کتاب نیروی برنامه ریزی نوشته برایان تریسی

همه ی افراد موفق می دانند که فکر کردن در مورد آنچه می خواهند ، اگرچه این یک شروع خوب است ، کافی نیست. به همین علت برایان تریسی کلیدهای واقعی  و راه و روش اصولی و عملی رسیدن به هر موفقیتی را در کتاب نیروی برنامه ریزی ،برنامه پرواز،  به شما معرفی می کند. جالب است بدانید  برایان تریسی شخصاً با استفاده از این اصول از فقر مطلق به ثروت رسیده است. او این اصول را به ۴ میلیون نفر در ۴۶ کشور آموخته و بیش از سیصد برنامه صوتی و تصویری و حدودا سی کتاب پرفروش درباره موفقیت تهیه کرده است.در نتیجه به یکی از برترین معلمان و معلمان موفق در زمینه عملکرد شخصی و حرفه ای در جهان تبدیل شده است.

افرادی که فرمول موفقیت را در برنامه پرواز یاد بگیرند و از آن استفاده کنند قطعا تاثیرات مثبت آن را در زندگی خود خواهند دید. اگر می خواهید از توانایی بالقوه خود به بهترین شکل استفاده کنید و به هر شخص موفقی  که آرزوی آن را دارید تبدیل شوید،این کتاب را از دست ندهید . درواقع کتاب نیروی برنامه ریزی به شما یاد می دهد که چگونه سریع تر از آنچه تصور می کنید موفق شوید و قفل تمام استعدادهای خود را بری رسیدن به موفقیت بشکنید. شما با خواسته ها و اهدافتان فقط به اندازه پشت سر گذاشتن ۱۳ مرحله فاصله دارید و بعد از پشت سر گذاشتن آنها مطمئن باشید کنترل کامل زندگیتان فقط در دست خودتان است.

هدف این سایت فقط و فقط تلاش برای موفقیت شماست. پس ما در سایت دیجی خاطره خلاصه جامع و کاربردی از تمامی فصل های کتاب نیروی  برنامه ریزی را تهیه کرده ایم. شما می توانید خلاصه فصل های اول ، دوم، سوم ، چهارم ، پنجم، ششم ، هفتم ،هشتم ، نهم ،دهم ،  یازدهم ، دوازدهم و  سیزدهم این کتاب  را تنها در این سایت بخوانید.


 قسمت هایی از کتاب نیروی برنامه ریزی یا همان برنامه پرواز(Flight Plan)


⇐ خلاصه ای از فصل اول :انتخاب هدف و مقصد


اکر می خواهید به بالاترین سطح رفاه و سلامتی و خوشبختی در زندگی خود برسید،اولین و ضروری ترین قدم این است که واقعا چه چیزی را در زندگی می خواهید.بعد از انتخاب مقصد و هدف خودتان می توانید احتمالات نامحدودی را برای رسیدن به آن بشناسید. هدفی که مشخص می کند تمام فعالیت های آینده شما را مشخص می کند پس بهتر است با دقت این کار را انجام دهید. شرایطی را در نظر بگیرید که با رسیدن به هدفتان شما خوشبخت ترین فرد هستید و بیشترین حس رضایت را نسبت به خودتان دارید. به خاطر داشته باشید که شما هیچ محدودیتی برای انتخاب اهداف خود ندارید.فکر کنید صاحب کارت اعتباری نا محدودی هستید و می توانید با آن به سمت هر مقصدی پرواز کنید.

بهتر است برای هر جنبه ای از زندگیتان اهداف طولانی مدتی را درنظر بگیرید.برای چند سال آینده برنامه ریزی کنید و مشخص کنید که در انتهای این دوره زمانی باید به چه جایگاهی رسیده باشید. این روش به شما کمک می کند که خود و زندگیتان را با وضوح بیشتری ببینید و با بایدها ونبایدها در راه رسیدن به هدف خود آشنا شوید.وقتی هدف و مقصد شما به وضوح مشخص باشد به راحتی متوجه می شوید که هر کاری که امروز انجام می دهید و هر تصمیم مثبتی که می گیرید شما را یک قدم به مقصد نهایی نزدیکتر می کند. سعی کنید همچنین این نکته را فراموش نکنید که هر چه برای دستیابی به اهداف خود دلایل بیشتری داشته باشید انگیزه بیشتری خواهید داشت،مقابل مشکلات محکم تر خواهید بود و با خلاقیت بیشتری آنها را حل خواهید کرد.

۴ تکنیک کاربردی و جالب برای انتخاب مقصد و هدف

صجبت کردن درباره هدف:از طریق بیان می توانید هدف واضح،خاص و قابل توجه خودتان را یادداشت کنید.همانطور که شما نمی توانید به سمت سیبلی که آن را نمی بینید شلیک کنید،پس نمی توانید به هدفی که قادر به بیانش نیستید برسید.هر چه زمان بیشتری را برای توضیح دقیق و صحیح هدفی که آرزویش را دارید صرف کنید،راحت تر و سریعتر به آن می رسید.

