت های مهمی کسب کنیم، کارهای هیجان انگیزی انجام دهیم. ثروتمند و معروف شویم. خلاصه اینکه، درجه اول شویم و در بهترین جایگاه قرار گیریم. اما قبل از اینکه به سن آغاز این کارها برسیم؛ یک سری امور سرکوب گر بر سر راهمان قرار گرفتند. این امور سرکوب گر همان افکار منفی و ناامید کننده از سمت خودمان و دیگران هستند.اینکه برای رسیدن به این جایگاهها و بازسازی رویاهای دوران کودکی پول لازم است. اینکه شانس تعیین کننده موفقیت است .یا اینکه شما برای اینکه خیلی جوان یا خیلی پیر هستید.

پس مراقب افکار سرکوب کننده خودتان و اطرافیانتان باشید. اجازه ندهید افراد منفی نگر شما را تا سطح خودشان پایین بیاورند. بگذارید آنها مسیر سراشیبی خودشان را طی کنند. با افرادی معاشرت کنید که افکار مترقی و مثبت دارند. سعی کنید با آنها رو به بالا پیش بروید. به یادداشته باشید که با افکار مناسب می توانید هر کاری را انجام دهید.فراد منفی نگر و حسود همه جا وجود دارند. چون این افراد نمی توانند رو به جلو حرکت کنند می خواهند شما را هم گمراه کرده و تا سطح خودشان پایین بکشند. پس حواستان را جمع کنید. افراد منفی نگر را بشناسید. اجازه ندهید این افراد طرح ها و نقشه های شما را برای موفقیت خراب کنند.

⇐ نحوه مدیریت محیط اطراف :

ذهن شما یک مکانیسم حیرت آور است. وقتی دهنتان به یک شیوه درست عمل کند می تواند شما را به موفقیت برساند. اما اگر همین ذهن با شیوه ها و روش های متفاوت می تواند باعث شکست شما شود. ذهن ظریف ترین ابزار هستی است. همه ما می دانیم بدنمان براساس رژیم غذایی که از آن تغذیه میکند، عکس العمل نشان می دهد. استقامت فیزیکی، مقاومت در برابر بیماری ها، حجم بدن و حتی طول عمرمان همگی به تغذیه وابسته است. درواقع بدن همان چیزی است که از آن تغذیه می کند. ذهن ما هم به همین شکل است. ذهن ما همان چیزی است که از آن تغذیه می کند. غذای ذهن شما محیط شماست. همه آن چیزهایی که بر افکار خودآگاه و ناخودآگاهمان تاثیر می گذارند. پس بهتر است بهترین راهکارهای مدیریت محیط اطرافتان را بدانید تا بتوانید آن را به بهترین شکل در بیاورید.

به کفته متخصصان شخصیت امروز شما، توانایی و جایگاه فعلیتان در زندگی تا حد زیادی نتیجه محیط روانشناختی و انسان های اطرافتان به وجود آمده و شخصیتتان در چند سال آینده تا حد زیادی به محیط آینده شما بستگی دارد. همه شما در طول زمان تغییر خواهید کرد. اما اینکه چطور تغییر خواهید کرد چه تغییراتی در شما به وجود خواهد آمد به محیط زندگی شما و غذایی که به ذهنتان می دهید بستگی دارد.

راهکارهای انتخاب بهترین مشاور - اصول رهبری واقعی

برای مطالعه خلاصه کلیه بخش های فصل هفتم کتاب جادوی فکر بزرگ روی لینک آبی کلیک کنید :)


خلاصه فصل هشتم کتاب  : برای بزرگ شدن در ذهنتان خودتان را مهم بدانید  :


هر انسانی، چه در هند زندگی کند چه در ایندیانا، چه نادان باشد چه نابغه، متمدن باشد یا غیر متمدن، جوان باشد یا پیر، تمایل دارد که حس کند بزرگ و مهم است. اما مهم ترین نکته دانستن راز مهم و بزرگ بودن است. همه ی افراد، از جمله همسایه ی شما، خودتان، همسرتان و رئیستان یک تمایل طبیعی درون خود دارد که می خواهد احساس مهم بودن داشته باشد. تمایل برای مهم بودن قوی ترین اشتیاق غیر زیستی انسان است.مهم بودن شما را به سمت موفقیت سوق می دهد. این ابزار اساسی در مسابقه ی موفقیت شما به شمار می رود. با این حال، اگر چه این نگرش نتایج خوبی به همراه دارد و هزینه ای نیز ندارد، اما افراد کمی از آن استفاده می کنند.

یکی از راز های مهم و بزرگ بودن احترام گذاشتن به همه افراد است. فرد مقابل شما ، بدون در نظر گرفتن جایگاه و درآمدش ، برای شما مهم است . به این دلیل که وقتی شما در دیگران احساس مهم بودن را به وجود آورید آنها هم کارهای بیشتری را برایتان انجام می دهند. همچنین وقتی کمک می کنید تا دیگران احساس مهم بودن پیدا کنند، به خودتان هم کمک کرده اید تا احساس مهم بودن پیدا کنید. پس سعی نکنید براساس طبقه اجتماعی افرادبا آنها رفتار محترمانه تری داشته باشید. هیچ استثنائی قائل نشوید. هر فردی، چه کارگر باشد چه مدیر عاملیک شرکت، برای شما اهمیت دارد. رفتار سطح پایین با افراد نتایج سطح بالایی به همراه نخواهد داشت.

