کتاب کیمیاگر نوشته پائولو کوئلیو

کیمیاگر نوشته پائولو کوئلیو است که در سال ۱۹۹۳ منتشر شد. مطالعه این کتاب در همه دوران ها می تواند زندگی خوانندگان خود را به بهترین شکل ممکن تغییر می دهد. پائولو کوئلیو نویسنده برزیلی استکه در سال ۱۹۷۴ متولد شد. او با نوشتن کتاب کیمیاگر به شهرت جهانی رسید. با بیش از دو میلیون نسخه فروش در سراسر جهان ، کیمیاگر خود را به عنوان یک کلاسیک مدرن ، مورد تحسین جهان قرار داده است. این کتاب در بیش از ۱۵۰ کشور دنیا انتشار و به بیش از ۵۲ زبان ترجمه شده‌است.و تا کنون بیش از۵۰ میلیون خرید داشته است.

شاهکار پائولو کوئلیو داستان جادویی سانتیاگو ، پسری چوپان اندلسی را روایت می کند که آرزو دارد در جستجوی گنجی که آن را حدیث خودش می داند از تمام دارایی و دلبستگی خود بگذرد. گنج او که در نزدیکی اهرام دفن شده است ، بنابراین از میهن خود در اسپانیا به صحرای مصر سفر می کند. اما منتظر پایان غافلگیرکننده داستان باشید.  سانتیاگو نشانی و گواهی ابدی برای قدرت دگرگون کننده رویاهای ما و اهمیت گوش دادن به ندای قلبمان است. این داستان به ما نشان می دهد که در زندگی نباید تسلیم شویم و همیشه به دنبال آرزوها و خواسته های خود باشیم. در این راه از کمک الهی ، نشانه ها و ندای قلبمان قافل نشویم و خودمان را باورداشته باشیم.


این گنج فقط برای شماست و به غیر از شما هیچ کس دیگری نمی تواند به آن دست پیدا کند


در بخشی از کتاب کیمیاگر نوشته پائولو کوئلیو می خوانیم

بازرگانی، پسرش را نزد عالم زمان خود فرستاد تا از او اسرار نیکبختی بیاموزد. پسر جوان، چهل روز تمام، صحرای سوزان و بی آب و علفی را زیر پا گذاشت تا بالاخره بر قله کوهی، مقابل یک کاخ بسیار زیبای قدیمی رسید. مردی که به جستجویش بود، آنجا زندگی می کرد. پسر بازرگان به عوض برخورد با مردی زاهد، وارد سالنی شد شبیه بازار مکاره، سخت در فعالیت؛ مردم در رفت و آمد بودند، جماعتی در گوشه ای به وراجی و پرحرفی مشغول بودند، ارکستر کوچکی نغمه های مطبوع و دلپسند مینواخت و میزی وجود داشت انباشته از بهترین و دلپذیرترین غذاهای آن منطقه از دنیا.

مرد عالم با اشخاص مختلف سرگرم گفتگو بود. پسر جوان دو ساعت تمام منتظر ماند تا بالاخره نوبت به او رسید، سپس علت و انگیزه دیدارش را شرح داد. آن مرد با دقت به حرف های او گوش کرد و گفت اکنون وقت ندارد اسرار نیکبختی را برایش بگوید. از او خواست در کاخ گردشی کند، دوری بزند و در ساعت دیگر، برای دیدارش به همین مکان برگردد. ضمنا، در حالی که قاشقی لبریز از روغن به جوان می داد، اضافه کرد: از شما خواهشی دارم، دقت کنید در طول گردش خود در کاخ، این قاشق را طوری بگیرید که روغنش نریزد.

مرد جوان، شروع کرد به بالا و پایین رفتن از پله های کاخ، درحالی که چشمانش بی وقفه به قاشق دوخته شده بود. رأس دو ساعت به حضور خرد بخردان رسید، از او سؤال شد: أبا قالی ایرانی ای را که در اتاق غذاخوری پهن شده، دیده است؟ آیا باغی را که سرباغبان، ده سال تمام برای به وجود آوردش زحمت کشیده. دیده است؟ آیا به پوست های زیبایی که در کتابخانه اش بوده، توجه کرده است ؟

⇐ بخش دوم

پسر جوان، با حالتی درهم و آشفته، اعتراف کرد که هیچ چیز را ندیده، چون تنها فکرش این بوده که قطره های روغنی را که به او سپرده شده بود، نریزد. مرد دانا گفت: “که این طور . بهتر است برگردی و زیبایی های دنیای مرا بشناسی. نمی شود به کسی اعتماد کنی، تا زمانی که خانه ای را که در آن زندگی می کند نشناسی . پسر جوان، با آسودگی و اطمینان بیشتر، قاشق را به دست گرفت و به گردش در کاخ پرداخت، درحالی که در این گردش، نسبت به همه چیز دقیق بود. به تمام آثار هنری که به دیوار و سقف نصب شده بودند، به باغها و کوه های اطرافش، به لطافت گل ها ، به ظرافتی که برای نصب آثار هنری به کار رفته بود، و…  . در مراجعت همه آنچه را که دیده بود با جزئیات کامل بیان کرد.

اما… مرد که از او سوال کرد: “دو قطره روغنی که به تو سپرده بودم کجا هستند؟ پسر جوان، در حالی که به قاشق نگاه می کرد، دریافت قطرات روغن را ریخته است، و آن مرد وقتی متوجه آشفتگی پسر جوان شد، مدتی در خود فرو رفت و دوباره گفت: که این طور و ادامه داد: نکنه همین جاست، تنها نصیحتی که برای تو دارم این است که، سر نیکبختی هشیار بودن در وقت دیدن زیبایی های اغوا کننده جهان است، بی آنکه قطره روغن درون قاشق از یاد برود.


⇐  شما می توانید برای دانلود کتاب کیمیاگر نوشته پائولو کوئلیو اینجا کلیک کنید ⇒


اگر این رمان برایتان جذاب بود پیشنهاد بعدی ما به شما مطالعه کتاب داستان دو شهر است.

.

.

امیدواریم از مطالعه این کتاب لذت ببرید


 می توانید در این سایت بهترین لحظات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.برای شروع خاطره نویسی اینجا کلیک کنید

با دیجی خاطره آنلاین و دیجیتال خاطره نویسی را تجربه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.