تجسم موفقیت ها:تمام پیشرفت های زندگی شما از پیشرفت تصویر دهنی شما از خود و آینده دبخواهتان سرچشمه می گیرد.پس سعی کنید هدف و مقصد منحصر به فرد خودتان را با تمام جزئیات تصور کنید.هر بار که به تصویر موفقیت ها و اهدافتان واکنش نشان می دهید آنها را به شکل عمیق تری روی ضمیر ناخودآگاهتان حک می کنید.هرچقدر اهدافتان را با وضوح بیشتری در ذهن خود ببینید،در زندگی واقعی سریعتر به آنها می رسید.

ابراز احساسات:وقتی هدف مجسم شده را احساس می کنید،این باور را در خودتان به وجود می آورید که انگار به آن هدف از قبل رسیده اید. هرچه تمایل شما برای رسیدن به هدف بیشتر باشد سریع تر به سمت آن حرکت خواهید کرد.وقتی لذت رسیدن به هدف را احساس می کنید،قدرت ذهنتان را برای رسیدن به آن چند برابر کرده اید..

هدفتان را توجیه کنید:تمام دلایلی را که نشان می دهد چرا می خواهید به هدفتان برسید و فواید رسیدن به اهدافتان را بنویسید.هیزم تنور دستیابی به هدف از طریق دلایل تامین می شود.هر چه برای دستیابی به اهداف خود دلایل بیشتری داشته باشید انگیزه بیشتری خواهید داشت،مقابل مشکلات محکم تر خواهید بود و با خلاقیت بیشتری آنها را حل خواهید کرد.

انتخاب مقصد و هدف / کتاب نیروی برنامه ریزی

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از فصل اول کتاب نیروی برنامه ریزی فقط به اندازه یک کلیک روی مقاله “انتخاب مقصد و هدف” فاصله دارید


⇐ خلاصه فصل دوم کتاب نیروی برنامه ریزی: شناختن تمام راه های رسیدن به هدف


یک قانون مهم را فراموش نکنید:”شما فقط به اندازه گزینه های تعیین شده آزادی دارید.”به عنوان مثال اگر تنها یک راه را برای رسیدن به هدف درنظر بگیرید و آن مسیر به جایی نرسید،ر این صورت شما شکست خورده و تسلیم می شوید.اما افراد موفق  به خاطر اینکه ممکن است راهی که انتخاب کرده اند به نتیجه نرسد،دائما گزینه ها و راه های رسیدن به مقصد خود را افزایش می دهند.آنها روش های دیگری را درنظر می گیرند تا در مقابل بدبیاری ها و مسکلات پیش رو آرامش خود را حفظ کرده و با خیال راحت از این مسیر عبور کنند.آنها همیشه بد ترین حالت ممکن را درنظر میگیرند و طبق برنامه جلو می روند.

این را بدانید که ارزشمندترین دارایی شما برای رسیدن به اهدافتان در زندگی خودتان و توانایی تفکر در شماست.تفکر در مورد اینکه چه توانایی هایی دارید و هدف و خواسته شما در زندگی چیست.درصد بالایی از موفقیت زمانی به دست می آید که قبل از شروع هر کاری در زندگی و رسیدن به موفقیت ،درباره خواسته خود فکر کنید .شناختن راههای رسیدن به اهدافتان در این راه به شما کمک می کند.توانایی شما برای انتخاب اهداف واضح،خاص و آ«هایی که واقعا دوستشان دارید اولین مولفه ای است که شما برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارید.

راه های استفاده از زمان به بهترین شکل ممکن

از عادتها دوری کنید:اکثر مردم به خاطر ترس و خجالت به کارهایی عادت می کنند که تمام توانایی آنها را نشان نمی دهد.به شغلی ادامه می دهند که دوستش ندارند.برای سلامتی خود کارهایی انجام می دهند که به آ«ها صدمه میزند،پول خود را جایی سرمایه گذاری می کنند که چیزی در موردش نمی دانند،بنابراین مدت زمان زیادی بدون اینکه بدانند به اشتباه خود ادامه می دهند.پس اگر در مورد هر قسمت از زندگی خود احساس نارضایتی می کنید و آن را دوست ندارید،فراموش نکنید که با ترک عادتهای خود می توانید خودتان را آزاد کنید.

به دنبال خواسته هایتان بروید:هر شرایطی که در کار و زندگی شخصی خود انتخاب می کنید قبلا توسط شخص دیگری انتخاب شده و می تواند تغییر کند.یادتان باشد قبل از اینکه چیزی را از زندگی بخواهید پاسخ او همیشه منفی است.اگر بعد از درخواست بازهم پاسخ منفی باشد شما فقط چند ثانیه از زندگی خود را از دست داده اید.اما اگر این جواب مثبت باشد،این درخواست می تواند زندگی آینده تان را تغییر دهد.