بزرگ فکر کنیم قسمت دوم- راز بزرگ و مهم بودن-دلایل اهمیت عمل گرایی - اصل سوم رهبری واقعی

برای مطالعه خلاصه کامل تری از فصل هشتم کتاب جادوی فکر بزرگ روی مقاله ” راز بزرگ و مهم بودن ” کلیک کنید :)


خلاصه فصل نهم کتاب  : تاثیر دوستی روی موفقیت + روشهای برقراری ارتباط دوستانه پایدار + فواید مثبت اندیشی درباره ی دیگران  :


⇐ تاثیر دوستی روی موفقیت :

موفقیت ما تا حد زیادی به حمایت افراد دیگر بستگی دارد. تنها مانع میان شما و آنچه می خواهید بشوید، حمایت دیگران است. کار یک مدیر اجرایی به این بستگی دارد که افراد دستورالعمل های او را انجام دهند یا خیر. اگر آنها این کار را انجام دهند، رئیس شرکت مدیر اجرایی را اخراج خواهد کرد، نه کارمندان را. کار یک فروشنده به این بستگی دارد که افراد محصولات او را بخرند یا خیر. اگر آنها محصولاتش را نخرند، فروشنده ورشکست می شود. همچنین موفقیت یک سیاستمدار به این بستگی دارد که رأی دهندگان به او رای دهند یا خیر. کار یک نویسنده به این بستگی دارد که مردم نوشته های او را بخوانند یا خیر. به همین دلیل است که دانستن روشهای کسب حمایت دیگران برای موفق شدن لازم است.

انسانهای بزرگی مهم در راس علوم ، صنعت ، هنر و سیاست قرار داند، گرم و صمیمی و دارای شخصیت اجتماعی هستند. آنها متخصص این هستند که در نگاه دیگران دوست داشتنی تر جلوه کنند. البته این کته مهم است  که دوستی دیگران خریدنی نیست. هدیه دادن تاثیر زیادی در برقراری رابطه دوستانه با دیگران دارد. البته اگر این هدیه با صمیمیت صادقانه ای همراه باشد. هدیه ای که دوست داشته شدن بدون صمیمیت را به دنبال داشته باشد چیزی به جز باج و رشوه دادن به دیگران نیست.

داشتن افکار مثبت و بزرگ- مثبت اندییشی درباره ی دیگران

برای مطالعه خلاصه کامل تری از فصل نهم کتاب جادوی فکر بزرگ روی مقاله ” فواید مثبت اندیشی درباره ی دیگران ” کلیک کنید :)


خلاصه فصل دهم کتاب جادوی فکر بزرگ  :  ویژگی افراد عمل گرا + دلایل اهمیت عمل گرایی + راهکارهای توسعه ی عمل گرایی  :


⇐ ویژگی افراد عمل گرا :

هر شغل بزرگی چه این انجام یک تجارت باشد، یا یک فروش درجه بالا، چه در زمینه ی علوم باشد، چه نظام یا دولت ، نیازمند فردی که به اعمال فکر می کند. با مطالعه دقیق عادت های افراد موفقز و معمولی متوجه می شوید که آنها در دو دسته طبقه بندی می شوند. افراد موفق فعال هستند. افراد متوسط، افراد عادی، انسانهای ناموفق، منفعل هستند . ما می توانیم با مطالعه ی هر دو گروه به یک اصل موفقیت برسیم. فرد عملگرا موفق است .او دست به عمل می زند، کارها را انجام می دهد، ایده ها و طرح ها را دنبال می کند. اما فرد منفعل کننده اینطور نیست. او انجام امور را آنقدر به تعویق می اندازد که برایش اثبات می شود که نباید یا نمی تواند آن کار را انجام دهد یا اینکه دیگر برای آن کار دیر شده است.

داشتن ایده های خوب برای موفقیت کافی نیست. یک ایده ی نسبتا خوب که بر روی آن کار شده و توسعه یافته است، ۱۰۰ درصد بهتر از ایده ای فوق العاده است که فقط در حد ایده است و کاری در زمینه ی آن صورت نگرفته است. بسیاری از افراد منفعل به این خاطر چنین شیوه ای را برای زندگی خود انتخاب کرده اند که اصرار دارند تا زمانی که همه چیز ۱۰۰ درصد مطلوب شود منتظر بمانند، سپس دست به عمل زنند. کمال گرایی کاملا مطلوب است، اما هیچ چیز ساخت بشر یا طراحی شده از سوی انسان مطلقأ کامل نیست و نمی تواند باشد. بنابراین انتظار برای اینکه شرایط در حد کمال میسر شود، یعنی انتظار برای همیشه.

برای مطالعه خلاصه کامل تری از فصل دهم کتاب جادوی فکر بزرگ روی لینک آبی کلیک کنید :)


برای دانلود و خرید قانونی کتاب جادوی فکر بزرگ می توانید روی سایت های کتابراه و انتشارات نسل نواندیش کلیک کنید


 در این سایت خلاصه ی کاربردی از فصل های فصل اول ، دوم،چهارم، پنجم ، ششم ، هفتم  ،هشتم  ، نهم ، دهم  ، یازدهم و دوازدهم  ارائه شده است . برای مطالعه ی آنها کافیست روی لینک های آبی کلیک کنید.

.

.

امیدوارم از مطالعه کتاب جادوی فکر بزرگ لذت ببرید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.