کتاب هفت عادت مردمان موثر

کتاب هفت عادت مردمان موثر خلاصه و چکیده سمیناری است که دکتر کاوی در سال ۱۹۹۲ درباره هفت عادت و ویژگی انسان های موثر و هدفمند یرای گروهی از  مدیران شرکت های بزرگ آمریکا برگزار کرده است. دکتر استفان آر.کاوی، موسس کانون رهبری کاوی ، تقریبا برای همه مدیران و رهبران جهان شخصیتی آشناست. او نویسنده هشت کتاب پرفروش از جمله «هفت عادت مردمان موثر» است. دکتر کاوی مشاور دائمی بیش از ۵۰۰ سازمان رسمی از جمله صنایع و اتاق های بازرگانی،دانشگاه ها،تاسیسات دولتی و هزاران شرکت تجاری و موسسات آموزش در سطح جهان است. همچنین مشاور اکثر مدیران فروشگاه ها و هتل های زنجیره ای بزرگ و شرکتهای نفتی است.  دکتر کاوی تحصیل کرده دانشگاه هاروارد است و در دانشگاه یانگ رهبری و میریت تدریس می کند.

کتاب هفت عادت مردمان موثر  تاکنون در بیش از ۴۰ کشور منتشر شده و بیش از چهار میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. دکتر کاوی مطالعه دقیق و عمیق این کتاب را علاوه بر رهبران و مدیران، به همه والدین و مربیان هم توصیه می کند. روش آموزش او رهبری مبتنی بر اصول بوده. هدف او از این نوع آموزش این است که سازمان ها و افراد قابلیت آموختن به خودشان را پیدا کنند. او در این راه از سخن لائوتسه الهام گرفته است.


اگر به انسانی یک ماهی بدهید ، خوراک یک روز او را داده اید

اگر به او ماهیگیری بیاموزید ، خوراک همه ی عمرش را داده اید


در مقدمه کتاب می خوانیم 

در بیش از ۲۵ سال تجربه ام در نقش مشاور سازمانهای بزرگ و کوچک خصوصی و غیرخصوصی و بازرگانی و صنعتی و دانشگاهها و مؤسسات فرهنگی مورد توجهم بوده است . طبیعتا با افراد بسیار تماس حاصل کرده ام . بی شماری از آنها به رغم موفقیتهای چشمگیر بیرونی، درون تشنه رابطه یی سالم و ژرف و بالنده با خویشتن و دیگران بوده اند.

هفت عادت مردمان مؤثرا به روشنی نشان میدهد که مؤثر بودن محصول منش، ماست، نه ثمره قواعد و فنونی برای اداره یا کنترل کردن دیگران. چون صرفا حاصل اوضاع و شرایط با نحوه تربیت و توارث خویش نیستیم، می توانیم از طریق این «هفت عادت» عناصر اساسی مؤثر بودن را در درازمدت بیاموزیم و درونی سازیم. این عادتها کاملا به یکدیگر مرتبط اند. مردمان مؤثر آنها را در خود درونی کرده اند.

⇐ این هفت عادت، چه ثمراتی دارند؟

نخستین ثمره اش احترام به خود و اعتماد به نفس افزونتر ناشی از خویشتن داری است. زیرا در این صورت خود را قربانی اوضاع و شرایط نمی پندارید، و خودتان بر اوضاع و شرایط مسلط خواهید بود.

دومین ثمره اش تأثیر آن بر روابط انسان است. روابط بسیاری از افراد روزبه روز خرابتر می شوند .خواه این روابط در ارتباط با نزدیکان و اعضای خانواده باشد و خواه در ارتباط با همکاران و افرادی که به علت حرفه مان با آنها سر و کار داریم، به طرزی چشمگیر بهبود می یابند. این دو ثمره کاملا به یکدیگر ارتباط دارند، زیرا هرچه میزان احترام به خود و اعتماد به نفس تان بیشتر باشد برای دیگران حرمت افزونتری قایل خواهید بود. وانگهی، قدرت خود از طریق توجه به ضعف دیگران نخواهید ستاند. در اینجا می خواهم توصیه کنم که هرگز زندگی عاطفی خود را براساس نقاط ضعف دیگران بنا نکنید. با این کار فقط نقاط ضعف دیگران را تقویت می کنید تا خودتان را کنترل کنند و در کف اختیار بگیرند.

سومین ثمره «هفت عادت» این است که خواهید توانست در دیگران انگیزه ایجاد کنید. مثلا آیا دوست ندارید که فرزندتان در نهایت شور و شوق و بدون تذکر و گوشزدتان وظایف خود را انجام دهد؟. یا ببینید که کارمندان با همکارانتان سرشار از احساس مسئولیت و حس همکاری برای مسایل سازمان راه حلهای تازه و بهتر پیدا می کنند؟

چهارمین ثمره اش خلاقیت و شادی و هیجان و اشتیاق برای آموختن خواهد بود. یقین دارم از این طریق خواهید توانست در بسیاری از زمینه ها به نتایجی شگفت و ثمراتی اساسی دست یابید.


برای خرید قانونی کتاب هفت عادت مردمان موثر با ترجمه گیتی خوشدل می توانید روی سایت های دیجی کالا و انتشارات پیکان کلیک کنید


.

.

امیدوارم از مطالعه کتاب هفت عادت مردمان موثر لذت ببرید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.