مشاور خودتان باشید: در این راه بهتر است مشاور خودتان باشید.خودتان را نصیحت کنید که بهترین کارها را انجام دهید.خودتان را مجبور کنید که آرامش،خونسردی  و واقع نگری خود را حفظ کرده و نصیحت های خودتان را بپذیرید.در هنگام تصمیم گیری قطعا درگیر احساساتی مثل هیجان،اشتیاق و مسئولیت خواهیم شد.نکته مهم این است که وقتی به این نتیجه رسیدید که درست ترین تصمیم را گرفته اید،تا جایی که می توانید به تصمیمتان اعتماد کنید.

وظیفه ما تماشای آن چه در دوردست ها به طور مبهم قرارگرفته نیست،بلکه می خواهیم آنچه در دسترس داریم را به وضوح ببینیم.“توماس کارلایل”

راه های رسیدن به اهدافتان را بشناسید

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از فصل دوم کتاب نیروی برنامه ریزی فقط به اندازه یک کلیک روی مقاله ” شناختن تمام راه های رسیدن به هدف ” فاصله دارید


⇐ خلاصه فصل سوم کتاب: برنامه ریزی ابزاری لازم برای رسیدن به هدف


اکثر افراد به جای هدف بیشتر به آرزو و رویاهای خودشان فکر می کنند و این افکار بلافاصله پراکنده شده و هیچ رد و نشانی از آنها باقی نمی ماند.پس بهتر است این آرزوها را به هدف تبدیل شده و با برنامه ریزی برای هدف های مشخص شده قدم بزرگی برای رسیدن به آنها برداشته شود.یک فهرست از فعالیت های شما که به ترتیب اولویت منظم شده اند،برنامه ریزی نامیده می شود.در واقع برنامه ریزی مجموعه ای از فعالیت های گام به گام برای رسیدن به هدف است.شما با استفاده از اصول بالا به راحتی می توانید به خواسته های خود در زندگی برسید.

هروقت در زندگی وارد مرحله جدیدی شوید به این معنی است که به یک برنامه ریزی برای هدف جدید خود احتیاج دارید.پس یک فهرست از ده هدف تهیه کنید.مهم ترین هدف خود را انتخاب کرده و در نهایت ۲۰ روش برای رسیدن به آن انتخاب کنید.یکی از روش ها را انتخاب کرده و بلافاصله وارد عمل شوید.  بین سرعت وارد عمل شدن شما و تبدیل ایده جدید به عمل در آینده رابطه مستقیمی وجود دارد.پس خودتان را به عمل کردن سریع و دقیق عادت دهید تا با بیشترین سرعت به سمت مقصد خود حرکت کنید.

انتخاب مناسب ترین و بهترین برنامه ریزی برای هدف با ۷ اصل ساده و کاربردی 

 1. در انتخاب اهداف خود دقیق باشید.هدف خود را آنقدر شفاف توصیف کنید که حتی یک بچه هم بتواند آ« را درک کرده و برای بچه دبگری توضیح دهد.این را بدانید که اگر اهدافتان در هاله ای از ابهام باشد انگیزه خود را از دست می دهید.پس مثلا به جای اینکه هدف خود را به صورت “من می خواهم پول زیادی به دست بیاورم بنویسید” دقیقا منظور خود را از کلمه زیاد مشخص کنید.
 2. اهدفتان را یادداشت کنید تاقابل اندازه گیری شود.اهدافی که نوشته نمی شود .فقط یک آرزو محسوب می شود.اگر می خواهید اهدافتان را به بهترین شکل ممکن بنویسید این مقاله را از دست ندهید.
 3. زمان مشخصی را برای رسیدن به اهداف خود تعیین کنید.این را بدانید که ضمیر ناخودآگاه شما از زمان تعیین شده خوشش می آید.زمان تعیین شده قدرت ذهنی شما را فعال کرده و شما را به جلو سوق می دهد.
 4. تمام موانع و مشکلاتد که حتمال دارد در مسیر با آنها برخورد کنید را شناسایی کنید.هر چه بیشتر این مشکلات و سختی ها را بشناسید برای حل کردن و از سرراه برداشتن آنها آماده تر خواهید بود.
 5. مشخص کنید برای رسیدن به اهداف خود به چه مهارت ها و معلوماتی احتیاج دارید.این را به یادداشته باشید که وقتی می خواهید چیزی را که قبلا نداسته اید به دست آورید،قطعا به آموزش و تمرین های جدیدی احتیاج دارید.هر هدف جدیدی نیاز به مهارت و استعداد جدیدی دارد.
 6. افرادی که به کمکشان برای رسیدن به هدف خود احتیاج دارید را مشخص کنید.این را به یادداشته باشید که برای رسیدن به اهداف بزرگ به کمک افراد زیادی احتیاج خواهید داشت.هر چقدر این افراد را بهتر شناخته باشید احتمال همکاری آنها با شما بیشتر است.
 7. با توجه به موارد بالا اهداف خود را فهرست بندی و اولویت گذاری کنید.به عنوان مثال کارهای ابتدایی و ضروری را مشخص کنید.

