کتاب هنر خوب زندگی کردن

رولف دوبلی تاجر موفق، نویسنده پرفروش و همیشه در حال یافتن ایده های بزرگ ،یافتن میانبر برای خوشبختی را ماموریت زندگی خود قرار داده است. کتاب هنر خوب زندگی کردن را به همراه کتاب “هنر شفاف اندیشیدن”از جمله کتاب های پرفروش او هستند که بیش از ۲.۵ میلیون نسخه از آن به فروش رفته و به ۴۰ زبان دنیا ترجمه شده است.

کتاب هنر خوب زندگی کردن مجموعه ای از روش های عملی و کاربردی است که به تاکید نویسنده حاصل سال ها تحقیق و گردآوری مطالب گوناگون در حوزه ی روان شناسی، فلسفه، علوم اقتصاد، ریاضی و تجارت است..در این کتاب با جعبه ای شگفت انگیز و کاربردی از ابزارهای ذهنی آشنا می شوید. در صورت استفاده از این ابزارهای هوشمند، بسیاری از طرح های ذهنی شما به بهترین شکل متحول می شود.

اگرچه آشنایی با این جعبه ابزار به تنهایی تجربه ی یک زندگی خوب را تضمین نمی دهد، دست کم کمک می کند تا در زندگی عملکرد بهتری داشته باشیم.درواقع در کتاب خوب زیستن با پنجاه و دو میانبر ذهنی آشنا می شوید تا به کمک آنها تصمیمات بهتر و هوشمندانه تری بگیرید.شناخت این ابزارها شاید نتواند یک زندکی خوب را برای شما تضمین کند اما مسیرتان را برای رسیدن به آن هموارتر می کند.

–رولف دوبلی این استعداد را دارد که بهترین ایده های دنیا را دست چین کند.جاناتان هایت نویسنده کتاب ذهن درستکار”–


 در بخش هایی از کتاب هنر خوب زندگی کردن می خوانیم 


⇐ خلاصه ای فصل اول از کتاب هنر خوب زندگی کردن : پدیده اثر معکوس

مه ما باور داریم که قطعا اتوموبیل در زمان رفت و آمدهای ما تغییرات چشمگیری را ایجاد کرده است.اما اگر زمانی را که برای پرداخت هزینه ها اتوموبیل شامل خریدن آن،پول بیمه،بنزین،نگهداری و قبض جریمه از مصرف کرده ایم را محاسبه کنیم به نتایج بسیار جالبی می رسیم.در این صورت اتوموبیل تنها شش کیلومتر در ساعت دارد که معادل سرعت پیاده روی است .ایوان لینچ این پژوهش را بر روی تمام اتوموبیل های آمریکایی در دهه هفتاد انجام داد.او این پدیده را اثر معکوس نامید.

اثر معکوس به این حقیقت اشاره می کند که اگرچه تکنولوژی ها در نگاه اول زمان و پول زیادی را برای ما پس انداز می کند اما اگر تمام هزینه های جانبی را طبق مثال بالا محاسبه  کنیم،این پس اندازها بی معنی می شود.این را بدانید که اثر معکوس یک تله در تصمیم گیری است پس سعی کنید که از آن دور بمانید.

برای گاهش اثر پدیده معکوی در زندگی به یاداشته باشید که اگرچه تکنولوژی ها نقش بالایی در پیشرفت علم و راحت تر شدن کارها دارند اما استفاده بیش از حد از آنها می تواند اثری معکوس روی زندگی شما بگذارد.یک قانون اصلی خوب زندگی کردن به این صورت است که اگر چیزی واقعا به شما کمک نمی کند پس بدون آن هم به مشکل بر نخواهید خورد.پس سعی کنید بعد از خواندن این مقاله اپلیکیشن هایی در تلفن همراه خود که کمتر از آنها استفاده می کنید را به حداقل برسانید، از وسایل الکترونیکی قدیمی تا جای ممکن استفاده کنید و به جای اینکه به سراغ ربات ها بروید از مغزتان کمک بخواهید.

ترفند حسابداری ذهنی

⇐ خلاصه ای از فصل آخر این کتاب : تکنیک تعویض نقش ها و وطایف

اینکه خودتان را جای شخص دیگری تصور کنید نیاز به قوه تخیل قدرتمندی دارد و اغلب انگیزه کافی برای این کار وجود ندارد.پس بهتر است برای اینکه واقعا کسی را درک کنید به شکلی عملی و نه صرفا ذهنی در موقعیتش قرار بگیرید.برای درک بهتر بهتر است جای طرف مقابلتان باشید و موقعیت او را شخصا تجربه کنید.شما با این کار از ترفند تعویض نقش و وظایف استفاده می کنید.طبق این ترفند شرکت ها باید به جای استفاده از شعار« ما باید همه چیز را از زاویه مشتری ببینیم.» از جمله « ما باید مشتری باشیم.» استفاده کنند تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنند.

گاهی اوقات پا در کفش دیگران کردن و قدم زدن با آنها ارزشش را دارد.این کار را در مهم ترین روابط زندگی خود از جمله رابطه با شریک زندگیتان،کارمندان و مشتری های خود انجام دهید.ترفند تعویض نقش و وظایف کارآمدترین،سریع ترین و کم هزینه ترین روش برای رسیدن به درک متقابل است.گاهی اوقات شبیه پادشاه معروفی باشید که با پوشیدن لباس گدایی خودش را قاتی مردم عادی می کرد.


**** برای دانلود کتاب هنر خوب زندگی کردن اینجا کلیک کنید  ****


اگر به دنبال خلاصه ای بسیار کاربردی از این کتاب هستید خلاصه فصل های اول ، دوم ، هشتم ، نهم و آخر کتاب هنر خوب زندگی کردن را می توانید تنها در این سایت پیدا کنید.

.

.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید


در این سایت می توانید  بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.