 

برنامه ریزی برای هدف

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از فصل سوم کتاب نیروی برنامه ریزی فقط به اندازه یک کلیک روی مقاله ” برنامه ریزی برای رسیدن به هدف ” فاصله دارید


⇐ خلاصه فصل چهارم کتاب نیروی برنامه ریزی: کسب آمادگی های لازم برای رسیدن به هدف


آمادگی کامل برای هدف یکی از عناصر حرفه ای بودن یک شخص موفق در هر زمینه ای است.افراد برتر و موفق زمان بیشتری را نسبت به افراد متوسط برای ایجاد آمادگی در خودشان اختصاص می دهند و در هر زمینه ای درباره ریزترین جزئیات کار خود اطلاعات و مهارت کافی دارند.افراد حرفه ای موقع بستن بار سفر مراحل مختلف را چندین بار تکرار می کنند تا به عادت تبدیل شود.

برای رسیدن به هدف بهتر است قبل از شروع سفر خود آن را به صورت واضح و شفاف مشخص کنید و سپس در مورد تمام جزئیات برنامه ریزی کنید.در این صورت احتمال رسیدن به اهدافتان چندین برابر افزایش خواهد یافت.افراد موفق همیشه مراقب جزئیات هستند.آنها هیچ وقت به شانس و اقبال تکیه نمی کنند.آنها هیچ وقت خیال نمی کنند که همه چیز بر وفق مراد انها خواهد گذشت و یا اینکه کسی به اندازه آنها به سفرشان اهمیت می دهد.در نتیجه بدون دخالت شانس احتمال موفقیت خود را چندین برابر افزایش می دهند.

بهترین و ساده ترین روش های آمادگی کامل برای هدف با تهیه لیست سخصی

کاری که خوب شروع شده باشدتقریبا نیمی از آن انجام شده است.بهترین روش برای شروع خوب تهیه چک لیست شخصی و دنبال کردن آن است.می توانید برای تهیه لیست شخصی خود از روش زیر استفاده کنید:

 1. اول باید مشخص کنید که خواسته و هدف واقعی شما چیست.همانطور که در مقالات قبل گفته شد هدف بایذ به قدری شفاف و قبال درک باشد که حتی یک بچه هم بتواند آن را بفهمد و برای دوست خود تعریف کند.سپس پایان مسیر خود را مشخص کنید.دوست دارید کجا رویاها و خواسته های خود را تمام کنید.در نهایت از خودتان بپرسید که اگر به بالاترین حد خواسته خود برسید،این هدف چه تغییری در زندگی شما ایجاد خواهد کرد.هرچقدر جواب شما به این سوالات دقیق تر باشد برنامه ریزی برای شما آسان تر است.
 2. فهرستی از تمامی راه های موجود و ممکن برای رسیدن به مقصد و هدفتان تهیه کنید.سعی کنید تمام موارد را بنویسید و هر راه جدیدی که به ذهنتان رسید را به این فهرست اضافه کنید.
 3. تمام مشکلات احتمالی که ممکن است باعث شکست و یا تاخیر در برنامه زمانی شما شود را در نظر بگیرید.بدبیاری های احتمالی را پیش بینی کرده و درباره راه حل آنها فکر کنید.هیچ وقت فقط به شانس تکیه نکنید زیرا ممکن است همه چیز آن طوری که انتظار دارید پیش نرود.
 4. از افرادی که اهدافی مشابه با خواسته های شما داشتند مشورت بگیرید.از تجربیات آنها استفاده کنید.گاهی اوقات توجه به یک نکته از این تجربیات می تواند شما را از شکست به پیروزی برساند.

 

آمادگی کامل برای هدف / کتاب نیروی برنامه ریزی

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از فصل چهارم کتاب نیروی برنامه ریزی فقط به اندازه یک کلیک روی مقاله ” ایجاد آمادگی کامل برای رسیدن به هدف ” فاصله دارید


⇐ خلاصه فصل پنجم  کتاب نیروی برنامه ریزی: حالا زمان برداشتن اولین قدم است

شما سفری را آغاز می کنید که هیچ گونه ضمانتی برای پایان خوش آن ندارید.این مرحله نقطه عطف هر انسان موفقی محسوب می شود.اگر این سفر را مثل یک مسافرت هوایی فرض کنیم این مرحله همان لحظه پرواز است.همان لحظه ای که چرخ هواپیما از باند فرودگاه جدا می شود.اما اگر خلبان به جای سرعت صد درصد از هشتاد درصد سرعت برای شروع پرواز استفاده کند،هواپیما بدون بلند شدن از باند خارج می شود.افراد موفق هنگامی که برای رسیدن به مقصد جدید سوار هواپیمای جدیدی می شوند با تمام سرعت راه می افتند و تمام دین و عقل و هوش و شجاعت و شهامت خود را به این کار می دهند.

فراموش نکنید که همیشه به دنبال یهترین ها باشید تا آنها را به دست آورید.اوج گرفتن در کار و زندگی یعنی آنقدر سخت کار کنید که به موفقیت دلخواه خود برسید و کارتان  را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.برای به اوج رساندن استعداد واقعیتان تصمیم بگیرید که بهترین باشید و به جمع ده درصد افراد برتر در زمینه کاری خود بپیوندید.خوشبختی،پاداش و احساس رضایت به سمت افراد موفق در حرکت است.مابقی افراد از روی ناچاری ته مانده ها را بین خودشان تقسیم می کنند.موفقیت بیشتر برای افرادی است که راه های جدید را کشف کرده و مهارت و دانش خود را بالا ببرند.این را به یادداشته باشید که هرچه بیشتر بکارید،بیشتر برداشت خواهید کرد.

برداشتن اولین قدم برای هدف و راه اصلی و مطمئن برای هدف

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از فصل پنجم کتاب نیروی برنامه ریزی فقط به اندازه یک کلیک روی مقاله ” برداشتن اولین قدم به سمت هدف ” فاصله دارید


⇐ خلاصه فصل ششم کتاب نیروی برنامه ریزی: حل کردن مشکلات به بهترین شکل ممکن


برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی رو به رو شدن با مشکلات در سفر به مقصد کاملا طبیعی است، پس سعی کنید آن را جزئی از زندگی بدانید.برای موفق شدن و رسیدن به آرزوهایتان در زندگی لازم است بپذیرید که وقتی به سمت هدف بزرگ و هیجان انگیز خود حرکت می کنید ممکن است با هر اتفاق غیرمنتظره ای رو به رو شوید. در این لحظات با حفظ آرامش و بالابردن اعتماد به نفس خود برای پیدا کردن بهترین راه حل مانند افراد حرفه ای عمل کنید.اگر بتوانید در شرایط سخت آرامش خود را حفظ کنید به فردی هوشیار و متفکر تبدیل خواهید شد.شما با بالا بردن این مهارت شکست تمام موانع و مشکلات پیش رو می توانید به خلبان تراز اول سرنوشت خود تبدیل شوید.

نحوه پیدا کردن بهترین راه حل برای برای حل مشکلات در سفر به مقصد

افرا حرفه ای متخصص حل کردن مشکلات اند. آنها به بزرگ و یا کوچک بودن بودن مشکل اهمیتی نمی دهند و فقط به دنبال راه حل برای حل آن هستند.فقط به فکر آینده هستند و به دنبال راه حلی برای جبران خسارت در کمترین زمان،حل مشکل و ادامه دادن راهشان هستند.بهترین استراتژی برای به دست آوردن این طرز فکر آماده کردن ذهن برای مقابله با مشکلات احتمالی است.از همان اولین برای خودتان روشن کنید که مهم نیستچه اتفاق غیرمنتظره ای برای شما می افتد،چون شما در هر شرایطی خونسرد خواهید بود و عصبانی و یا نگران نخواهید شد.با این برنامه ریزی و آمادگی ذهنی خواهید دید که در صورت مواجهه با مشکل به شکل اتوماتیک خونسردتر،آرام تر و واقع بین تر شده و بر اوضاع پیش آمده کاملا مسلط می شوید.

شما می توانید در صورت بروز مشکل  غیر منتظره در کار و زندگی شخصی با پرسیدن سوالاتی از خودتان آرامش کامل را به دست آورید،موضوع و مشکل را کاملا فهمیده و روی پیدا کردن راه حل تمرکز کنید.در درجه اول با پرسیدن سوالاتی مثل “مشکل دقیقا چیست و چطور اتفاق افتاده “موضوع و مشکل پیش آمده را کاملا بشناسید.گاهی اوقات راه حل مشکل درونش پنهان شده و یا شاید اتفاق پیش آمده در حقیقت موهبتی بوده که به شکل مشکل ظاهر شده است.در بعضی موارد هم مشکل آنقدر که شما فکرش را می کنید بزرگ و نگران کننده نیست.پس شما با دانستن این مطالب می توانید آرامش خود را در هنگام سختی حفظ کرده و روی پیدا کردن راه حل متمرکز شوید.

مشکلات در سفر به مقصد- تفکر و تخیل خلاقانه - کتاب نیروی برنامه ریزی

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از فصل ششم کتاب نیروی برنامه ریزی فقط به اندازه یک کلیک روی مقاله ” حل کردن مشکلات رو به رو در مسیر رسیدن به هدف ” فاصله دارید


⇐ خلاصه فصل هفتم کتاب: آمادگی کامل برای مقابله با بحران ها 


حران های پیش روی شما اجتناب ناپذیر،غیر منتظره و بنابراین غیرقابل پیش بینی اند.توانایی شما برای حل آنها بخش بزرگی از موفقیت و شکست شما را در آینده مشخص می کند. توانایی شما برای مقابله با بحرانهای مسیر زندگی شاخصی برای تعیین میزان هوش،استقامت،خونسردی و قدرت برنامه ریزی شماست.ممکن است حوادثی که تحت کنترل شما نیستند دقیق ترین برناممه های شما را بهم بریزد و نتایج غیرمنتظره ای به دست بیاید. به همین دلیل انعطاف پذیری یک ویژگی اساسی برای مقابله با بحرانهای مسیر زندگی و هدف شما محسوب می شود.اگر اشتباهی انجام دادید مثل انسان های موفق و قوی بلافاصله اشتباه خود را پذیرفته و مسیر خود را به سمت درست تغییر دهید.

مقابله با بحرانهای مسیر زندگی- کتاب نیروی برنامه ریزی

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از فصل هفتم کتاب نیروی برنامه ریزی فقط به اندازه یک کلیک روی مقاله ” کسب آمادگی کامل برای مقابله با بحران های زندگی ” فاصله دارید


⇐ خلاصه فصل هشتم کتاب: اهمیت بالا بردن مهارت یادگیری


بالابردن مهارت در یادگیری شامل ترکیبی از دانش،مهارت،تجربه،تحصیلات،سابقه،خلق و خو و ویژگی عای فکری و اخلاقی شماست.وقتی توانایی یادگیری موثر را داشته باشید می توانید وارد بازار کسب و کار شده و به تمام خواسته های خود برسید.اغلب افراد موفق توانایی به دست آوردن و مشارکت خود را هر لحظه افزایش می دهند.بهترین کتابها را می خوانند.بهترین سی سی دی های آموزشی را تماشا می کنند و حتی در دوره های لازم برای یادگیری شرکت می کنند.این افراد طوری برای یادگیری وقت می گذارند که انگار موفقیت آینده آنها وابسته به این مسئله است و البته موفقیت آنها قطعا به این مهارت مربوط است.

یادگیری یک مهارت جدید چیزی شبیه به آشپزی در خانه است.ممکن است اولین با غذا عطر و طعم خوبی نداشته باشد اما در صورت تغییر بعضی از مواد و ره روش پخت بالاخره غذا خوشمزه می شود.درباره کسب و کار و هدف هم در روز های اول هر فردی اشتباهاتی را انجام داده و ممکن است سردرگم شود.اما با تمرین مداوم روی مهارت می توان به درجه استادی در آن رسیدو تا آخر عمر از آن استفاده کرد.این مهم ترین اصول برای موفقیت است.

بالابردن مهارت در یادگیری،عکاس این تصویر:Aaren Reggis Sela

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از فصل هشتم کتاب نیروی برنامه ریزی فقط به اندازه یک کلیک روی مقاله “ اهمیت بالا بردن مهارت یادگیری ” فاصله دارید


⇐ خلاصه فصل نهم کتاب نیروی برنامه ریزی : بالا بردن قدرت فکر و ذهن 


برای استفاده بهینه از ذهنتان بهتر است اول هدف و مقصد را مشخص کنید.سپس به وسیله یادداشت کردن آن،هدف را در ضمیر ناخودآگاهتان برنامه ریزی کنید.درنهایت این هدف و برنامه رسیدن به آن به صورت کامل به فکر و ذهن شما و منتقل شده و ذهنتان تا رسیدن به هدف،دائما روی آن کار می کند. در واقع ذهن شما قدرتمندترین و مهمترین ابزاری است که برای رسیدن به خواسته شما در اختیارتان قرار گرفته است.ذهن شما منبع بی پایانی از ایده ها،راه حلها و راهنمایی هاست.در واقع پس از تعیین هدف و انتقال کامل آن به ذهن همه چیز برای موفقیت مهیا می شود.هرچقدر از این توانایی بیشتر استفاده کنید قدرتش را افزایش داده و قابلیت های آن را بیشتر می کنید.پس برای حل مشکل و رسیدن به هدف کافیست ذهن و قدرت تقکرتان را روشن و از آن به خوبی استفاده کنید.

برای استفاده بهینه از ذهنتان بهتر است اول هدف و مقصد را مشخص کنید.سپس به وسیله یادداشت کردن آن،هدف را در ضمیر ناخودآگاهتان برنامه ریزی کنید.درنهایت این هدف و برنامه رسیدن به آن به صورت کامل به فکر و ذهن شما و منتقل شده و ذهنتان تا رسیدن به هدف،دائما روی آن کار می کند. در واقع ذهن شما قدرتمندترین و مهمترین ابزاری است که برای رسیدن به خواسته شما در اختیارتان قرار گرفته است.ذهن شما منبع بی پایانی از ایده ها،راه حلها و راهنمایی هاست.در واقع پس از تعیین هدف و انتقال کامل آن به ذهن همه چیز برای موفقیت مهیا می شود.هرچقدر از این توانایی بیشتر استفاده کنید قدرتش را افزایش داده و قابلیت های آن را بیشتر می کنید.بالابردن قدرت فکر و ذهن / خلاقیت در تفکر و تخیل

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از فصل نهم کتاب نیروی برنامه ریزی و دانستن تکنیک های فوق العاده فقط به اندازه یک کلیک روی مقاله ” بالا بردن قدرت فکر و ذهن ” فاصله دارید


⇐ خلاصه فصل دهم کتاب: مشخص کردن راه اصلی و مطمئن برای رسیدن به هدف


نداشتن استقامت در مسیر رسیدن به خواسته ها بزرگترین عامل وسوسه شدن در برابر راه های فرعی است.اغلب مردم دوست دارند سریعترین و راحت ترین راه را برای رسیدن به اهدافشان انتخاب کنند.اما به عواقب طولانی مدت انتخاب خود فکر نمی کنند.به عنوان مثال اگر هدف شما رسیدن به آرامش ذهنی است باید توانایی به دست آوردن آن را در خودتان تقویت کنید.یکی از راه های اصلی برای رسیدن به این آرامش کارکردن روی ذهن است.هر روز کتاب بخوانید. به جای تماشای تلوزیون به دنبال بالا بردن سطح شخصیتی و حرفه ای خودتان باشید.در برابر مشکلات مقاومت کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

برای رسیدن به خواسته و موفقیت باید بهای آن را بپردازید و دنبال راه اصلی و مطمئن برای هدف باشید.پس در برابر وسوسه طبیعی برای یک شبه پولدار شدن مقاومت کنید.تنها راه و مطمئن ترین راه برای رسیدن به خواسته ها تلاش و صبر است.هرچند راه رسیدن به موفقیت طولانی و سخت است. اما اگر این سختی ها را به صورت یک سرمایه گذاری بلند مدت تصور کنید عبور از این مسیر سخت برای شما آسان تر می شود.تمام افراد موفق و حرفه ای با پذیرفتن این قانون و تحمل سختی ها به هدف و خواسته هایشان رسیده اند.

راه اصلی و مطمئن برای هدف

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از فصل دهم کتاب نیروی برنامه ریزی و دانستن تکنیک های فوق العاده فقط به اندازه یک کلیک روی مقاله ” پیداکردن راه اصلی و مطمئن برای رسیدن به هدف ” فاصله دارید


⇐ خلاصه فصل یازدهم کتاب نیروی برنامه ریزی: راهکارهای کنترل ترس


احتمالا یکی از بزرگترین چالش ها در زندگی غلبه بر ترس و کنترل آن است.در واقع همین احساس ترس دلیل وجود اضطراب،ناراحتی و استرس در درون ماست.هر وقت بتوانیم با غلبه بر ترس خود اعتماد به نفس و شجاعتمان را افزایش دهیم درهای زیادی برای موفقیت به روی ما باز می شود.اگر تنها برای یک لحظه جهانی بدون ترس را در ذهن خود تصور کنید می بینید که بدون وجود عنصر ترس به راحتی می توانید به تمام خواسته ها و رویاهای خود برسید.

آینده متعلق به کسانی است که قدرت ریسک کردن بالایی دارند.هرچه قدر در زندگی بیشتر به دنبال امنیت باشید کمتر به خواسته های خود می رسید.اما هرچه قدر به دنبال موقعیت های متفاوت و کسب فرصتها در زندگی خود باشید علاوه بر موفقیت به امنیت هم می رسید.ضمیر خوداگاه شما می تواند یکی از دو حس ترس یا ریسک و تمایل برای رسیدن به هدف را بپذیرد.در واقع وقتی فقط به خوسته هایتان فکر می کنید احساس نگرانی را در وجودتان نابود می کنید.وقتی به راه های رسیدن به هدفتان فکر می کنید باعث بالابردن حس اعتماد به نفس و شجاعت در خودتان می شوید.به این ترتیب می توانید احساسات و آینده خود را کنترل کنید.پس هر وقت دچار ترس و نگرانی شدید به جای فکر کردن به این احساس به اهداف و خواسته هایتان فکر کمید.اولین قدم برای هذف را بردارید و از ریسک کردن نترسید.

بالابردن مهارت در کنترل ترس

شما با مطالعه خلاصه کامل تری از فصل یازدهم کتاب نیروی برنامه ریزی و دانستن تکنیک های فوق العاده آن فقط به اندازه یک کلیک روی مقاله ” راهکارهای مهار و کنترل ترس ” فاصله دارید


⇐ خلاصه ای از فصل دوازدهم : استقامت و انظباط فردی هامل ایجاد تعهد به خواسته هاست


در تمام مراحل رسیدن به اهداف داشتن انضباط فردی و استقامت ضروری است.به عنوان مثال هنگام انتخاب هدف،برنامه ریزی،اصلاح برنامه ها و اولویت بندی و تمرکز روی مهمترین وظایف خود به انضباط فردی نیاز داریذ.داشتن این عنصر درونی باعث پیشرفت شما از نظر کاری و شخصیت،به دست آوردن استقلال مالی و یادگیری مطالب لازم برای رسیدن به اهدافتان می شود. در واقع با استفاده از انضباط فردی می توانید ذهنتان را بر روی خواسته های خود متمرکز کنید . ترس و تردید را از خودتان دور کرده و همیشه برای حل مشکلات و بحرانها آماده باشید.

در تمام مراحل رسیدن به اهداف داشتن انضباط فردی و استقامت ضروری است.به عنوان مثال هنگام انتخاب هدف،برنامه ریزی،اصلاح برنامه ها و اولویت بندی و تمرکز روی مهمترین وظایف خود به انضباط فردی نیاز داریذ.داشتن این عنصر درونی باعث پیشرفت شما از نظر کاری و شخصیت،به دست آوردن استقلال مالی و یادگیری مطالب لازم برای رسیدن به اهدافتان می شود. در واقع با استفاده از انضباط فردی می توانید ذهنتان را بر روی خواسته های خود متمرکز کنید. ترس و تردید را از خودتان دور کرده و همیشه برای حل مشکلات و بحرانها آماده باشید.

ورزش و فعالیت بدنی و کنترل چاقی و اضافه وزن

برای مطالعه بیشتر فصل دوازدهم این کتاب فقط کافیست روی مقاله تاثیر انظباط فردی و استقامت در رسیدن به خواسته ها کلیک کنید.


⇐ خلاصه فصل آخر کتاب نیروی برنامه ریزی: داشتن شخصیت آماده برای موفقیت


مهم ترین بخش برای رسیدن به هر خواسته و هدفی شخصی است که باید برای رسیدن به هدف به او تبدیل شوید. اگر بخواهید به هدفی برسید که قبلا آن را به دست نیاورده اید پس باید به آدمی متفاوت با قبل تبدیل شوید.درواقع لازم است ویژگی ها و توانایی های خود را ارتقا دهید و مهارت های جدیدی کسب کنید. ابن را به خاطر داشته باشید که برای رسیدن به اهداف بزرگ باید انسان بزرگی شوید. برای رسیدن به موفقیت باید در قلب و ذهنتان خودتان را آدم موفقی تصور کنید.

مهم ترین مسئولیت هر فردی در زندگی در قبال خودش این است که یک کار مفید و جالب انجام دهد و تحولی واقعی و بزرگ در دنیا ایجاد کنید.این راز موفقیت واقعی است.موفقیت واقعی در هر زمینه ای معمولا نتیجه هزاران کار بزرگ و کوچک انجام شده یا نشده است. همچنین برای تبدیل شدن به فرد موفق در طول زندگی هر ساعت و هر لحظه منتظر بروز سختی ها و مشکلات و موانع باشید. مشکلات همیشه وجو داشته و خواهند داشت.پس به جای تلاش برای جلوگیری از بروز بحرانها خودتان را به بهترین شکل برای مقابله با آنها آماده کنید. سرسخت باشید و انقدر در مسیرتان اصلاحات ایجاد کنید تا به آرزو و خواسته هایتان برسید.

برای خواندن مطالب بیشتری درباره این موضوع می توانید مقاله “داشتن شخصیت آماده برای موفق شدن” را مطالعه کنید.


برای دانلود کتاب نیروی برنامه ریزی نوشته برایان تریسی می توانید به این سایت مراجعه کنید


.

.

امیدوارم مطالعه کتاب نیروی برنامه ریزی و خلاصه آن شما را به هدفتان نزدیک کند


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

دیجی خاطره یجربه خاطره نویسی آنلاین

19 پاسخ
  • digi_khatereh
   digi_khatereh گفته:

   Hi dear friend. First of all, thank you for taking the time to visit my site. You really energized me with your look and I have to say it was great.
   Regarding the site and its ranking, the first point is to publish the content at a certain time, for example, once every two to three days, and to update the previous articles on your site. The most important thing is to never give up.
   good luck
   Thanks. Sara Dodabi Nezhad. digikhatereh website management

   پاسخ
  • digi_khatereh
   digi_khatereh گفته:

   Hi dear friend. Although we see technology advancing every day, there are definitely people who prefer the same classic style. They continue to work as they still have e-mails and postcards.
   Sara DoodabiNezhad. Managing digiKhatereh website

   پاسخ
  • digi_khatereh
   digi_khatereh گفته:

   Hi dear friend
   Thank you for taking the time to read the content. Also, thank you for making it easier for me to continue. I hope this site and its articles are worthy of you.
   Sarah Doodabi Nezhad. digiKhatereh site management

   پاسخ
  • digi_khatereh
   digi_khatereh گفته:

   Hi dear friend. I’m glad you liked the article. To contact us, you can visit the Instagram site (click on the Instagram image on the left side of the page) or the contact us page.
   Thanks . Sara dodabi Nezhad . digikhatereh Management

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.